Michal Hašek: Hamty hamty ať mám víc než tamty

Autor: Petr Paulczynski  | Publikováno: 28.6.2010 | Rubrika: Politika
ČSSD

 

Když se v roce 2008 stal poslanec Michal Hašek hejtmanem JMK, udělal hrdinské, ba chlapské gesto. Na rozdíl od velkohubého Ratha ohlásil odchod ze sněmovny. Učinil tak s patřičným mediálním humbukem na specální tiskovce. „…Chci být hejtmanem Jihomoravského kraje na sto procent. Jsem současně předsedou Asociace krajů ČR a můj pracovní program je tak bohatý, že je pro mne mnohdy čtyřiadvacet hodin denně zoufale málo…“, řekl tehdy Hašek a oko nezůstalo suché.

"Právě jsem splnil další ze slibů, které jsem dával voličům v krajských volbách. Domnívám se, že funkce hejtmana je prací na plný úvazek“ dodal s výrazem hrdiny od Tobruku. Tuším, že to bylo 28/2/09.

Nyní píšeme červen 2010 a vzorný hejnec ( zkratka pro držitele židle hejtmana a poslance) Hašek otočil jako korouhvička na střeše. Rozhodl se, že je tak šikovný a zdatný, že si ponechá funkce obě. Alespoň zatím nic jiného nedeklaroval. Spíš v tom kličkuje jak zajíc v brázdě před honci. A nejvíc se mi líbí argumentace jak to hodlá zvládnout. "Není problém z pohledu komunikace řešit řadu věcí prostřednictvím moderních technologií. Už teď běžně používám věci, jako jsou třeba videokonference," vysvětlil Hašek. Panenko skákavá. A s kým videokonferuje? Jak znám zastupitelstvo na kraji, tak jsou mnozí rádi, že umí spustit kompjútr a dokonce si myslím, že na řadě počítačů bude ještě T602.  Na tento argument nezbývá než zůstat stát s otevřenou hubou jak při výměně plomby. Nebo se snaží nás oblbovat jak patnáctku na taneční zábavě.

Kolega bloger Vít Blaha tuhle položil zajímavou otázku. Je pan Hašek hejtmanem na vedlejšák, nebo poslancem na vedlejšák? Protože obě funkce se nedají ani s videokonferencí paralelně vykonávat na 100%. Vždy některou musí jak říká lidová slovesnost "odrbat".

Takže v nadpřirozených schopnostech Michala Haška to nebude. Spíš se mu zalíbily po vzoru hejnece Ratha dvojí prebendy. Jak říkala moje babička: čert vždycky nase*e na větší hromadu. U nás se říká KKD (každá koruna dobrá).

A jak napsal šéf krajské ODS Jiři Kadrnka: Když se v roce 2009 rozhodl Milan Venclík kumulovat funkci radního Jihomoravského kraje s postem poslance, stálo ho to politickou kariéru. Stejné kritérium uplatňovala jihomoravská ODS i na svého bývalého koaličního partnera. Michal Hašek se zachoval stejně jako Milan Venclík a své funkce zkumuloval, přičemž je zřejmé, že se oba posty tj. poslance a hejtmana nedají kvalitně zvládat. To nelze obhájit, to nelze vysvětlit. Lze se jen chlapsky rozhodnout, ale toho se od Michala Haška nedočkáme.

Kromě zajímavého finančního benefitu, nezapomeňme ještě na politický aspekt tohoto vícežidelnictví. Michal Hašek nemůže rezignovat na post hejtmana Jihomoravského kraje, protože by ztratil pozici předsedy Asociace krajů ČR, která je pro něho důležitější, než být řadovým poslancem. Důležitější výhradně osobně, výhradně pro vnitrostranický souboj o post předsedy ČSSD. Rezignovat na post poslance nemůže, protože kdyby se, „nedej bože“, stal předsedou ČSSD, tak ztráta poslaneckého mandátu je pro něj nevýhodná.

A Jirka Kadrnka si ještě zalaškoval: „Osobně očekávám, že Michal Hašek v nejbližších dnech oznámí svou kandidaturu v podzimních komunálních volbách na starostu Drásova a oznámí svou kandidaturu do Senátu“.

Napsáno pro http://www.blog.idnes.cz 

11769 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Škola se od dětí dožaduje, aby přestaly používat tak bigotní slova jako máma a tátaEU vychovává: Plán na beztabákovou generaci. 10 let jsme vás nechali na pokoji, to se nesmí opakovat. Válečnou rétoriku mají diktátoři rádi. Milióny zavražděných dětí nevadí? Jeden lockdown za druhým. A napořád

Eurabia.cz

Po Pfizeru 8x vyšší pravděpodobnost nákazy jihoafrickou mutacíModerna zas tak účinná není...

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Němcová si přečetla Seznam a vyděsila se: Už je tu Sputnik! Kriticky vážná situace! Ale je to trochu jinak...Hrad bránil Slavii. Zděšení kavárny. A od Zemana teď hřmí podruhé
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění