To zas budou odboráři řádit aneb sex za stravenky

Autor: Petr Paulczynski  | Publikováno: 1.7.2010 | Rubrika: Politika
Stravenky

 

Stojím takhle ve frontě v Kauflandu, jemuž se pro blízkost brněnského Bronxu neřekne jinak než Romland. Hlášení místního rozhlasu se častěji zabývá varováním si hlídali peněženky než reklamou na neustále klesající ceny čehokoliv. A protože jsem poslušný zákazník, svoji peněženku jak s penězi tak s kartami si bděle hlídám. Po bleskovém rozhodnutí, která pokladní je nejrychlejší se zařadím do fronty delší než fronta na mandarinky za komančů. Obvykle se ukáže, že můj odhad rychlosti pokladní byl chybný a fronta se zasekne. Jako dneska.

Přede mnou se na páse ukázal nákup v rozsahu hodném vojenské jednotky po týdenním půstu. Pokladní sice byla docela normálně rychlá, problém se však ukázal při placení. Snědý muž postupně lovil ze všech kapes co jich měl místo peněz stravenky. Pominu-li otázku, jak dlouho si je šetřil aby s nimi mohl zaplatit zaujal mne i nákup 2 kastle piv, několik lahví rumu(pardon eurotuzemáku) a několik kartonů Marlborek. A tak jsem si byl jsem si nucen položit otázku po smyslu této stravenkové vymoženosti.

Není to tak dávno, kdy se Topolánkova vláda pokoušela zrušit stravenky, respektive je zdanit. Melu která se okolo toho strhla si určitě pamatujete. Počínaje vzteklým řevem odborových bosů vyhrožujících stávkou až po podivné smetení tohoto reformního kroku  se stolu na základě profláklého lobingu u jistého Dalíka.

Dalším nápadem byly kroky některých starostů vyplácet pomocí stravenek sociální dávky, protože prý řada žadatelů o dávky peníze utrácí za něco jiného než potraviny. Dávky prý často končí v herních automatech. Nebo v alkoholu, drogách a cigaretách.

Což je pravda, jak jsem viděl na vlastní oči. Já myslel, že stravenky jsou určeny na to, aby se pracovník mohl v pracovní době stravovat. Pivo a rum s Marlborkami asi moc výživné nejsou, ale firmám co s nimi obchodují je výživa pracujících nechci-li říci u čeho, tak přinejmenším šumafuk.

Navrhuji, aby se tedy místo stravenek vydávaly i pivenky, rumenky a marlborenky. Notorické gamblery by mohl zaměstnavatel ocenit automatenkami. Jak ukážu v závěru, tato idea by se dala rozpracovat a pánové co nejsou dostatečně sexuálně saturováni by mohli být oceněni i lehkoženkami.

Co vše by mohlo být využito jako zaměstanencký benefit jistě napadne každého dle nátury a očekávám v tom směru podnětnou diskuzi. Tak by se také předešlo jevům, kdy na zahraniční služební cestě po návštěvě baru a půjčovny děvčat, požadoval pracovník obsluhu podniku s fujtajblovými šantánovými lucerničkami rozepsat účet na kafe a na chlebíčky.

A tak při plánovaných změnách očekávám oranžovo-odborářský řev podporovaný lobby vydavatelů stravenek. Ale protože se zdá, že Marek je s Mirkem v Argentariu, tak lobbyisté asi utřou nos.

Já stravenky  svému personálu nedávám. Ať si kupují pivo, rum a špinky za své. Mají na to totiž odpovídající výplatu, vědí o tom, že o pofiderní hodnotu stravenek berou víc a tak mám ve firmě klid.

Napsáno pro http://www.blog.idnes.cz

24801 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupujeZe zápisníku demonstrantaO co jde v případu Koněv? Veřejná služba? Ne, propaganda!

euPortal.cz

Dnes je NATO paktem, který svou agresivní politikou, prosazovanou zejména americkými prezidenty, destabilizoval v podstatě celý světPutin dal příklad: jak se může Německo a Evropa stát finančně svrchovanými za pomoci zlata. Co má Putin společného s de Gaullem?

Eurabia.cz

Bičování mužů a žen za nemanželský sex v Indonésií. Brzy i v Evropě? Francouzský stát podporuje islamizaci formou propagace muslimské kultury ...

FreeGlobe.cz

Němečtí vědci tvrdí, že lidské rasy neexistují. Vede je k tomu věda nebo náboženství politické korektnosti?Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Mediální odborník, jehož ČT nikdy nepozve do přenosu, polknul a pak se hluboce zamyslel: Hahaha, Háma? Pawlowská? Gondíková? No, však si to přečtěteŠéf Čapího hnízda: Ta kauza se nás dotkla zásadně. Čapí Hnízdo ale není žádný problém, a už vůbec ne premiéra Babiše
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění