Třináct otázek pro voliče levice, aneb cesta do občanské ZOO

Autor: Karel Kříž | Publikováno: 20.5.2010 | Rubrika: Politika
Filip se Stalinem

 

Soudruzi a soudružky, oslovuji vás takto, neboť jsem přesvědčen, že drtivé většině z vás to zní lépe než oslovení jiná, ačkoliv se ti s oranžovou šálou kolem krku naoko pohoršují. Jsem si vědom faktu, že jistě se slzou v oku musíte vzpomínat na dobu, kdy jste měli ústavně zaručenou vedoucí úlohu vaší bývalé strany ve společnosti a mohli jste díky tomu ovládat a plundrovat tuto zemi až k naprostému kolapsu ekonomickému i morálnímu, neboť jste z toho měli nemalé prebendy a výhody na úkor porobených občanů, z nichž ty nejnepohodlnější jste mohli úderem razítka posílat do kriminálů či přímo na šibenici.

Věřím, že velmi trpíte skutečností, že dnes již tato vaše neomezená moc nemá oporu v zákoně a vy musíte o svoje místo na sluci bojovat v jakýchsi volbách, kterýžto proces se v dobách budování socialismu, potažmo komunismu, vždy řídil nařízením ÚV s předem jasným výsledkem 99,9% pro vaši rudou partaj a její přílepky z Národní fronty.

Jistě si tedy i po dvaceti letech těžko zvykáte na nové věci jako je svoboda jednotlivce, odpovědnost, média bez dohledu cenzorského úřadu a rušiček štvavých vysílaček, volnost pohybu a shromažďování či třeba na protikandidáty ve volbách. Dříve by bylo samozřejmé všechny tyto drzé troufalce nechat chcípnout v base, jak jste naposledy předvedli s Pavlem Wonkou. Ale nezoufejte. Stejně jako soudkyně Marcela Horváthová, která jej na smrt poslala, se nemusí ani dnes o svoje místo bát, tak i vy dobře víte, že ta sametová nebyla až tak revoluce, ale spíše jen takové pimprlové divadýlko, kde se vlk nažral a bolševická koza zůstala celá.

Nikdo po vás nechtěl žádné pokání či snad vyvození nějaké osobní odpovědnosti. Totálně zdevastovanou zemi jste výhodně prodali nadnárodním koncernům vašich dřívějších ideologických nepřátel a ještě jste z toho dokázali vytěžit slušné provize do vašich soukromých kapes. Pro soudruhy, kteří za vaši věc bojovali v řadách VB nebo StB jste zařídili bohaté doživotní renty, za které se mohou v klidu domovů z emigrantských vilek posmívat žebráckým důchodům muklů z různých Jáchymovů, neboť tito, pokud vaši převýchovu v socialistického člověka vůbec přežili, nikdy již nemohli dostat relevantní vzdělání či slušnou práci.

Celkově tedy můžete být spokojeni. Už vám sice zotročený dav nemusí povinně mávat zpod tribun při oslavách komunistických svátků, nemáte v každé ulici nastrčeného udavače, nemůžete se mstít celým rodinám svých názorových oponentů pomocí kádrových materiálů, nejste schopni zajistit vymývání mozků všem malým dětem už od Jiskřiček a také jste přišli o většinu svých mocenských pák i o ozbrojenou pěst dělnické třídy, která vás měla se zbraní v ruce chránit tenkrát v listopadu 1989. Nicméně skóre na straně majtetků a různých výhod vám dokázalo heslo “Nejsme jako oni!” zajistit velmi slušné.

Pokud se na sebe dokážete podívat do zrcadla a svědomí je pro vás slovo bez konkrétního významu, nic s tím neudělám. Že vás postsametový řád dokázal za ta všechna zvěrstva popohnat jen k jakési omluvě na půl huby, ke které se stejně ani moc neznáte, je na pováženou, ale že máte tu drzost se stále drát k moci a vykřikovat znovu stejná hesla jako v letech 1945-1948 a bezuzardění tvrdit, že tentokráte už by to bylo pro ty obyčejné občany opravdu dobré, spravedlivé a nekonečně krásné, to mi tedy promiňte, to je na zvracení!

Vaše myšlení se neposunulo ani o milimetr blíže k hodnotám svobody, demokracie či volné a spravedlivé soutěže volného trhu. Jste stále zakopáni na frontě “revolučního” boje a likvidace ideologického, potažmo třídního nepřítele. Vaše politika je potřebuje ke svému životu, stejně tak jako jeho statky, kterými plníte kasy stranických sekretariátů, konta vůdců a usypáváte drobečky masám užitečných idiotů.

Svou práci však zřejmě děláte dobře. Přesně víte kam, kdy a jak zacílit, aby i v dnešní době stádo nepoučitelných ovcí opět vhodilo do volebních uren správně rudý či oranžový hlas. Nevypadá to sice na epochální a grandiózní vítězství, nicméně na pohodlný život a zajištění beztrestnosti sekty vyvolených to stačit dozajista bude. Již podruhé v historii na to sázíte samu podstatu existence našeho státu, již podruhé v historii si za levnou břečku a připálený párek koupíte tisíce nádeníků na stavbu Potěmkinovy vesnice,kterým tak šikovně umíte zaplatit jejich vlastními penězi či nakradenými penězi onoho bájného nepřítele obyčejného lidu.

Pokud jste volič ČSSD nebo KSČM a nepatříte do kategorie popsané výše, mám tedy pro vás 13. otázek a potěšilo by mne, pokud bych alespoň na nějaké dostal jinou odpověď, než že modří zloději jsou takoví, Kalousek makový či lidovci obojí:

 1. Proč chcete svým hlasem podpořit právě tuto skupinu lidí, která ovládá obě jmenované strany?

 2. Máte za to, že když dokázali za 40 let neomezené vlády přeměnit dříve ekonomicky vyspělou zemi na kovárnu RVHP s nedostatkem veškerého bohatství materiálního i duchovního, tak v současné době jako zázrakem začnou jejich pomatené ekonomické teze najednou fungovat?

 3. Myslíte si, že je nějaký rozdíl mezi programem ČSSD a KSČM, když vůdci obou partají sami přiznávají, že jejich průnik je takřka stoprocentní?

 4. Předpokládáte, že peníze na všechny populistické a demagogické sliby pro jakési “obyčejné občany” bude platit někdo jiný než vy? Věříte tomu, že díky chlapáckým slovům z vedení těchto stran se v případě nouze naplno rozjedou tiskárny bankovek a nikoho to nepostihne?

 5. Nemáte rádi bohaté lidi a tvrdíte, že to jsou všechno podvodníci, zloději a neplatiči daní, kteří mají za povinnost většinu vydělaných peněz odevzdat na hromadu určenou k přerozdělování dle “moudrého” uvážení ekonomických expertů, kteří ještě studovali politickou ekonomii od soudruhů ze Sovětského svazu a jejich kariérních podržtašků?

6. Zastáváte tezi o nutnosti likvidace zbohatlických zaměstnavatelů a převodů továren do rukou pracujících, kteří sami nejlépe vědí, co je třeba? Věříte, že pokud se tak stane, bude možné ze dne na den několikanásobně zvýšit platy, přidat desítky benefitů či zavést různé odborářské výmysly, a přesto zůstane firma v dnešním globálním světě konkurenceschopná a nezkrachuje? 

7. Jste zastáncem názoru, že stát je tady od toho, aby se o člověka postaral od narození až do smrti? Tušíte, co znamená slovní spojení platba daně, odvody na sociální a zdravotní pojištění ap. nebo jste přesvědčeni, že školství, zdravotnictví a podobné služby jsou zadarmo?

 8. Pamatujete si, že za reálného socialismu jste nemohl bez úplatku sehnat pomalu ani vepřové vnitřnosti? Dokážete si tedy v hlavě srovnat, že čím více stát zasahuje do pravidel volného trhu, tím více otevírá brány korupci a nahrává tak šedým příjmům pro vyvolené úředníky nebo jste zastáncem poučky, že když se plní plán tak musí být přece dobře?

 9. Věříte myšlence, že pravicová politika je jen pro vysokopříjmové skupiny obyvatelstva? Věříte, že pokud by tady nebyl všeobjímající sociální stát, chudí by umírali za zdmi nemocnic, pod každým mostem by živořila skupina bezdomovců, děti by nemohli chodit do školy a hnusní boháči by jen kouřili doutníky a všemu by se smáli jak se psalo v Rudém Právu či kreslilo v Dikobrazu?

 10. Dokážete vysvětlit svým dětem, které jednou budou muset zaplatit účet za dnes démonizovaný sociální smír, proč najednou nebude na důchody, na desítky sociálních dávek, na kvalitní zdravotní péči, na slušně fungující armádu, policii, soudnictví, záchranný systém či státní správu? Proč najednou korupce rozbují po vzoru nejchudších afrických států a po stejném vzoru se znehodnotí naše měna?

 11. Dokážete vysvětlit sami sobě, proč dobrovolně strkáte hlavu do stejné smyčky jako vaši předkové v roce 1946 a ještě se při tom tváříte, že dnes je přece všechno jinačí, protože máte za rohem deset hypermarketů, padesát kanálů na kabelovce, novou Fábii, na kterou jste nepotřebovali shánět bony, zaplacenou zálohu na dovolenou ve Španělsku a naši vojáci bojují v silách NATO?

 12. Dokážete vysvětlit svému svědomí, proč volíte cestu výměny osobní svobody a hrdosti za pohodlné sliby opečovávání státem na dluh, místo odpovědnosti a nezávislosti? Proč ze sebe děláte tupé stádo, spolehájící na milodary, které vám má zajistit vrchní pasák, jež se u toho bude v závětří svého stranického sekretariátu potutleně usmívat jak vás opět dokázal krásně obelstít a jak jste mu to opět sežrali i s navijákem?

 13. Opravdu věříte tomu, že pomocná ruka je jinde než na konci vaší paže? Věříte tomu, že páni politikové to všechno myslí upřímně a konají v zájmu vašeho dobra? Věříte, že pokud by to měli dělat zadarmo, drali by se k moci a slibovali stejně? Nebo si alespoň část z vás uvědomí, že většinu státní mašinérie nepotřebujeme, že o svých penězích bychom měli rozhodovat především sami, a že to celé politické divadlo slouží jen jako slušně vydělávající firma pro zúčastněné? Je tedy větším zlem opravdu pravicová politika, pro kterou je prioritou svoboda a osobní odpovědnost jedince či levicové falešné vábení do občanské zoologické zahrady?

Děkuji za případné odpovědi.

11565 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Tři měsíce po nástupu Bidena do úřadu hrozí v Evropě válka. NATO si zaslouží, aby se ztratilo ze světaEvropská unie je diktát a tyranie!

Eurabia.cz

Anketa: Jak jste vnímali na ČT moderování Z. Tvarůžkové o Rusech ve Vrběticích?Skandál! Češi dodávali zbraně islámským teroristům v Sýrií a ruští agenti tomu zabránili

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Takto se s informacemi nenakládá. Jestli to chtějí vyhrotit, tak to fakt není sranda, obává se generál BlaškoVolíte hodné hochy a pak se divíte, že přijde teror jako řemen. Kdysi komunisté, dneska Piráti. Šichtařová varuje
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění