Nečas na vlastní oči: Eskaloval Topolánkovu chybu

Autor: Dušan Streit | Publikováno: 12.7.2010 | Rubrika: Politika
Nečas Petr

 

Ta hlavní chyba se jmenuje Kalousek a Schwarzenberg. Nečas k ní přidal ještě Johna a Bártu.

Topolánek chtěl tolik vládnout, že obětoval superministerstvo financí, zahraniční politiku a atomovou energetiku. Pravda, kompenzoval to Íčkem na vnitru. Do vlády pustil také Havlovu pátou kolonu Kocába, Schwarzenberka a Vondru. Nakonec na to všechno dojel.

Po siláckých řečech Nečase, že nepustí ministerstvo financí, že nelze pustit vnitro Věcem veřejným, protože jsou těsně spojené s bezpečnostní agenturou ABL, a že ODS si musí podržet roli ekonomického lídra vlády, udělal ze sebe Nečas kašpara. A mělo to rychlejší spád, než aby si mohl zachovat tvář.

O Nečasovu image však nejde. Z mého pohledu je vláda příšerná. Horší by mohla být už jen ta Paroubkova. Proč?

1. Na nejvýznamnější funkci zůstal provařený šíbr Kalousek. Rčení o kozlu v zahradě vzniklo snad už s výhledem na něj. Je také výsměchem proklamacím o vládě, která zůstane čistá a bude potírat korupci a klientelismus.

2. Čtvrtou stranou ve vládě je Havlova diverzní jednotka. Na veledůležitém ministerstvu to zastřešuje Schwarzenberg. Zle, matičko, zle bude pro svrchovanost České republiky. Přímo na klíčovém místě je nostalgik po Evropě před 1. světovou válkou. Když si k tomu připočteme Vondru na ministerstvu obrany, není úniku. Nedivil bych se, kdyby Kocáb zůstal někde za bukem ve vládních „službách“. A to nemluvím o Švejnarovi, Teličkovi a třeba Zieleniecovi. Sarkozy a Merkelová mohou být klidní.

3. Pro soudného člověka je opravdu nepřijatelné, aby John usedl na ministerstvo vnitra. Vzpomněl jsem si na něj, když jsem včera viděl v televizi, kterak dlohodobě ordinovala zdravotní sestra coby zubařka. Ale ona měla aspoň vzdáleně jakousi kvalifikaci. S Johnem je to ještě horší. Zaprvé je jen Bártovým bílým koněm. Zadruhé se zprofanoval jak svým osobním životem, tak svou pseudopodnikatelskou kariérou. Zatřetí, kdo slyšel jeho výstupy v průběhu koaličních vyjednávání, musel se zhrozit nejen z jeho morálky, ale i z jeho soudnosti. A začtvrté vyjevil inspiraci Pecinovou zálibou v zasahování ministra do vyšetřování policie. Máme se nač těšit.

4. Poprvé se stalo, že místa ve vládě si bylo možno koupit. A hle, jde o ministerstva, kde se točí miliardy. Bárta, který dal 2,8 milionu, bude ministrem dopravy. Jankovský, jenž poskytl své straně 3 miliony, bude ministrem pro místní rozvoj s penězovodem z Brusele. Bída je v tom, že i kdyby Věci veřejné po skončení této vlády dopadly jako zelení, že si podnikatelé i tak odnesou nejen obchodní, ale i bezpečnostní informace a kontakty.

5. Ukázalo se, že mladé ženy měly svou úlohu jen jako vějička na voliče. A přesto, že tyto blondýnky vypadaly gramotnější než Paroubkovy spice girls, do vlády se nedostala ani jedna. Když probírám ta jména potenciálních ministrů, tak asi je to škoda.

6. Mě osobně zklamalo i to, že ministrem spravedlnosti má být Pospíšil. A nejde jen o to, že v jistém smyslu ve vládě „politicky korektně“ nahradí menšinu představovanou dosud Slamečkou. I když vypadá jako uvážlivý člověk, jeho předchozí působení na ministerstvu rehabilitovalo i takového extravaganta, jakým byl „Katar“ Němec. Ten přes všechny šílené náklady aspoň hlídal, aby se soudci neurvali z řetězu. Pospíšil ten špagát opět povolil.

7. Na dokreslení celé té frašky bude opět ve vládě bývalý komunista, který "předvídavě" vstoupil do KSČ v roce 1989. Jmenuje se Besser, je z TOP 09 a má k dovršení toho paradoxu obhospodařovat kulturu, asi ideologicky. Jo, a je zubař. Můžeme se potom divit, že to za ně musí vzít zdravotní sestry? ;-)

Vláda má máslo na hlavě ještě dříve než vznikla. Topolánek se může škodolibě usmívat. A Paroubek těšit na příležitost. My ostatní budeme platit, aby všechno zlé zůstalo a všechno, co ještě zbývá dobrého, padlo v plen.

8430 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Tři měsíce po nástupu Bidena do úřadu hrozí v Evropě válka. NATO si zaslouží, aby se ztratilo ze světaEvropská unie je diktát a tyranie!

Eurabia.cz

Anketa: Jak jste vnímali na ČT moderování Z. Tvarůžkové o Rusech ve Vrběticích?Skandál! Češi dodávali zbraně islámským teroristům v Sýrií a ruští agenti tomu zabránili

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Takto se s informacemi nenakládá. Jestli to chtějí vyhrotit, tak to fakt není sranda, obává se generál BlaškoVolíte hodné hochy a pak se divíte, že přijde teror jako řemen. Kdysi komunisté, dneska Piráti. Šichtařová varuje
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění