No nevolte to! Umíme prožrat vše. Vaše ČSSD

Autor: Dušan Streit | Publikováno: 8.6.2010 | Rubrika: Politika
CSSD_Titanic

 

Krizi chtěli řešit růstem postaveným na rozhazování. Co by nás čekalo, předvedli co možná nejnázorněji na vlastní straně.

Ne, že bych byl na větvi z letošních voleb: "Volby: Z nejhoršího do méně špatného".

Ale k tanci to přece jen vybízí: "Kdepak, na Paroubkově politickém hrobě se musí tančit".

Předvídavým lidem mohlo mnoho napovědět hospodaření socanů v akciovce Cíl: "Tunelování a.s. Cíl předobrazem hospodářské politiky ČSSD".

Tato strana je jediná, která díky Altnerovi, jehož místo vděčnosti podvedla, zůstal tak rozsáhlý histrorický majetek. Dnes už je zbytečné se nimrat v tom, zda měl pravdu Kočárník, který nástupnická práva novodobé ČSSD zpochybňoval a blokoval, nebo ti, co se majetku chtěli zmocnit. Socani totiž dosáhli svého a tím získali nemravný miliardový náskok v konkurenci stran.

Mezi stranami se tak stala tím „buržoustem“ právě ČSSD. A stačil příchod Paroubka, aby historické dědictví bylo v tahu. Tento uznávaný devizový bavič dokázal během jednoho volebního období a jedné volební kampaně všechno prošustrovat.

Přiznali sice jen 200 miliónů nákladů na jedny volby, ale střízlivě se může jednat tak o půl miliardy (odhady se pohybují mezi 400 až 750 milióny korun). Na jednoho každého občana ČR to představuje další vyhozenou padesátikorunu. Náklady na jednoho voliče ČSSD se pak pohybují mezi 350 až 650 korunami.

Přičtěme k dobru Paroubkovu úmyslu a na vrub jeho úsudku, že to považoval za návratnou investici. Už viděl ty milióny voličů, kteří naplní stranickou kasu. Jeho mozek je nastavený na zaklínadlo RŮST. Ten růst však nechápe intenzívně (do výšky), ale extenzivně (do šířky). Sám tomu pojetí dělá čest a nemyslím tím pouze fyziognomii, ale pobídky, dávky a rozdávání z cizího pod záminkou stimulace růstu.

S tím, že růst nepřijde, Paroubek vůbec nepočítal. Teď ve straně neví, co s tím. Přejme jim, aby se s tím popasoval třeba takový geniální „ekonom“ jako je Bohuslav Sobotka. Půjde to tlustým do tenkých. Čím kdo zachází, tím také schází.

My zalitujme věřitele Altnera či postupníky jeho pohledávky. Na někom, kdo balancuje na hraně bankrotu, si toho mnoho nevezmete. Zajímavá v té souvislosti bude situace kampeličky FIO, kde mám obavy, abychom se všichni nemuseli podílet na náhradě vkladů dle novelizovaného zákona.

Tak takoví jsou socani hospodáři. My si užijme to štěstí, že jsme po volbách o chlup utekli hrobníkovi z lopaty. A také vítejme situaci, že jedna strana nebude mít nad ostatními takový náskok v nezasloužených příjmech, čímž se konkurence vyrovná.

Napsáno pro http://www.blog.idnes.cz

8155 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupujeZe zápisníku demonstrantaO co jde v případu Koněv? Veřejná služba? Ne, propaganda!

euPortal.cz

Objevuje se u nás stále větší počet osob zahalených v islámských nikábech?Evropská unie je škůdcem, parazitem, vrahem a rakovinou Evropy. Pokud chceme, aby Evropa přežila, musíme zrušit totalitní neomarxistickou instituci s názvem Evropská unie

Eurabia.cz

Miliardový byznys s ilegální imigrací a uprchlíky. Reportáž italské TV ukazuje pravdu o migraciVzdělání ve Švédsku rapidně upadá. Například mnozí švédští policisté neumějí psát

FreeGlobe.cz

Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?Tyranie pánů sociálních sítí

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Odstranění pomníku maršála Koněva z náměstí Interbrigády je vítězstvím fašizmu v naší zemiLubomír Zaorálek, jedna z nejchmurnějších postav ČSSD, kterého v době jeho ministrování zahraničních věcí nazval lid oranžovým Schwarzenbergem...

eOdborar.cz

Švédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....Agent CIA promluvil: Šokující informace o tom, jak globální elita týrá děti a zneužívá je na satanistické rituály

ParlamentniListy.cz

Babiš se vysmál Milionu chvilek. A vyprášil ministra ČSSD Debilové. Přepište listopad, ČT! Šméčko, Babiši. Čapí hnízdo rozpálilo umělce
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění