Oranžový ošklivec tam nahoře

Autor: Petr Paulczynski  | Publikováno: 19.5.2010 | Rubrika: Politika
ČSSD

 

To jsme se Vám nasmáli. Oranžády měly v Brnisku malý, místní mítink. Místní oranžový boss (starosta MČ), kterého mám jinak docela rád, protože má hubu prořízlou jako já, zakončil nudnou akci slovy. Volte naše kandidáty, podívejte se jací jsou to hezcí kluci. Nekoukejte až tam úplně nahoru. Prý odrovnal všechny přítomné. No řekněte, dovolit si zažertovat na sexymozka, že je ošklivec, kdo si to může dovolit? Jenom aby nedostarostoval.

Nu copak o to, kdo je krasavec a kdo ne. Nejhezčích kluků ze škaredince jsou plné billboardy. O to tu asi v těch volbách nejde. Nyní jde o to, kdo dokáže víc naslibovat. A v tom oranžády jednoznačně vedou. Po volbách prý bude každému hej. Jenom na ty boháče si posvítí a zatnou jim tipec. Protože jenom chudí jsou hodní, boháči jsou darebáci. Každý má mít stejně. Šikovný nebo lempl - vsjo rovno, každý má mít stejné h....o.  Vypadá to, jako by republika udělala čelem vzad a namířila si to za hodnotami, které oficiálně vzývala komunisty řízená společnost před rokem 1989.

Ty hodnoty se jmenovaly nesvoboda, rovnostářství, žádné vystavování konkurenci, žádná rizika s tím spojená. Žádné dobývání chleba v potu tváře. Komunistická vláda, které patřilo vše v zemi, odměny a platy přerozdělovala podle své úvahy. Nikdo nebyl ohrožen (kdo se nevzpouzel vládě), všichni dostávali do svých stejných žaludků přibližně stejně. Nikdo nebyl nucen zvyšovat výkon, takové úsilí bylo spíš škodlivé než honorované. Odměňovala se úslužnost, šedivost, pasivita napsal kdysi Karel  Steigerwald.

Vždyť už sám mistr Hus říkal: Kdo bohat, ten rohat. Rumcajs chudým dával, zatímco kníže pán v Jičíně byl blbec a uměl francouzsky. Hloupej Honza s buchtama byl vždy větší hrdina než strojní inženýr, který vystudoval v nepřátelské Vídni.

Oranžisté neuznávají že když bohatnou bohatí, bohatnou s nimi i chudí. Zase vítězí, že všichni máme stejné žaludky. Přání aby sousedovi chcípla koza, když chcípla mě začíná zase ožívat.

Co však s tím, když na nezanedbatelnou část společnosti takoví sprostí pouťoví vyvolavači a jejich laciné atrakce pořád ještě tak spolehlivě působí. Co dělat, když že se najde tolik lidí, které nezajímá víc, než dnešek, či maximálně zítřejší ráno?!

Prostě si budou zpívat Pochod voličů ČSSD kolující Facebookem:

Tak nám to zraje, soudruhu z RaJe, na konci máje, vstoupíš do ráje.
Mávátko vlaje, z každého kraje, jsi naše jednička a nás je dost.
Soudruzi z Ústí, na hrad tě pustí, těm co ti nefandí, rozbijem nos.
15.důchod, ze zisků ČEZu, co rozdám lůze, boháčům vezmu.
Bude to prima, je konec Zlína, ručičky dozadu a všeho dost.

Ref. Krásný úděl máme dnes, volit Jyrku, tvrdou pěst,
rázně k urně, před očima vuřt, zvládnout vládnout není žádný kumšt.

Napsáno pro http://www.blog.idnes.cz

7786 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Velmi přátelský vztah k Rusku je už po staletí součástí české národní identityChcete válku s Ruskem? Chcete islamizaci Evropy? Chcete se stát otroky sluníčkářské diktarury?

Eurabia.cz

Zahraniční tisk vnímá roztržku mezi Prahou a Moskvou jen jako bizarní záležitost ČeskaEU chystá žalobu na Astru Zenecu

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Karty na stůl! Profesor Drulák rozstřelil vyhoštění. „Budeme mít ještě problémy,“ říkáDiplomat Kobza: Babiš mluvil pravdu, ale pak mu to vysvětlili. V Rusku ostrouháme, přijdou jiní
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění