Komunista: Lidé jsou ovládáni propagandou, chtějí jen trsat na diskotékách

Autor: Zdeněk Čepelička | Publikováno: 3.5.2005 | Rubrika: Zamyšlení

ePortál není periodikem jedné pravdy. Nebojíme se uveřejnit názory „z opačné strany barikády“. Přinášíme obecné zamyšlení nad komunismem jako reakci na prvomájové oslavy na pražské Letné. Očima Zdeňka Čepeličky, přesvědčeného komunisty…

Byl jsem jedním z těch, vůči kterým zaútočili „pravičáci“ na naší manifestaci na Letné 1. máje. Nejdříve bych chtěl poděkovat české policii za profesionální zásah proti narušování naší akce.

Nechápu ty, co nám přišli vykřikovat do tváře, že jsme rudé zrůdy, vrazi, zločinci. Nikdo z nich neměl žádné zkušenosti, nikdo z nich komunismus ani nezažil. Když jsme s nimi diskutovali, či spíše na sebe řvali, jeden tvrdil, že je historik, to bych tedy rád viděl.

Nikdo z nich není schopen vidět líc i rub věci. Na komunismu bylo mnoho špatného, to ano. Ale stejně tak je mnoho špatného na dnešní době. Můžou nám vyčítat několik stovek popravených, ale copak Američané nedělají to samé? Tisíce mrtvých v Iráku, v Kosovu, v Bosně…

Vyčítají komunistům, že podporují režimy na Kubě a v Koreji. Ale jim samotným nevadí, že Američané podporovali Pinocheta, Franca, že i dnes, tam kde je nějaká krutá diktatura, tam se téměř jistě udržuje s jejich podporou. A nevidí, jakou podporu má Fidel Castro nebo Kim-Čong-Il u svých lidí, a kolik mu toho dávají...

„Pravičáci“ urážejí památku komunistů, kteří padli za naši svobodu během druhé světové války. Těch, kteří byli popraveni za svou odbojovou činnost. Těch, kdož padli v řadách Rudé armády, bez jejíhož zásahu by Hitler zvítězil.

Na demonstraci jsem byl dokonce svědkem výroku, že Sovětský Svaz je Hitlerovi rovnocenný, protože jsme jen jednu okupaci vyměnili za jinou. Tento mladý člověk si nedokáže uvědomit, co lidé tenkrát cítili, když házeli květy na ruské tanky.

A nikterak se nestydím za to, že jsem se podobně choval i v roce 1968. Věřili jsme, že je třeba bránit socialismus, i se zbraní v ruce. A že nás okupovala ruská armáda? To nám můžou vyčítat jen ti, kdo by neházeli květy na tanky Američanů.

Koneckonců, co to tenkrát bylo za revolucionáře? Vzpomínám si na případ, kdy nějací výrostci ztloukli souseda proto, že byl Rus. Přitom to byl potomek emigranta z roku 1917.

Lidé dnes zapomínají na to, co všechno pracující lid vytvořil. Milióny lidí bydlí v bytech, postavených komunisty. V komfortních bytech, s ústředním topením, teplou vodou. Statisíce lidí mohli díky podpoře komunistické strany vystudovat. To je ten líc věci. Vy nám vytýkáte, že mnoho lidí mělo zakázané studium. Ale kolika lidem neumožnil studovat kapitalistický režim, protože jejich rodiče na to neměli peníze?

Vy si nepamatujete na slumy okolo Prahy. Na děti, které neměli boty. Na chlapce, kteří ani v zimě nemohli nosit dlouhé kalhoty. Taková byla situace ještě ve čtyřicátých letech. Když poté přišli komunisté, lidé najednou mohli pracovat, šatit se, jezdit na dovolenou, dělnickým dětem bylo nabízeno studium, na které předtím nemohli ani pomyslet. Dovedete si představit, co to znamenalo?

Uvědomujete si, jaké jsou dnes poměry? Za komunistů mohl každý bydlet, a nemusel se bát, že ho domácí vyhodí. Každý měl práci, kolik je dnes nezaměstnaných? Matky nemusely počítat, jestli ještě mohou dítěti koupit svetr. Na banány se museli stát fronty, to ano. Ale kdo dnes na ně má? Kolik je dnes nezaměstnaných, kolik rodin na hranici životního minima?

Lidé jsou v současnosti ovládaní propagandou, všude, v televizi, ve škole, v novinách se mohou dočíst, jak byli komunisté špatní. Dnes mladé nezajímá nic, než jít do kina, koupit si drahé šaty jako televizní hvězda, trsat na diskotékách. Ale tak to nemůže trvat věčně. Za nějaký čas život každého naučí, jak ten svět skutečně vypadá. A až bude chudých stále více, a bohatých stále méně, pak si všichni vzpomenou, jaký ve skutečnosti byl komunismus.

6047 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupujeZe zápisníku demonstrantaO co jde v případu Koněv? Veřejná služba? Ne, propaganda!

euPortal.cz

Pomozte, prosím, bránit Vaše blízké, Vaše domovy a naši vlastŘada výzkumů shodně ukazuje, že v evropských zemích s každou další generací klesá IQ, a to i když je zohledněna imigrace. Evropská civilizace: Jako přežrané myši?

Eurabia.cz

Orbán elegantně setřel notorického opilce a šéfa EU: Lucembursko? A co ten národ dokázal? Na co může být hrdý?Socialisté s vedením EU otevřeli italské přístavy a již mají úspěšné výsledky: Nový africký uprchlík zneužil desetiletou holčičku

FreeGlobe.cz

Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Bomba: Babiš navrhuje zrušit poplatek pro ČT. V tomto případě…Třesk v Jablonci. Piráti po Praze 5 přišli o další radnici. Důvod překvapí
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění