To snad uznáte, že Paroubek »B« nemůže být předsedou sněmovny

Autor: Dušan Streit | Publikováno: 24.6.2010 | Rubrika: Politika
Zaorálek Lubomír

 

Socani často koaliční partnery ODS titulují jako ODS B resp. C.  Má to logiku jen částečnou, protože se nestává, aby béčko s céčkem konkurovalo áčku nebo mu dokonce ubralo body.

Zato Zaorálek jako béčko Paroubka je plně výstižná metafora!

Paroubek utrpěl Pyrrhovo vítězství, z něhož se bude vzpamatovávat jako řadový poslanec. Doplatil na svou politiku „proti všem“ s výjimkou potřebného komunistického krytí. Bylo by zcela iracionální, aby tento efekt voleb byl zastřen, překryt a kamuflován jeho duchovní karikaturou (Zaorálkem).

Co si Paroubek nadrobil, to má. A Zaorálek není žádná vlaštovka s bělostnými křídly, která by zvěstovala jaro v ČSSD. Jeho „křídla“ jsou řádně ušmudlaná čvachtáním v Paroubkově stoce až fekálního charakteru. A nepamatuji si, že by se Zaorálek kdy od Paroubka, jeho slov a činů distancoval.

A tak v intencích Paroubkova „válcování“ oponentů by měl i Zaorálek pochopit, že je pro vedení sněmovny Parlamentu České republiky „persona non grata“. Jestli se stane místopředsedou sněmovny, měl by to považovat za velkorysou nabídku koalice.

I tak se ovšem divím B. Sobotkovi, že nominací takového „neosaura“ dává za pravdu mému předchozímu článku, že personální fixace ČSSD v dobách, které volbami právě skončily, je pro tuto stranu i jejího úřadujícího předsedu signifikantní.

Přečetl jsem si nesmysl, že to je sponzor Bakala, který „zařídil“, že Zaorálek nebude předsedou sněmovny. Je to absolutní hloupost, protože Bakala nebude jediným, kdo z toho bude mít radost. Taky se mezi ně počítám.

Zaorálka nečiní kompetentnějším ani to, že má v případě Bakaly pravdu (nepravomocně i soudem potvrzenou). U něj se totiž jedná o pozdní lítost a starostlivost o postavení nájemníků bývalých OKD. Však to byla sama ČSSD, která Bakalovi nemravně OKD i s bytovými domy přihrála. A Zaorálek si z toho farizejsky udělal předvolební téma (blíže zde).

Když zapomenu na všechno, co bych Zaorálkovi ještě mohl věcně vyčítat, tak pro mě je dostatečným důvodem i to, že to byl on, koho musel mít Paroubek na mysli, když se pasoval na nejlepšího debatéra v zemi. Měl by totiž pravdu jen tehdy, pokud by tady žili pouze samí Zaorálci. A tak zlé to zase ani v parlamentu, který by si přece jen takového »jako« předsedu nezasloužil, není.

Napsáno pro http://www.blog.idnes.cz 

9659 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Velmi přátelský vztah k Rusku je už po staletí součástí české národní identityChcete válku s Ruskem? Chcete islamizaci Evropy? Chcete se stát otroky sluníčkářské diktarury?

Eurabia.cz

Zahraniční tisk vnímá roztržku mezi Prahou a Moskvou jen jako bizarní záležitost ČeskaEU chystá žalobu na Astru Zenecu

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Notičky z USA. Babiš na tiskovce vypadal, že se rozbrečí. Stvořitel Drahoše a Pavla vylezl z nory. Vyoral o týdnu války s RuskemIdiotské ultimatum Rusku. Ti lidé vůbec nemají představu, co je diplomacie, chytá se za hlavu Štefec. Kdyby Moskva chtěla, mohl být úplný konec vztahů
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění