Chceme šetřit? Rozpusťme armádu

Autor: Petr Paulczynski  | Publikováno: 4.8.2010 | Rubrika: Politika
vondra

 

Stejně v novodobé historii nikdy nesplnila svoji funkci. A jak tak člověk pozoruje všelijaké kauzy s padáky, Pandury, Gripeny, polskými vrtulníky, ozdravovnami, zlatými šavličkami, hedvábnými trenkami s monogramem, Matou Hari co obcovala s ruským špionem což stálo 3 generály post a já nevím s čím ještě, tak je to akorát banda korupčnických darmožroutů. Není to tak dávno, co došlo k fatálnímu selhání bezpečnostního systému při ostraze Generálního štábu. Budova, která má dle mne patřit mezi nejstřeženější v zemi byla vykradena.

Pověstnou poslední kapkou do přetékajícího poháru je kauza, kdy se podařilo odkrýt špióny a zveřejnit je na internetu. Vojenské zpravodajství podle MF Dnes poskytlo Ústavu pro studium totalitních režimů seznamy důstojníků a agentů, kteří pracovali pro vojenskou rozvědku za komunismu, a ústav je zveřejnil. Nikdo nezkoumal kolik agentů a spolupracovníků po roce 1989 zůstalo a začalo sloužit dál i v novodobé tajné službě.

Takové množství diletantismu svědčí o tom, že jak ve Vojenském zpravodajství tak v onom Ústavu musí sedět lidé, kteří pravděpodobně místo mozkem přemýšlejí jinou částí těla. Jak napsal král našich investigativců Jaroslav Kmenta: "Myslel jsem si, že jde o ojedinělé úlety vojenských špionů(To měl na mysli jinou kauzu). Dnes už si to opravdu nemyslím. Nechat rozkrýt všechny své novodobé agenty, to můžou opravdu jen zelené mozky s IQ tykve."

Vojenská rozvědka vysílá své agenty do ciziny, aby zjišťovali údaje o cizích armádách nebo zbrojních programech. V nové éře se zaměřují také na pronikání do struktur teroristických organizací.

Kolik agentů ze zveřejněného komunistického seznamu je dodnes aktivních, tedy kolik jich stále tajně pracuje pro vojenskou rozvědku, není zcela zřejmé. Mezi prozrazenými jsou i někteří současní diplomaté, kteří působí nebo ještě donedávna působili na různých postech na českých ambasádách.

"Jestli to tak je, tak je to velký průšvih. Ti lidé se musí okamžitě stáhnout domů," komentoval zveřejnění jmen agentů expert na tajné služby a bývalý šéf vojenské tajné služby Jiří Růžek.

Je třeba, aby kompetentní orgány t.j. předseda vlády Petr Nečas a ministr národní obrany pan Saša Vondra a Rada Ústavu z tohoto neomluvitelného, bezprecedentního fatálního selhání vyvodily nejen personální závěry. 

Nikdo mne asi nebude podezírat z nějaké příchylnosti ke klukům oranžovým, ale výrok pana hejnece Haška stojí za zaznamenání: "Není možné se utěšovat známým výrokem filmové postavy psychiatra Chocholouška, totiž že podobné nedopatření se stává v našem ústavu maximálně jednou za deset let... Ve zpravodajské komunitě se taková chyba neměla stát nikdy. "

A můj dodatek k celé té vojensko-špionské šaškárně vyjadřuje otázka: K čemu je dobré naše skvělé ministerstvo války?  Každý nechť si laskavě odpoví sám. Protože mne napadá jenom sice spisovný, ale silně expresivní výraz.

Napsáno pro http://www.blog.idnes.cz

5455 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Odporné výsledky zvrácené genderové ideologie...Pašování migrantů neustává

Eurabia.cz

Slavná Anglie. Nejsou důkazy, ale Čech je vinný jen kvůli tomu, že je bělochem ...Švýcarská anketa: Důvěřuješ Astře Zeneca? Ano 6%

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Kosovo je... Albánie? Na stole v Bruselu přistál papír, ke kterému se nikdo nezná Ne, Češi, to si rozhodovat nebudete, to rozhodne EU. Svoboda slova? Čas ozvat se je do úterka
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění