Se Sobotkou a Špidlou vzhůru k 10%

Autor: Petr Paulczynski  | Publikováno: 26.7.2010 | Rubrika: Politika
Sobotka

 

Starý dobrý (někteří neuctivci by řekli autistický) Vladimír Špidla je zpět. A hned s receptem jak na to. Úcta k vlastním idejím je jednou z mocných zbraní ČSSD, napsal na svém blogu. A prý ČSSD nedrží krok s dobou. To pravil v situaci kdy se perou o pozici budoucího předsedy Sobotka s Haškem, v situaci kdy Jiřího Paroubka, který zdá se nic nepochopil je opět plný internet, v situaci kdy se šíří virtuálním prostorem další (např. Zaorálkovy) neotřelé teorie, v situaci kdy se drží pod krkem Rath s Urbanem. Asi pochopil, že se blíží doba, kdy socdem odkráčí na osvědčených 10%, kde už pod jeho vedením byla. Svěží dílka pánů Bělohradského a Peheho to celé jenom podkreslují.

Umělým jazykem, tak jak se mu naučil v "Bruseli" a jemuž těžko rozumět pravil: "Trčet dlouhodobě na místě pro ČSSD znamená hrozbu marginalizace a možná úplnou ztrátu vlivu. Podívejme se na Československou stranu lidovou – její osud je opravdu varující. Jestliže si tedy Sociální demokracie má zachovat tvář, musí se vymanit z izolace a napnout všechny síly, aby na základě nových představ o budoucnosti obnovila co nejrychleji svůj vliv ve společenském dialogu."

Nevím jak Vy, ale já to ptydepe nepobral. Nějak mi uniká, co tím básník chtěl říci. Vymanit se z izolace? Probůh, kdo ji tam zahnal? Prý je ČSSD v izolaci podpory ze strany důležitých sociálních skupin, neboť  sociální demokracie  ideologicky vybočila do extrému a opustila linii subjektu oslovujícího široký okruh lidí. To je pane věta. Do kamene tesat.

A tak se ptám, jaký široký okruh lidí chcete pane Špidlo oslovovat? Myslíte opravdu, že slibováním všeho všem, hodinek s vodotryskem a pečených holubů rovnou do huby získáte široký okruh lidí? Hlupáků zdá se valem ubývá. Já myslím, že získáte maximálně tak onu pověstnou Hubálkovu konstantu. A možná po žertovném rozhodnutí Ústavního soudu o navrácení volebního práva nesvéprávným získáte něco i tam. A to ještě kdoví jestli. Odhadoval bych to, že jim někdo připraví ten jeden správný lístek a ten je nechá vhodit do urny. Bůh suď jestli to bude ten z vašeho hlediska správný.

Základní dělení naší scény z hlediska barev (modrá, oranžová, zelená, černá, rudá) definoval náš do Bruselu vlastními odsunutý politický genius zcela nově. Pravil: "Základem příštího postupu musí být snaha zmobilizovat pokrokovou koalici. Takto pracovně nazývám spojenectví levých liberálů, sociálních demokratů, demokratické levice, zelených a některých náboženských proudů. V oblíbené řeči barev jde o žluto-rudo-zelené uskupení. "

Teda povím vám, takovými barvami jsem jednou hrál zamlada v situaci pracovně nazvané "těžká jsou jitra opilcova". Vzpomínka na to, jak mi bylo blbě není nic proti tomu, jak by nám bylo blbě, kdyby se tato páně Špidlova kombinace urodila. A už vůbec nevím, co tam dělá ta rudá. Že by opět fúzovali?

Vrcholem Špidlova brainstormingu je ovšem veřejné přiznání o co vlastně socialistům jde. Vrazit ruce do našich kapes a pěkně je vybrat. Jak jinak vyložit větu : "Musíme si uvědomit, že příliš nízká daňová kvóta znamená nebezpečí pro demokracii jako takovou. Demokracie je založena na principu kontroly moci ve všech jejích podobách. Pokud nebude veřejná moc disponovat dostatečným podílem HDP, tedy dostatečnou mocí, která je v něm skryta, nedokáže splnit svoji úlohu."

5880 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Klaus ml. se odklonil od ODS. Novotný vyzývající k "utrácení" lidí program reprezentuje? Sociální sítě zaplavily fotky nahaté Kateřiny Bursíkové Jacques. Hodlá se stát českou Cicciolinou a vrátit se do politikyKdyž revoluce začne požírat své dětiPatnáctiletý student Sorosova gymnázia v Praze Jan Ťuhík byl nominován na Nobelovu cenu míru. Kvůli demonstracím za Václava HavlaZa Jakla se vylučuje z ODS?

euPortal.cz

Jak strašlivě hloupý nebo zkorumpovaný musí být člověk, který tvrdí, že máme patřit na takový Západ?Modrý pták chytil ptačí chřipku a zfialověl až do odstínů sTOP 0,9. Předseda, předstírající rozhodného vůdce, slibuje konfliktnost a připomíná z kabelky statečně ječící čivavu s fialovou mašličkou

Eurabia.cz

Konvička: Čučkaři z BIS zatím bojují s "dezinformačními zdroji" a mezitím Muslimskou komunitu v Praze ovládli radikální muslimovéCenzura na internetu zesiluje. Česko-švédská spisovatelka je cenzurovaná kvůli Tommymu Robinsonovi

FreeGlobe.cz

Velká multikulturní rvačka Arabů a Turků (+ video)Senegalec unesl autobus s dětmi a podpálil ho. Nesouhlasil s imigrační politikou italské vlády (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Nadšená Schwarzenbergova chvála Petříčka je nejtěžší obžalobou současné ČSSDMadeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti Kosova

eOdborar.cz

Boj za klima? Ale jděte! Naopak velice dobrý kšeft. Greta Thunberg je pro rodiče slepice snášející zlaté vejcePrivatizace sociálních služeb ve Finsku vede k zhoršení péče a otřesnému zacházení s lidmi

ParlamentniListy.cz

Ondřej Hejma: Klaus ml. je Havel naší doby! A Bendo, pamatuješ, jak to tenkrát bylo?Primář: Lidi už nejsou stádo. Nevěří televizi, zjišťují si sami. Prezident podle vzhledu? To ne
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění