To zas budou odboráři řádit aneb sex za stravenky

Autor: Petr Paulczynski  | Publikováno: 1.7.2010 | Rubrika: Politika
Stravenky

 

Stojím takhle ve frontě v Kauflandu, jemuž se pro blízkost brněnského Bronxu neřekne jinak než Romland. Hlášení místního rozhlasu se častěji zabývá varováním si hlídali peněženky než reklamou na neustále klesající ceny čehokoliv. A protože jsem poslušný zákazník, svoji peněženku jak s penězi tak s kartami si bděle hlídám. Po bleskovém rozhodnutí, která pokladní je nejrychlejší se zařadím do fronty delší než fronta na mandarinky za komančů. Obvykle se ukáže, že můj odhad rychlosti pokladní byl chybný a fronta se zasekne. Jako dneska.

Přede mnou se na páse ukázal nákup v rozsahu hodném vojenské jednotky po týdenním půstu. Pokladní sice byla docela normálně rychlá, problém se však ukázal při placení. Snědý muž postupně lovil ze všech kapes co jich měl místo peněz stravenky. Pominu-li otázku, jak dlouho si je šetřil aby s nimi mohl zaplatit zaujal mne i nákup 2 kastle piv, několik lahví rumu(pardon eurotuzemáku) a několik kartonů Marlborek. A tak jsem si byl jsem si nucen položit otázku po smyslu této stravenkové vymoženosti.

Není to tak dávno, kdy se Topolánkova vláda pokoušela zrušit stravenky, respektive je zdanit. Melu která se okolo toho strhla si určitě pamatujete. Počínaje vzteklým řevem odborových bosů vyhrožujících stávkou až po podivné smetení tohoto reformního kroku  se stolu na základě profláklého lobingu u jistého Dalíka.

Dalším nápadem byly kroky některých starostů vyplácet pomocí stravenek sociální dávky, protože prý řada žadatelů o dávky peníze utrácí za něco jiného než potraviny. Dávky prý často končí v herních automatech. Nebo v alkoholu, drogách a cigaretách.

Což je pravda, jak jsem viděl na vlastní oči. Já myslel, že stravenky jsou určeny na to, aby se pracovník mohl v pracovní době stravovat. Pivo a rum s Marlborkami asi moc výživné nejsou, ale firmám co s nimi obchodují je výživa pracujících nechci-li říci u čeho, tak přinejmenším šumafuk.

Navrhuji, aby se tedy místo stravenek vydávaly i pivenky, rumenky a marlborenky. Notorické gamblery by mohl zaměstnavatel ocenit automatenkami. Jak ukážu v závěru, tato idea by se dala rozpracovat a pánové co nejsou dostatečně sexuálně saturováni by mohli být oceněni i lehkoženkami.

Co vše by mohlo být využito jako zaměstanencký benefit jistě napadne každého dle nátury a očekávám v tom směru podnětnou diskuzi. Tak by se také předešlo jevům, kdy na zahraniční služební cestě po návštěvě baru a půjčovny děvčat, požadoval pracovník obsluhu podniku s fujtajblovými šantánovými lucerničkami rozepsat účet na kafe a na chlebíčky.

A tak při plánovaných změnách očekávám oranžovo-odborářský řev podporovaný lobby vydavatelů stravenek. Ale protože se zdá, že Marek je s Mirkem v Argentariu, tak lobbyisté asi utřou nos.

Já stravenky  svému personálu nedávám. Ať si kupují pivo, rum a špinky za své. Mají na to totiž odpovídající výplatu, vědí o tom, že o pofiderní hodnotu stravenek berou víc a tak mám ve firmě klid.

Napsáno pro http://www.blog.idnes.cz

25248 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Chcete válku s Ruskem? Chcete islamizaci Evropy? Chcete se stát otroky sluníčkářské diktarury?Jsme kolonií západu

Eurabia.cz

Doporučujeme: Jak novináři oficiálních medií manipulujíLituje, že Rusko porazilo Hitlera. Hayato Okamura lituje porážky nadřazených Němců

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Vrbětice a tajné služby USA. Rusofobní rasisté, zadání z NATO. Volný zboural sněmovnu, žádal trest pro KoudelkuKdo tu řeční o likvidaci kultury? Ti, co jinak jen uráželi a kádrovali národ. Kultura neskončí, leda váš snobismus, vzkazuje Vítězslav Jandák
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění