Sláva, Paroubek se probudil

Autor: Petr Paulczynski  | Publikováno: 16.7.2010 | Rubrika: Politika
Paroubek 3

 

Pan Jiří v náhlém hnutí mysli po vyhraných volbách zmizel jako pára nad hrnce snad podle Šimkova bonmotu "jdu se ukrýt do houští, aby mi nepropíchli brzlík. A nyní se z houští, rosou mírně navoněný, vynořil. Asi vzhledem k poměrům ve straně usoudil, že nebezpečí pominulo A hned se zhurta jak je jeho zvykem pustil do vlastních, prý ČSSD dělá chyby. Není to tak dávno, co jsem odhadl, že odklad sjezdu socdem na jaro způsobí, že si soudruzi dají do jara ještě sami do zubů. Jak to tak vypadá, nebude třeba tak dlouho čekat. Současná situace zdánlivě neviditelné ČSSD připomíná ono klasické "a jak řeknu tři, tak se to začne mazat".

Jiří Paroubek v rozhovoru pro HN neopomněl pochválit své působení v čele strany. Správně, protože když vás nikdo nepochválí, musíte to udělat sami. A pak, nikdo to taky neudělá tak zodpovědně.

O svém působení v čele oranžistů pravil král diskutérů, jehož se všichni bojí: Propadák? Kdepak.  "Myslím, že až odezní pochopitelná vlna zklamání, tak lidé mé pětileté období začnou hodnotit jako nejúspěšnější v historii ČSSD," řekl se skromností sobě vlastní. A vrhl se do ringu.

A tam se  rovnou pustil do obou kandidátů na šéfa strany Bohuslava Sobotky a Michala Haška, jakoby nestačilo, že se do sebe pouští oni sami. Obul se zvláště do Sobotky, který se podle něj ještě před volbami nevěnoval dostatečně stranickému plánování: "Není mi příjemné, že to říkám, ale na některých klíčových předvolebních jednáních chyběl." (No já myslím, že zas tak velká škoda to nebyla.)

Ve vedlejším ringu rohují nižší váhy Rath a Urban. A přitom oba jsou ve stínové vládě. Zajímavé je, že ringovým rozhodčím je Hašek, který zezadu dává podpásové rány Rathovi protože ten je kámoš se Sobotkou. Ale to Ratha podcenil. Rath ihned kontroval levým hákem (pravý je u oranžistů zakázán). „Já bych třeba Urbana s jeho toskánskou aférou a blízkou vazbou na Tvrdíka také raději ve stínové vládě neviděl. Ale je místopředsedou, tak nic jiného nezbylo," nechal se Rath slyšet pro Rudé Právo. (Pardon, ta rudá mi tam vlítla omylem, z názvu už to odstranili, obsah však zůstal.)

A do toho mumraje vzkázal facebookový král Zdenda Škromach velkému Jirkovi: "Kroky vlády budeme komentovat, ale určitá změna tu bude. Dřív se mnohdy reagovalo i na věci, které nebyly podstatné, ty podstatné v tom pak zanikaly. Pic kozu do vazu. To si pan Jiří nezaslouží Zdendo.  Chcete snad říci, že až několik tiskovek denně bylo ke srandě králíkům?

A tak si říkám, jen houšť kluci oranžoví. Hlavně, že jste vyhlásili tvrdě, že vládu nepodpoříte. Myslím, že z toho prohlášení Nečas znervózněl tak, že si objednal inkontinenční pleny, kdyby se samou hrůzou znečistil.

Ovšem za něco musím pana Sobotku pochválit. Ani netušil co prozradil. Jeho výrok pro dnešní iHned, kde pravil: "ČSSD si ještě neuvědomila hloubku svého problému" by se měl do kamene tesat. Jak tak soudruhy pozoruji, jsou zmateni jako pes Goro před Tokyem.

A tak bych dnešní glosu zakončil výzvou. Myslím pánové z ČSSD, že můžete směle pokračovat v akci podtrhávání židliček sami sobě, protože na Vaše výkřiky směrem ke koalici se hodí jako nočníček na dětskou prcinku prohlášení někdejšího šéfa komančů Husáka: "psi brešů, ale karavana idě ďalej".

7652 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Patnáctiletý student Sorosova gymnázia v Praze Jan Ťuhík byl nominován na Nobelovu cenu míru. Kvůli demonstracím za Václava HavlaZa Jakla se vylučuje z ODS?Ministr vnitra Islámského státu Abbdulah Al-Hamaida varuje uživatele sociálních sítí, aby si nedovolovali neschvalovat teroristické útoky v Evropě„Nepovedený“ příměr Václava Klause ml. naplno odhalil nedemokratickou podstatu současné EU Kdo jsou protiizraelští aktivisté EAPPI?

euPortal.cz

Tohle je opravdu brutal. Tato velmi, velmi nehezká věc se stala Angele Merkelové. Podívejte se a sdílejte, než to smažou...To je hlína. Takhle se sluníčkáři zachovali, když si měli vzít k sobě domů imigranty. Podívejte se

Eurabia.cz

Už je to zde! Autocenzura a lezení muslimům do zadku v novozélandské společnosti zesilujíBritské úřady hájí islám a diskriminují bývalé muslimy za kritiku islámu. Výsledek multikulturalismu

FreeGlobe.cz

Velká multikulturní rvačka Arabů a Turků (+ video)Senegalec unesl autobus s dětmi a podpálil ho. Nesouhlasil s imigrační politikou italské vlády (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Nadšená Schwarzenbergova chvála Petříčka je nejtěžší obžalobou současné ČSSDMadeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti Kosova

eOdborar.cz

Boj za klima? Ale jděte! Naopak velice dobrý kšeft. Greta Thunberg je pro rodiče slepice snášející zlaté vejcePrivatizace sociálních služeb ve Finsku vede k zhoršení péče a otřesnému zacházení s lidmi

ParlamentniListy.cz

Až vám budou v nedělním Newsroomu vysvětlovat, proč „nepustili“ video z útoku na Novém Zélandu... Takto to bylo doopravdyStrach z migrace a nemocí, málo peněz, zničená krajina, cikáni... Z malé obce, kterou navštívil Zeman. Toto trápí místní
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění