Paroubek v plotě, aneb politický epitaf

Autor: Karel Kříž | Publikováno: 27.5.2010 | Rubrika: Politika
Paroubek 3

 

Tak to vypadá, že socialistické demokracii v Česku pšenka stoprocentně nevykvete. Poté, co zcela evidentně došla pára pod kotlem oranžové volební megakampaně, jejíž nedostatek se hlavní luftmanager pokusil zamaskovat hysterií kolem výcviku krvelačných modrých komand a obojkem na krku zdecimovaného Bohuslava, ukázal poslední volební průzkum i ohlasy nejen neobyčejných lidí, že noční můra politbyra ČSSD dostává zcela konkrétní obrysy. K epochálnímu vítězství ozářenému jasnou rudou hvězdou bude nejspíše pár bolševických hlasů v parlamentu chybět.

Kde udělali soudruzi z ČSSD chybu? Všechno bylo přeci tak precizně připraveno: polovina populace na sociálních dávkách, desetitisíce nadbytečných přerozdělovačů pobírajících státní apanáže, hospodářská krize rozpoutaná americkými imperialisty ve spolupráci s ODS, hrdinové z krajských úřadů zlikvidovali felčarskou poplatkovou hydru, plánované rodičovství prvního sociálně příkladného páru ČR vyšlo dokonale, na mítincích pívo za dvě kačky, buřty i nenávist, správnej tým tmelí Michal David s Jirkou Šlégrem, ortodoxní komunisté natěšení k tajné i veřejné spolupráci, společné tuny slibů, vagóny pečených holubů a hromady iluzí o zemi, kterou k blahobytu povede Titán se sexymozkem a chotí, do tří let hradní pán a pak už jen samá pozitiva a sociální jistoty.

Boží mlýny však zřejmě v Paroubkově případě začaly mlít na vyšší rychlost. Možná pár obyčejných občanů prohlédlo jeho kázání vody a pití vína nejluxusnějších značek, možná někomu došlo, že nelze plnými hrstmi více rozhazovat a zároveň snižovat zadlužení, možná si někdo uvědomil, že Řecko zase není až tak daleko, možná si konečně pár lidí řeklo, že se může na jeho populistické vodění za ručičku jednoduše vykašlat a raději narovná hřbet.

Každopádně má Jiří Paroubek i s jeho partou výtahářů k moci celkem vážný problém. Partajní sekera je zaťata velmi hluboko a státní dotace ji zřejmě z futer nevytáhnou. Byznys plán Jaroslava Tvrdíka tak dostává podobné obrysy jako za jeho působení v ČSA. Přátelům oranžové růže jednoduše došla škvára, krupice, mazání, prostě prachy, vole. Jedinou šancí je tedy uklohnit po volbách nějakou koalici a s plnou parádou otáčet koly státního penězovodu tak, aby vždy správně ukáplo do pokladny v Lidovém domě.

Jenomže to nebude pro současné vedení socanů vůbec jednoduché. S TOP09 po včerejším prohlášení Karla Schwarzenberga počítat nemůže, ODS snad rituální sebevraždu nespáchá, takže zbývají Věci veřejné, dá-li pán Bůh KDU-ČSL a podpora KSČM. A tak zde zůstává Paroubek jako kůl v plotě. Se svými druhy dokázal pozurážet, zneuctít a sprostě pomluvit snad každého názorového oponenta v dosahu našich médií a ačkoliv se kluci prý vždycky nějak domluví, předseda ČSSD si svým konáním vypálil na čele cejch.Cejch nafoukaného, marnotratného papaláše bolševické éry, který neplní dohody, nedodržuje sliby a v cestě na vrchol dokáže podrazit i včerejšího přítele. S těmito předpoklady se může obrátit opravdu jen na soudruhy z KSČM, pro které jsou jmenované praktiky historickým standartem. Pokud tedy nedají spolu dohromady alespoň 101, politická kariéra Jiřího Paroubka nenávratně končí.

Sociálním demokratům totiž nezbyde nic jiného než se současného vůdce zbavit, neboť v případě jeho dalšího setrvávání ve funkci předsedy by mohlo dojít k tomu, že po likvidaci ideologické, která probíhá, by mohla nastat i likvidace materiální, což by oranžovým straníkům již asi opravdu vadilo. Sám Jiří možná čerpal předběžně zkušenosti od Mirka Topolánka, se kterým se nedávno osobně setkal. Zle mu však jistě nebude ani poté, na obzoru bude nějaké bruselské hnízdo vzoru Špidla, či balík akcií od Standy Grosse. Co však s uraženým egem zneuznaného sociálního mesiáše?

Bude muset zapůsobit paní Petra. Možná napíše zase oslavnou ódu, možná pofouká bolístku jiným způsobem. My ostatní si však můžeme jen přát, aby v České republice jednou nastal takový právní stav a morální prostředí, které podobné politické figurky nepustí ani k roznášení volebních letáků, natožpak k rozhodujícím veřejným funkcím, které každodenně ovlivňují životy nás všech. Volte proto s rozumem, volte s hrdostí a hlavně už nezkoušejte rýt držkou v zemi za odpadky z panského stolu. Díky.

Napsáno pro http://www.blog.idnes.cz

7434 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupujeZe zápisníku demonstrantaO co jde v případu Koněv? Veřejná služba? Ne, propaganda!

euPortal.cz

Gretenismus dneška: Stačí málo a lze rozvrátit celý svět. Blažené doby, kdy nebyli idioti online. Zdroje na zničení našeho národa jsouMigrant v Německu vzal kojence jako rukojmí, aby zůstal v EU

Eurabia.cz

Orbán elegantně setřel notorického opilce a šéfa EU: Lucembursko? A co ten národ dokázal? Na co může být hrdý?Socialisté s vedením EU otevřeli italské přístavy a již mají úspěšné výsledky: Nový africký uprchlík zneužil desetiletou holčičku

FreeGlobe.cz

Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Omlouvejte dětem stávkové pátky a ještě více učte o zelených tématech. Z dopisu pražského radního školám se některým učitelů dělá nevolnoZločiny státních zastupitelství. Prezident má právo zasáhnout proti nekalostem páchaným v talárech, vzkazuje bouřící opozici ústavní právník
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění