Hospoda U ČSSD aneb Paroubek za 300 miliónů?

Autor: Odjinud | Publikováno: 21.6.2010 | Rubrika: Politika
Paroubek 3

 

Připadá mi, že česká sociální demokracie odvozuje pojem hospodaření od slova hospoda. Pro ni to nejspíš znamená všechno projíst, propít, užít si a pak to nějak dopadne, když ne - tak to necháme "na sekyru".

Tak se chovala i v průběhu nekonečné, únavné a bezobsažné volební kampaně.Přiznala za ni cenu kolem 300 miliónů a prodělěk strany po volební kampani 70 miliónů. Jestli je to pravda, to se asi nikdy nedozvíme. Platí za tvrdíkovské hrátky. Každopádně tato strana ukázala, jak by asi pokračovala, kdyby se dostala k moci v řešení otázek hospodářského zadlužení státu.

Výsledkem voleb je odchod Paroubka a manažera volební kampaně Tvrdíka. 300 miliónů za Paroubka je myslím příliš vysoká cena.

Dluhoslav Sobotka po volbách prohlásil, že Paroubek se zachoval jako velký státník. Vzhledem k tomu, že pojem státník je uctivý termín pro diplomaty, politiky a jiné pozoruhodné postavy státu, není toto pojmenování určitě na místě.

V podstatě tento pán utekl od zodpovědnosti a teď prostřednictvím dopisů a svého blogu obviňuje všechny kolem sebe za zpackanou kampaň. Vzít člověku moc je nebezpečná věc. Vždy na to někdo doplatí.

A její hlavní tvůrce Tvrdík, by si měl konečně založit nějakou svou firmu a projevovat své mimořádné manažerské schopnosti jako podnikatel na své peněžence a nerozsévat za sebou nesmyslné stamiliónové dluhy.

Obnova ČSSD zřejmě bude také velkým "radikálním" řezem...

Volební sjezd bude až příští rok, ve vedení zůstali zatím všichni "staří dobří rodáci"v čele s B.Sobotkou, Haškem, Rathem, Škromachem, Zaorálkem, kteří mají nemalý podíl na výsledku voleb.

A zarputilá snaha o prosazení Zaorálka na předsedu sněmovny svědčí o jejich opravdové "sebereflexi".

A protože všechno zlé je k něčemu dobré...klíč k úspěchu nyní má většina národa na dosah ruky.

Kapka rozbíjí kámen ne silou, ale častým padáním, pane Paroubku.

Napsala Jana Javorková pro http://www.blog.idnes.cz 

8496 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupujeZe zápisníku demonstrantaO co jde v případu Koněv? Veřejná služba? Ne, propaganda!

euPortal.cz

Existuje mnoho nevysvětleného kolem 11. září a v průběhu osmnácti let od útoku nevysvětlené ještě přibylo. Není jen shodou okolností, že přes 4 tisíce poškozených onemocnělo rakovinou?Kdo si myslel, že se nás problém islámského fanatismu a džihádismu bezprostředně netýká, byl velmi rychle vyveden z omylu

Eurabia.cz

Politicky nekorektní vtipy o islámu, migraci a EU aneb Již brzy zakázané a trestné?Heslo Evropského parlamentu: "Národní suverenita je kořenem nejhroznějšího zla naší doby."

FreeGlobe.cz

Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

eOdborar.cz

Švédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....Agent CIA promluvil: Šokující informace o tom, jak globální elita týrá děti a zneužívá je na satanistické rituály

ParlamentniListy.cz

Bomba: Babiš navrhuje zrušit poplatek pro ČT. V tomto případě…Podříznu tě! „Mašínové si zaslouží úctu,“ uvedl expert. Zabíjeli, ale... A pak se děly věci
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění