Nebuďme tolerantní! Krvežíznivá komunistická hydra opět hrozí Evropě

Autor: Jaroslav Tomčík | Publikováno: 10.5.2005 | Rubrika: Zamyšlení

Už toho mám právě tak dost! A dozajista nejsem sám. Ti, co se styděli za svého premiéra, tvořili jen špičku ledovce.

Strojvůdce se stáhl do sociálně demokratického depa bez ztráty kytičky, otěže strany třímá pevně v rukou. Udidlem na jejich konci se momentálně pyšní pan Paroubek, který sice svou bytovou situaci řeší nepoměrně elegantněji, na druhou stranu však bez uzardění prohlašuje, že do KSČ svého času vstoupil z přesvědčení a s touhou „něco změnit“. Co? To už si skromně nechává pro sebe. Ale budiž.

V devadesátém roce pak stačilo jen docela mírně poupravit ideologický pohled. Pouhým vypuštěním prvního písmene ve slově revoluce a, hle, je tu demokrat! Dlužno dodat že sociální. Snad to vypadá až příliš jednoduše, ale jen celkem nehluboký pohled do dějin našeho dělnického hnutí mi dává za pravdu.

Kdepak se asi vzala ta krvežíznivá hydra, Komunistická strana Československa, jejíž čelní funkcionáři se jezdili do Moskvy učit, kterak svým politickým oponentům zakroutit krkem? Myslíte, že vzklíčila jako semínko vzdoru v četnické přilbě zalévané krví proletariátu?

Povstala z řad oněch poctivých sociálních demokratů. Někteří z nich, ti méně disciplinovaní, totiž už nechtěli čekat až se podaří postupně, výchovou, vzděláním, „uvědomováním“ mas a demokratickou cestou docílit onoho spravedlivého beztřídního společenského uspořádání, o kterém si svorně notovali i Marx s Engelsem. Evoluci střídá revoluční přístup. Kořeny a prapůvodní ideologie zůstávají. I vize socialismu. Říkáme tomu levice. A dokonce se její existencí utvrzujeme v naší představě demokracie.

Koho pak může v těchto souvislostech překvapit, že ve chvílích hrozící „reakce“ (tak jsem si ve zkratce dovolil nazvat Modrou šanci ODS a mnozí členové ČSSD i KSČM se mnou v duchu souhlasí), k sobě obě strany mají blíž a blíž. Před čtyřiaosmdesáti lety se museli jet zeptat do Drážďan, zda jim Kominterna dovolí dělnické hnutí na území Čech, Moravy a Slovenska rozdělit. Dnes, aby se mohli spojit, se nemusejí ptát vůbec nikoho (i když EU by mohla mít poradní hlas).

Že někomu může můj názor připadat až příliš netolerantní? Ano je! Protože tolerance ve chvíli, kdy by komunisty volil každý šestý člověk, není na místě. Na místě je strach, protože Evropou už zase obchází strašidlo. Strašidlo komunismu, o jehož stinných stránkách neví na západ od Rozvadova nikdo ani zbla. Je to jen na nás.

5542 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Amerika bude ve válce zničena, ví to obyčejní Američané? Rozumí ten pitomec vládnoucí ve Washingtonu tomuto  jazyku?Chcete válku s Ruskem? Chcete islamizaci Evropy? Chcete se stát otroky sluníčkářské diktarury?

Eurabia.cz

Doporučujeme: Jak novináři oficiálních medií manipulujíAnketa: Jak myslíte, že ČR vypadá s "Vrběticemi" na mezinárodní scéně ?

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Neškrtnete si. Diplomat zná odvetu Moskvy za masakr své ambasádyCo se dělo v Senátu. Držte se: Ohlušující ticho z Hradu. Hamáček mi lhal... Němcová ohromila: Ovlivnění českých prezidentských voleb Ruskem
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění