To snad uznáte, že Paroubek »B« nemůže být předsedou sněmovny

Autor: Dušan Streit | Publikováno: 24.6.2010 | Rubrika: Politika
Zaorálek Lubomír

 

Socani často koaliční partnery ODS titulují jako ODS B resp. C.  Má to logiku jen částečnou, protože se nestává, aby béčko s céčkem konkurovalo áčku nebo mu dokonce ubralo body.

Zato Zaorálek jako béčko Paroubka je plně výstižná metafora!

Paroubek utrpěl Pyrrhovo vítězství, z něhož se bude vzpamatovávat jako řadový poslanec. Doplatil na svou politiku „proti všem“ s výjimkou potřebného komunistického krytí. Bylo by zcela iracionální, aby tento efekt voleb byl zastřen, překryt a kamuflován jeho duchovní karikaturou (Zaorálkem).

Co si Paroubek nadrobil, to má. A Zaorálek není žádná vlaštovka s bělostnými křídly, která by zvěstovala jaro v ČSSD. Jeho „křídla“ jsou řádně ušmudlaná čvachtáním v Paroubkově stoce až fekálního charakteru. A nepamatuji si, že by se Zaorálek kdy od Paroubka, jeho slov a činů distancoval.

A tak v intencích Paroubkova „válcování“ oponentů by měl i Zaorálek pochopit, že je pro vedení sněmovny Parlamentu České republiky „persona non grata“. Jestli se stane místopředsedou sněmovny, měl by to považovat za velkorysou nabídku koalice.

I tak se ovšem divím B. Sobotkovi, že nominací takového „neosaura“ dává za pravdu mému předchozímu článku, že personální fixace ČSSD v dobách, které volbami právě skončily, je pro tuto stranu i jejího úřadujícího předsedu signifikantní.

Přečetl jsem si nesmysl, že to je sponzor Bakala, který „zařídil“, že Zaorálek nebude předsedou sněmovny. Je to absolutní hloupost, protože Bakala nebude jediným, kdo z toho bude mít radost. Taky se mezi ně počítám.

Zaorálka nečiní kompetentnějším ani to, že má v případě Bakaly pravdu (nepravomocně i soudem potvrzenou). U něj se totiž jedná o pozdní lítost a starostlivost o postavení nájemníků bývalých OKD. Však to byla sama ČSSD, která Bakalovi nemravně OKD i s bytovými domy přihrála. A Zaorálek si z toho farizejsky udělal předvolební téma (blíže zde).

Když zapomenu na všechno, co bych Zaorálkovi ještě mohl věcně vyčítat, tak pro mě je dostatečným důvodem i to, že to byl on, koho musel mít Paroubek na mysli, když se pasoval na nejlepšího debatéra v zemi. Měl by totiž pravdu jen tehdy, pokud by tady žili pouze samí Zaorálci. A tak zlé to zase ani v parlamentu, který by si přece jen takového »jako« předsedu nezasloužil, není.

Napsáno pro http://www.blog.idnes.cz 

9131 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Klaus ml. se odklonil od ODS. Novotný vyzývající k "utrácení" lidí program reprezentuje? Sociální sítě zaplavily fotky nahaté Kateřiny Bursíkové Jacques. Hodlá se stát českou Cicciolinou a vrátit se do politikyKdyž revoluce začne požírat své dětiPatnáctiletý student Sorosova gymnázia v Praze Jan Ťuhík byl nominován na Nobelovu cenu míru. Kvůli demonstracím za Václava HavlaZa Jakla se vylučuje z ODS?

euPortal.cz

Muslimští imigranti se pokusili unést ve Finsku autobusy za pokřiku Allahu akbar...Jak strašlivě hloupý nebo zkorumpovaný musí být člověk, který tvrdí, že máme patřit na takový Západ?

Eurabia.cz

Konvička: Čučkaři z BIS zatím bojují s "dezinformačními zdroji" a mezitím Muslimskou komunitu v Praze ovládli radikální muslimovéCenzura na internetu zesiluje. Česko-švédská spisovatelka je cenzurovaná kvůli Tommymu Robinsonovi

FreeGlobe.cz

Velká multikulturní rvačka Arabů a Turků (+ video)Senegalec unesl autobus s dětmi a podpálil ho. Nesouhlasil s imigrační politikou italské vlády (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Kauza V. K. junior po týdnu. Propad ODS do hnojiště. Pestrá skladba lidí typu Petříčka, Bartušky i Bartoše, Pospíšila i Kalouska, teď se k nim přidal i FialaNadšená Schwarzenbergova chvála Petříčka je nejtěžší obžalobou současné ČSSD

eOdborar.cz

Boj za klima? Ale jděte! Naopak velice dobrý kšeft. Greta Thunberg je pro rodiče slepice snášející zlaté vejcePrivatizace sociálních služeb ve Finsku vede k zhoršení péče a otřesnému zacházení s lidmi

ParlamentniListy.cz

„Tak kde jsou tedy ve Francii problémy?“ ptal se Takáč na ČT hosta. A byl zavalen hromadou příkladů, znáte je i vyKonec přijde, jsem o tom pevně přesvědčen. Miroslav Macek probral bolavou ránu Evropy
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění