Fico přiznal pravdu – pravý sociální demokrat je zloděj

Autor: Karel Kříž | Publikováno: 15.7.2010 | Rubrika: Politika
Vlajka - Slovenská Republika

 

Bývalý slovenský předseda vlády, velký přítel Jiřího Paroubka a stejně nepoužitelný vítěz voleb, demagog i populista Robert Fico pronesl při stěhování obrovské sochy zbojníka a zloděje Juraje Jánošíka ze své někdejší premiérské pracovny do centrály domovské strany SMER, že tato velmi diskutabilní osobnost slovenské historie byla prvním sociálním demokratem, neboť prý bohatým bral a chudým dával.

Ponechme stranou infantilní výklad dějinných souvislostí slovenské neobolševické stár. Co je však zarážející, že i přes upozornění renomovaných historiků, na svých postojích setrvává a zřejmě nedotčen relevantním vzdělávacím a poznávacím procesem předkládá obyčejného zloděje jako svůj vzor.

Jenže ono je to naprosto přesné. Politika levicových stran od ortodoxních komunistů až k “moderní” sociálně domokratické partaji se ve své podstatě od dob řádění Jánošíka a jeho bandy nezměnila.Skupina nevzdělaných, nesamostatných, práci nemilujících, ale jinak všeho schopných závistivých pobudů si usmyslí, že když má někdo po stránce materiální či duchovní více než oni, tak je to přeci nespravedlivé, hnusné, neodpustitelné.

Je tedy třeba konat tak, aby se část bohatství schopnějších dostala i do rukou méně sociálně rovnějších soudruhů, kteří většinu času tráví na otomanu či v nejbližší nálevně. Jánošík raboval hůře chráněné usedlosti, přepadával pocestné a kradl v kostelích. Aby si lépe chránil vlastní kůži, sem tam něco málo z lupu věnoval prostým lidem, kteří by jej jinak mohli svým udáním poslat na šibenici. Jako podobenství s politikou levicových stran je to opravdu dokonalé.

Takže Robert Fico má vlastně pravdu. Nevím jestli se podřekl jen v afektu z náhlé ztráty moci, nebo je natolik jednoduchý ve svém uvažování, že mu to prostě nedošlo, ale dojem z tohoto mluvnického cvičení je v každém případě pozoruhodný.Hodně vypovídá o smýšlení těchto novobolševických vůdců. Stačí zabrnkat na strunu závisti, oznámit obírání “bohatých”, slíbit almužničku pro “chudé” a mají pocit, že je vymalováno.

Výsledky posledních voleb v Česku i na Slovensku však ukazují, že na podobná prohlášení sice ještě stále někteří lidé slyší, ale jejich množství již nestačí na další socialistickou devastaci země. Navíc to vypadá, ževolební základnou levice jsou sice lidé chudí, ale spíše než majtekem, tak duchem. Rozumově vyspělejší většina obou národů si uvědomila, že platit si svoje zákonem posvěcené zloděje je prostě absurdní, a že větší hodnotou než slíbený létající pečený holub je vlastní odpovědnost a svoboda.

Nic na tom nemění ani Pyrrhovo vítězství ČSSD či Smeru v obou zemích. Bez koaličního potenciálu neznamenají vůbec nic. Zárodky liberalismu v programech ideových konkurentů, které se představily ve snaze o menší okrádání produktivního obyvatelstva pomocí daní, menších almužničkách prostému lidu pomocí přerozdělování a postupném ubírání moci novodobému samozvanému panstvu v podobě všemocného byrokratického aparátu si přeci jen našly většinu občanů ochotnou je akceptovat.

Nezbývá než doufat, že po tomto přiznání slovenského levicového guru, dojde ona historická paralela ještě více lidem. Lidem, kteří již nechtějí více obdivovat zbojnickou družinu, která jim sice jednou rukou hází ohlodané kosti ze svojí privátní hostiny, ale druhou rukou jim za pomocí silových složek státního aparátu rabuje domy, kapsy i svobodnou mysl. Jánošík byl za svoje chování popraven, my si jeho následníky zatím necháváme chrochtat u koryt plných státem placených pomejí. Dostaneme je někdy také tam kam patří?

9039 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Patnáctiletý student Sorosova gymnázia v Praze Jan Ťuhík byl nominován na Nobelovu cenu míru. Kvůli demonstracím za Václava HavlaZa Jakla se vylučuje z ODS?Ministr vnitra Islámského státu Abbdulah Al-Hamaida varuje uživatele sociálních sítí, aby si nedovolovali neschvalovat teroristické útoky v Evropě„Nepovedený“ příměr Václava Klause ml. naplno odhalil nedemokratickou podstatu současné EU Kdo jsou protiizraelští aktivisté EAPPI?

euPortal.cz

Playmate udělala rozhovor s Turkem, který v Nizozemí zavraždil tři lidi a pět jich zranil. Podívejte seTohle je opravdu brutal. Tato velmi, velmi nehezká věc se stala Angele Merkelové. Podívejte se a sdílejte, než to smažou...

Eurabia.cz

Už je to zde! Autocenzura a lezení muslimům do zadku v novozélandské společnosti zesilujíBritské úřady hájí islám a diskriminují bývalé muslimy za kritiku islámu. Výsledek multikulturalismu

FreeGlobe.cz

Velká multikulturní rvačka Arabů a Turků (+ video)Senegalec unesl autobus s dětmi a podpálil ho. Nesouhlasil s imigrační politikou italské vlády (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Nadšená Schwarzenbergova chvála Petříčka je nejtěžší obžalobou současné ČSSDMadeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti Kosova

eOdborar.cz

Boj za klima? Ale jděte! Naopak velice dobrý kšeft. Greta Thunberg je pro rodiče slepice snášející zlaté vejcePrivatizace sociálních služeb ve Finsku vede k zhoršení péče a otřesnému zacházení s lidmi

ParlamentniListy.cz

„Ježíšmarjá, který idiot vám toto řekl?“ Prezident Zeman se nebývale silně rozčílil při rozhovoru s novináři. Zde je důvodHrubost a arogance Sommerové! Většinu voličů má za debily a nebyla by asi proti, aby byli zbaveni hlasovacího práva. Petr Žantovský je ohromen mediálním vystoupením režisérky
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění