To snad uznáte, že Paroubek »B« nemůže být předsedou sněmovny

Autor: Dušan Streit | Publikováno: 24.6.2010 | Rubrika: Politika
Zaorálek Lubomír

 

Socani často koaliční partnery ODS titulují jako ODS B resp. C.  Má to logiku jen částečnou, protože se nestává, aby béčko s céčkem konkurovalo áčku nebo mu dokonce ubralo body.

Zato Zaorálek jako béčko Paroubka je plně výstižná metafora!

Paroubek utrpěl Pyrrhovo vítězství, z něhož se bude vzpamatovávat jako řadový poslanec. Doplatil na svou politiku „proti všem“ s výjimkou potřebného komunistického krytí. Bylo by zcela iracionální, aby tento efekt voleb byl zastřen, překryt a kamuflován jeho duchovní karikaturou (Zaorálkem).

Co si Paroubek nadrobil, to má. A Zaorálek není žádná vlaštovka s bělostnými křídly, která by zvěstovala jaro v ČSSD. Jeho „křídla“ jsou řádně ušmudlaná čvachtáním v Paroubkově stoce až fekálního charakteru. A nepamatuji si, že by se Zaorálek kdy od Paroubka, jeho slov a činů distancoval.

A tak v intencích Paroubkova „válcování“ oponentů by měl i Zaorálek pochopit, že je pro vedení sněmovny Parlamentu České republiky „persona non grata“. Jestli se stane místopředsedou sněmovny, měl by to považovat za velkorysou nabídku koalice.

I tak se ovšem divím B. Sobotkovi, že nominací takového „neosaura“ dává za pravdu mému předchozímu článku, že personální fixace ČSSD v dobách, které volbami právě skončily, je pro tuto stranu i jejího úřadujícího předsedu signifikantní.

Přečetl jsem si nesmysl, že to je sponzor Bakala, který „zařídil“, že Zaorálek nebude předsedou sněmovny. Je to absolutní hloupost, protože Bakala nebude jediným, kdo z toho bude mít radost. Taky se mezi ně počítám.

Zaorálka nečiní kompetentnějším ani to, že má v případě Bakaly pravdu (nepravomocně i soudem potvrzenou). U něj se totiž jedná o pozdní lítost a starostlivost o postavení nájemníků bývalých OKD. Však to byla sama ČSSD, která Bakalovi nemravně OKD i s bytovými domy přihrála. A Zaorálek si z toho farizejsky udělal předvolební téma (blíže zde).

Když zapomenu na všechno, co bych Zaorálkovi ještě mohl věcně vyčítat, tak pro mě je dostatečným důvodem i to, že to byl on, koho musel mít Paroubek na mysli, když se pasoval na nejlepšího debatéra v zemi. Měl by totiž pravdu jen tehdy, pokud by tady žili pouze samí Zaorálci. A tak zlé to zase ani v parlamentu, který by si přece jen takového »jako« předsedu nezasloužil, není.

Napsáno pro http://www.blog.idnes.cz 

9244 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupujeZe zápisníku demonstrantaO co jde v případu Koněv? Veřejná služba? Ne, propaganda!

euPortal.cz

Ukazuje se, že fanatická feministická genderistická neomarxistická ideologie škodí samotným ženám. Muži se v důsledku kampaně #MeToo proti sexuálnímu obtěžování stále více zdráhají spolupracovat se ženamiPomozte, prosím, bránit Vaše blízké, Vaše domovy a naši vlast

Eurabia.cz

Bičování mužů a žen za nemanželský sex v Indonésií. Brzy i v Evropě? Francouzský stát podporuje islamizaci formou propagace muslimské kultury ...

FreeGlobe.cz

Němečtí vědci tvrdí, že lidské rasy neexistují. Vede je k tomu věda nebo náboženství politické korektnosti?Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Místopředseda ČSSD Veselý o Zemanově milosti pro Babiše: Tak proto před ním vždycky změkne jak máslo...Pirát Ferjenčík se pohrabal v rozpočtu na příští rok a toto zjistil: Třeba nějaká akce na výstavišti v Letňanech...
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění