Slušňák Nečas vs. dráb Kalousek

Autor: Odjinud | Publikováno: 25.8.2010 | Rubrika: Politika
Nečas Petr

 

Dva obři v jedné vládě, s vysokými posty, s velkou mocí, bojuji, bojují o stokorunu, stokorunu solidarity pro povodněmi poškozené, proflákuvší fakt, že jde o starý návrh účelově vytažený po přišlých a přešlých povodních nemění nic na tom, že jistý druh solidarity vůči potřebným je, ale je jím ospravedlnitelná snaha o zvyšování daní za každou cenu?

Dle ministra financí pana Kalouska byla a je dle předvolebních prohlášení ODS druhou sociální demokracií více ve středu politického spektra, jedinou a výsostnou pravicí tedy jest jen a pouze TOP09, což o to, šlo o předvolební rétoriku, není-liž pravda, že? Je ovšem nutno poznamenat a vznést otázku, která již byla mnohokráte položena, není pravice o tom nezvyšovat, spíše tedy snižovat daně? 

Celé toto lelkování a tanečky kolem stokoruny hlavně ze strany páně Kalouska je spíše úsměvné, neb ze strany pana premiéra Nečase jde zjevně o méně důležitý bod, který lze řešit i jiným způsobem, než-li zbytečně provokovat své pravicové voliče. Přeci jen zpronevěření se svým ideálům jsme u politických stran zažili již mnohokráte, tak budiž přičteno panu premiérovi na cti, že alespoň uvažuje i o jiných alternativách a snaží se držet předvolebních slibů. 

Není tedy zbytečné handrkovati se o obyčejnou stokorunu, kterážto je spíše známkou principiálního ústupku a porušení pravicové ideologie, než-li nějakým vážnějším problémem? Povodně byly, jsou a budou vždy, hlasuji pro koncepční řešení bez nutnosti zatínat drápkem do bubáka jménem zvyšování daní, už tak stačí, že se bude zvyšovat snížená sazba DPH. Nač zbytečně své vlastní voliče uvádět v deziluzi již na počátku ministrování, táži se, táži, nač se zbytečně dohadovat nad stokorunou, jsem vděčný za rozumný postoj našeho premiéra a snad se nenechá drábem Kalouskem zatlačit pod tlakem výhrůžek do kouta. 

Rozumní lidé potřebné škrty a reformy pochopí, ale zbytečným porušováním ideologie stanovené před volbami se dostává vláda na tenký led a "slušňák" Nečas, který je zjevně schopen stát se významným českým státníkem, si to evidentně uvědomuje. 
 
Napsal Jaromír Kaňák pro http://www.blog.idnes.cz

6611 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Velmi přátelský vztah k Rusku je už po staletí součástí české národní identityChcete válku s Ruskem? Chcete islamizaci Evropy? Chcete se stát otroky sluníčkářské diktarury?

Eurabia.cz

Západní mediálni diktatura již cenzuruje i havlisty ...Doporučujeme: Jak novináři oficiálních medií manipulují

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

„Naše služby mluvily s Rusy.“ Oheň ve Vrběticích: Generál Šándor dal nové infoNebezpečná Plzeň. Odešel bych hned, nechci umřít, říká Pavel Černý. Šéfovi strážníků zaskočí pivo
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění