Sláva, Paroubek se probudil

Autor: Petr Paulczynski  | Publikováno: 16.7.2010 | Rubrika: Politika
Paroubek 3

 

Pan Jiří v náhlém hnutí mysli po vyhraných volbách zmizel jako pára nad hrnce snad podle Šimkova bonmotu "jdu se ukrýt do houští, aby mi nepropíchli brzlík. A nyní se z houští, rosou mírně navoněný, vynořil. Asi vzhledem k poměrům ve straně usoudil, že nebezpečí pominulo A hned se zhurta jak je jeho zvykem pustil do vlastních, prý ČSSD dělá chyby. Není to tak dávno, co jsem odhadl, že odklad sjezdu socdem na jaro způsobí, že si soudruzi dají do jara ještě sami do zubů. Jak to tak vypadá, nebude třeba tak dlouho čekat. Současná situace zdánlivě neviditelné ČSSD připomíná ono klasické "a jak řeknu tři, tak se to začne mazat".

Jiří Paroubek v rozhovoru pro HN neopomněl pochválit své působení v čele strany. Správně, protože když vás nikdo nepochválí, musíte to udělat sami. A pak, nikdo to taky neudělá tak zodpovědně.

O svém působení v čele oranžistů pravil král diskutérů, jehož se všichni bojí: Propadák? Kdepak.  "Myslím, že až odezní pochopitelná vlna zklamání, tak lidé mé pětileté období začnou hodnotit jako nejúspěšnější v historii ČSSD," řekl se skromností sobě vlastní. A vrhl se do ringu.

A tam se  rovnou pustil do obou kandidátů na šéfa strany Bohuslava Sobotky a Michala Haška, jakoby nestačilo, že se do sebe pouští oni sami. Obul se zvláště do Sobotky, který se podle něj ještě před volbami nevěnoval dostatečně stranickému plánování: "Není mi příjemné, že to říkám, ale na některých klíčových předvolebních jednáních chyběl." (No já myslím, že zas tak velká škoda to nebyla.)

Ve vedlejším ringu rohují nižší váhy Rath a Urban. A přitom oba jsou ve stínové vládě. Zajímavé je, že ringovým rozhodčím je Hašek, který zezadu dává podpásové rány Rathovi protože ten je kámoš se Sobotkou. Ale to Ratha podcenil. Rath ihned kontroval levým hákem (pravý je u oranžistů zakázán). „Já bych třeba Urbana s jeho toskánskou aférou a blízkou vazbou na Tvrdíka také raději ve stínové vládě neviděl. Ale je místopředsedou, tak nic jiného nezbylo," nechal se Rath slyšet pro Rudé Právo. (Pardon, ta rudá mi tam vlítla omylem, z názvu už to odstranili, obsah však zůstal.)

A do toho mumraje vzkázal facebookový král Zdenda Škromach velkému Jirkovi: "Kroky vlády budeme komentovat, ale určitá změna tu bude. Dřív se mnohdy reagovalo i na věci, které nebyly podstatné, ty podstatné v tom pak zanikaly. Pic kozu do vazu. To si pan Jiří nezaslouží Zdendo.  Chcete snad říci, že až několik tiskovek denně bylo ke srandě králíkům?

A tak si říkám, jen houšť kluci oranžoví. Hlavně, že jste vyhlásili tvrdě, že vládu nepodpoříte. Myslím, že z toho prohlášení Nečas znervózněl tak, že si objednal inkontinenční pleny, kdyby se samou hrůzou znečistil.

Ovšem za něco musím pana Sobotku pochválit. Ani netušil co prozradil. Jeho výrok pro dnešní iHned, kde pravil: "ČSSD si ještě neuvědomila hloubku svého problému" by se měl do kamene tesat. Jak tak soudruhy pozoruji, jsou zmateni jako pes Goro před Tokyem.

A tak bych dnešní glosu zakončil výzvou. Myslím pánové z ČSSD, že můžete směle pokračovat v akci podtrhávání židliček sami sobě, protože na Vaše výkřiky směrem ke koalici se hodí jako nočníček na dětskou prcinku prohlášení někdejšího šéfa komančů Husáka: "psi brešů, ale karavana idě ďalej".

8266 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Odporné výsledky zvrácené genderové ideologie...Pašování migrantů neustává

Eurabia.cz

Švýcarská anketa: Důvěřuješ Astře Zeneca? Ano 6%"Pfizeři" budou muset na 3. dávku a pak každý rok!

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Generál Šándor usadil Petra Fialu: V této zemi neprobíhá zoufalý boj, jestli patříme na Východ, nebo na Západ. Zklidněte hormon!„Když jde o holé životy, některé věci musí počkat.“ Režisér Ilja Racek se postavil Šporclovi, který tepe vládu, že dává málo peněz umělcům
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění