Hospoda U ČSSD aneb Paroubek za 300 miliónů?

Autor: Odjinud | Publikováno: 21.6.2010 | Rubrika: Politika
Paroubek 3

 

Připadá mi, že česká sociální demokracie odvozuje pojem hospodaření od slova hospoda. Pro ni to nejspíš znamená všechno projíst, propít, užít si a pak to nějak dopadne, když ne - tak to necháme "na sekyru".

Tak se chovala i v průběhu nekonečné, únavné a bezobsažné volební kampaně.Přiznala za ni cenu kolem 300 miliónů a prodělěk strany po volební kampani 70 miliónů. Jestli je to pravda, to se asi nikdy nedozvíme. Platí za tvrdíkovské hrátky. Každopádně tato strana ukázala, jak by asi pokračovala, kdyby se dostala k moci v řešení otázek hospodářského zadlužení státu.

Výsledkem voleb je odchod Paroubka a manažera volební kampaně Tvrdíka. 300 miliónů za Paroubka je myslím příliš vysoká cena.

Dluhoslav Sobotka po volbách prohlásil, že Paroubek se zachoval jako velký státník. Vzhledem k tomu, že pojem státník je uctivý termín pro diplomaty, politiky a jiné pozoruhodné postavy státu, není toto pojmenování určitě na místě.

V podstatě tento pán utekl od zodpovědnosti a teď prostřednictvím dopisů a svého blogu obviňuje všechny kolem sebe za zpackanou kampaň. Vzít člověku moc je nebezpečná věc. Vždy na to někdo doplatí.

A její hlavní tvůrce Tvrdík, by si měl konečně založit nějakou svou firmu a projevovat své mimořádné manažerské schopnosti jako podnikatel na své peněžence a nerozsévat za sebou nesmyslné stamiliónové dluhy.

Obnova ČSSD zřejmě bude také velkým "radikálním" řezem...

Volební sjezd bude až příští rok, ve vedení zůstali zatím všichni "staří dobří rodáci"v čele s B.Sobotkou, Haškem, Rathem, Škromachem, Zaorálkem, kteří mají nemalý podíl na výsledku voleb.

A zarputilá snaha o prosazení Zaorálka na předsedu sněmovny svědčí o jejich opravdové "sebereflexi".

A protože všechno zlé je k něčemu dobré...klíč k úspěchu nyní má většina národa na dosah ruky.

Kapka rozbíjí kámen ne silou, ale častým padáním, pane Paroubku.

Napsala Jana Javorková pro http://www.blog.idnes.cz 

9030 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

A tak zme se opět stali pitomcama, jako už mnohokrat, tentokrat ovšem před očima celeho světa...Ale aji ta prostytutka, kera prodava sama sebe, za to dostane jakusik protihodnotuChcete válku s Ruskem? Chcete islamizaci Evropy? Chcete se stát otroky sluníčkářské diktarury?

Eurabia.cz

Akce Vrbětice byla "konzultována" spíše s USA než s EUArgentina spouští výrobu Sputniku

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Generál Šándor: Čuk a Gek ve Vrběticích? Desítky kilo výbušnin. Musel pomoct místní. Info, časy, trasa, to nepíšou v novinách. Ukažte papír, leží u násNátlak z žumpy ČT. Xaverovi bouchly saze a vyhlásil válku
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění