Nečas na vlastní oči: Eskaloval Topolánkovu chybu

Autor: Dušan Streit | Publikováno: 12.7.2010 | Rubrika: Politika
Nečas Petr

 

Ta hlavní chyba se jmenuje Kalousek a Schwarzenberg. Nečas k ní přidal ještě Johna a Bártu.

Topolánek chtěl tolik vládnout, že obětoval superministerstvo financí, zahraniční politiku a atomovou energetiku. Pravda, kompenzoval to Íčkem na vnitru. Do vlády pustil také Havlovu pátou kolonu Kocába, Schwarzenberka a Vondru. Nakonec na to všechno dojel.

Po siláckých řečech Nečase, že nepustí ministerstvo financí, že nelze pustit vnitro Věcem veřejným, protože jsou těsně spojené s bezpečnostní agenturou ABL, a že ODS si musí podržet roli ekonomického lídra vlády, udělal ze sebe Nečas kašpara. A mělo to rychlejší spád, než aby si mohl zachovat tvář.

O Nečasovu image však nejde. Z mého pohledu je vláda příšerná. Horší by mohla být už jen ta Paroubkova. Proč?

1. Na nejvýznamnější funkci zůstal provařený šíbr Kalousek. Rčení o kozlu v zahradě vzniklo snad už s výhledem na něj. Je také výsměchem proklamacím o vládě, která zůstane čistá a bude potírat korupci a klientelismus.

2. Čtvrtou stranou ve vládě je Havlova diverzní jednotka. Na veledůležitém ministerstvu to zastřešuje Schwarzenberg. Zle, matičko, zle bude pro svrchovanost České republiky. Přímo na klíčovém místě je nostalgik po Evropě před 1. světovou válkou. Když si k tomu připočteme Vondru na ministerstvu obrany, není úniku. Nedivil bych se, kdyby Kocáb zůstal někde za bukem ve vládních „službách“. A to nemluvím o Švejnarovi, Teličkovi a třeba Zieleniecovi. Sarkozy a Merkelová mohou být klidní.

3. Pro soudného člověka je opravdu nepřijatelné, aby John usedl na ministerstvo vnitra. Vzpomněl jsem si na něj, když jsem včera viděl v televizi, kterak dlohodobě ordinovala zdravotní sestra coby zubařka. Ale ona měla aspoň vzdáleně jakousi kvalifikaci. S Johnem je to ještě horší. Zaprvé je jen Bártovým bílým koněm. Zadruhé se zprofanoval jak svým osobním životem, tak svou pseudopodnikatelskou kariérou. Zatřetí, kdo slyšel jeho výstupy v průběhu koaličních vyjednávání, musel se zhrozit nejen z jeho morálky, ale i z jeho soudnosti. A začtvrté vyjevil inspiraci Pecinovou zálibou v zasahování ministra do vyšetřování policie. Máme se nač těšit.

4. Poprvé se stalo, že místa ve vládě si bylo možno koupit. A hle, jde o ministerstva, kde se točí miliardy. Bárta, který dal 2,8 milionu, bude ministrem dopravy. Jankovský, jenž poskytl své straně 3 miliony, bude ministrem pro místní rozvoj s penězovodem z Brusele. Bída je v tom, že i kdyby Věci veřejné po skončení této vlády dopadly jako zelení, že si podnikatelé i tak odnesou nejen obchodní, ale i bezpečnostní informace a kontakty.

5. Ukázalo se, že mladé ženy měly svou úlohu jen jako vějička na voliče. A přesto, že tyto blondýnky vypadaly gramotnější než Paroubkovy spice girls, do vlády se nedostala ani jedna. Když probírám ta jména potenciálních ministrů, tak asi je to škoda.

6. Mě osobně zklamalo i to, že ministrem spravedlnosti má být Pospíšil. A nejde jen o to, že v jistém smyslu ve vládě „politicky korektně“ nahradí menšinu představovanou dosud Slamečkou. I když vypadá jako uvážlivý člověk, jeho předchozí působení na ministerstvu rehabilitovalo i takového extravaganta, jakým byl „Katar“ Němec. Ten přes všechny šílené náklady aspoň hlídal, aby se soudci neurvali z řetězu. Pospíšil ten špagát opět povolil.

7. Na dokreslení celé té frašky bude opět ve vládě bývalý komunista, který "předvídavě" vstoupil do KSČ v roce 1989. Jmenuje se Besser, je z TOP 09 a má k dovršení toho paradoxu obhospodařovat kulturu, asi ideologicky. Jo, a je zubař. Můžeme se potom divit, že to za ně musí vzít zdravotní sestry? ;-)

Vláda má máslo na hlavě ještě dříve než vznikla. Topolánek se může škodolibě usmívat. A Paroubek těšit na příležitost. My ostatní budeme platit, aby všechno zlé zůstalo a všechno, co ještě zbývá dobrého, padlo v plen.

7983 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupujeZe zápisníku demonstrantaO co jde v případu Koněv? Veřejná služba? Ne, propaganda!

euPortal.cz

Existuje mnoho nevysvětleného kolem 11. září a v průběhu osmnácti let od útoku nevysvětlené ještě přibylo. Není jen shodou okolností, že přes 4 tisíce poškozených onemocnělo rakovinou?Kdo si myslel, že se nás problém islámského fanatismu a džihádismu bezprostředně netýká, byl velmi rychle vyveden z omylu

Eurabia.cz

Politicky nekorektní vtipy o islámu, migraci a EU aneb Již brzy zakázané a trestné?Heslo Evropského parlamentu: "Národní suverenita je kořenem nejhroznějšího zla naší doby."

FreeGlobe.cz

Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

eOdborar.cz

Švédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....Agent CIA promluvil: Šokující informace o tom, jak globální elita týrá děti a zneužívá je na satanistické rituály

ParlamentniListy.cz

Bomba: Babiš navrhuje zrušit poplatek pro ČT. V tomto případě…Podříznu tě! „Mašínové si zaslouží úctu,“ uvedl expert. Zabíjeli, ale... A pak se děly věci
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění