Michal Hašek: Hamty hamty ať mám víc než tamty

Autor: Petr Paulczynski  | Publikováno: 28.6.2010 | Rubrika: Politika
ČSSD

 

Když se v roce 2008 stal poslanec Michal Hašek hejtmanem JMK, udělal hrdinské, ba chlapské gesto. Na rozdíl od velkohubého Ratha ohlásil odchod ze sněmovny. Učinil tak s patřičným mediálním humbukem na specální tiskovce. „…Chci být hejtmanem Jihomoravského kraje na sto procent. Jsem současně předsedou Asociace krajů ČR a můj pracovní program je tak bohatý, že je pro mne mnohdy čtyřiadvacet hodin denně zoufale málo…“, řekl tehdy Hašek a oko nezůstalo suché.

"Právě jsem splnil další ze slibů, které jsem dával voličům v krajských volbách. Domnívám se, že funkce hejtmana je prací na plný úvazek“ dodal s výrazem hrdiny od Tobruku. Tuším, že to bylo 28/2/09.

Nyní píšeme červen 2010 a vzorný hejnec ( zkratka pro držitele židle hejtmana a poslance) Hašek otočil jako korouhvička na střeše. Rozhodl se, že je tak šikovný a zdatný, že si ponechá funkce obě. Alespoň zatím nic jiného nedeklaroval. Spíš v tom kličkuje jak zajíc v brázdě před honci. A nejvíc se mi líbí argumentace jak to hodlá zvládnout. "Není problém z pohledu komunikace řešit řadu věcí prostřednictvím moderních technologií. Už teď běžně používám věci, jako jsou třeba videokonference," vysvětlil Hašek. Panenko skákavá. A s kým videokonferuje? Jak znám zastupitelstvo na kraji, tak jsou mnozí rádi, že umí spustit kompjútr a dokonce si myslím, že na řadě počítačů bude ještě T602.  Na tento argument nezbývá než zůstat stát s otevřenou hubou jak při výměně plomby. Nebo se snaží nás oblbovat jak patnáctku na taneční zábavě.

Kolega bloger Vít Blaha tuhle položil zajímavou otázku. Je pan Hašek hejtmanem na vedlejšák, nebo poslancem na vedlejšák? Protože obě funkce se nedají ani s videokonferencí paralelně vykonávat na 100%. Vždy některou musí jak říká lidová slovesnost "odrbat".

Takže v nadpřirozených schopnostech Michala Haška to nebude. Spíš se mu zalíbily po vzoru hejnece Ratha dvojí prebendy. Jak říkala moje babička: čert vždycky nase*e na větší hromadu. U nás se říká KKD (každá koruna dobrá).

A jak napsal šéf krajské ODS Jiři Kadrnka: Když se v roce 2009 rozhodl Milan Venclík kumulovat funkci radního Jihomoravského kraje s postem poslance, stálo ho to politickou kariéru. Stejné kritérium uplatňovala jihomoravská ODS i na svého bývalého koaličního partnera. Michal Hašek se zachoval stejně jako Milan Venclík a své funkce zkumuloval, přičemž je zřejmé, že se oba posty tj. poslance a hejtmana nedají kvalitně zvládat. To nelze obhájit, to nelze vysvětlit. Lze se jen chlapsky rozhodnout, ale toho se od Michala Haška nedočkáme.

Kromě zajímavého finančního benefitu, nezapomeňme ještě na politický aspekt tohoto vícežidelnictví. Michal Hašek nemůže rezignovat na post hejtmana Jihomoravského kraje, protože by ztratil pozici předsedy Asociace krajů ČR, která je pro něho důležitější, než být řadovým poslancem. Důležitější výhradně osobně, výhradně pro vnitrostranický souboj o post předsedy ČSSD. Rezignovat na post poslance nemůže, protože kdyby se, „nedej bože“, stal předsedou ČSSD, tak ztráta poslaneckého mandátu je pro něj nevýhodná.

A Jirka Kadrnka si ještě zalaškoval: „Osobně očekávám, že Michal Hašek v nejbližších dnech oznámí svou kandidaturu v podzimních komunálních volbách na starostu Drásova a oznámí svou kandidaturu do Senátu“.

Napsáno pro http://www.blog.idnes.cz 

11029 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

„Nepovedený“ příměr Václava Klause ml. naplno odhalil nedemokratickou podstatu současné EU Kdo jsou protiizraelští aktivisté EAPPI? Pane Fialo, že se nestydíteODS zTOPkovatěla a likviduje poslední stopy své pravicovostiStudenti Sorosova gymnázia v Praze vyhlásili stávku kvůli Zemanovi. Přišli je podpořit Pavel Novotný, herečky Holubová s Geislerovou a Eva Decroix

euPortal.cz

Andrej Babiš: Euro musí být klíčové téma pro jakoukoliv budoucí vládu. Nechápu, proč to politici konečně nepochopíAustralan povraždil lidi v mešitě. Ovšem media již neřeknou, že v této mešitě verbovali muslimy pro džihád proti nevěřícím

Eurabia.cz

Rvou se čeští muslimové o peníze původně určené islámským teroristům v Sýrií??!Okamura vyzval českou pilicií, aby nevydávala muslimům povolení vlastnit zbraně. Okamura opět i upozornil na radikalismus českých muslimů

FreeGlobe.cz

Teroristický útok v pražském metru: Hřib naštěstí nebyl atomovýBílé feministky sklízejí plody své tolerance! Barevné sestry jim nadávají do bílých ku.ev (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Nadšená Schwarzenbergova chvála Petříčka je nejtěžší obžalobou současné ČSSDMadeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti Kosova

eOdborar.cz

Boj za klima? Ale jděte! Naopak velice dobrý kšeft. Greta Thunberg je pro rodiče slepice snášející zlaté vejcePrivatizace sociálních služeb ve Finsku vede k zhoršení péče a otřesnému zacházení s lidmi

ParlamentniListy.cz

Václav Moravec má problém: Nový kontrolor všech televizí promlouvá o něm i o ČTDěti, neklikejte: Zatím nejdrsnější obhajoba Václava Klause ml.
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění