Schwarzenberga pronásledují stíny Bilderbergu

Autor: Adam B. Bartoš | Publikováno: 18.5.2010 | Rubrika: Politika
karel

Předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg musí neustále vysvětlovat svou účast na tajném elitním setkání mocných světových finančníků a politiků před dvěma lety.

Karel Schwarzenberg byl v červnu 2008 v americkém Chantilly účastníkem utajeného setkání globálních elit, které se bez zájmu médií koná každoročně už od padesátých let pokaždé na jiném místě planety.

Schůzek za zavřenými dveřmi se účastní světoví magnáti, bankéři a politici pod vedením jednoho z nejbohatších a nejvlivnějších lidí planety, finančníka Davida Rockefellera.

Schwarzenberg se na Bilderberg vydal jako tehdejší ministr zahraničí České republiky, třebaže tvrdil, že jde o jeho soukromou schůzku. Jeho krok vyvolal tehdy pobouření na české politické scéně, protože Schwarzenberg odmítl říci, o čem na tomto fóru jednal. Ve Spojených státech přitom existuje zákon, který zvoleným politikům účast na podobných setkáních zakazuje.

Předseda TOP 09 musí svou účast na konferenci Bilderberg Group vysvětlovat i po letech. V debatách a diskuzích se ho posluchači na návštěvu Bilderbergu stále ptají.

"To jsou spiklenecké teorie," odpovídal Schwarzenberg například minulý týden v pořadu ČT HydePark. "Bilderberg není žádná spiklenecká skupina, která řídí svět," dodal.

Podle něho jde o neškodné setkání, kde "mají vynikající přednášky na vysoké úrovni". "Ty jsem s radostí poslouchal, ale žádná rozhodnutí tam nepadají. Je tam spousta vlivných a zajímavých a bohatých lidí, kteří se tam setkávají, ale to není grémium, kde se dělají rozhodnutí," řekl.

Schwarzenberg: Byl jsem tam už dvakrát

Schwarzenberg v pořadu přiznal, že byl na Bilderbergu dvakrát.. "Potkal jsem tam spousty zajímavých lidí slyšel spousty zajímavých přednášek, ale to je vše," tvrdí. Podle něj není Česká republika pro skupinu Bilderberg nijak zajímavá.

Na otázku reportérky, proč Bilderberg tedy budí na veřejnosti takové vášně, odpověděl: "Protože se objevily knihy, které viní Bilderberg, že to je uskupení mocných a bohatých, kteří usilují o vládu nad světem a chtějí nastolit Nový světový řád. Což jsou ovšem veliké pitomosti," řekl Schwarzenberg.

Podobně musel stejné dotazy odrážet před časem i místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek. Ve stejném pořadu dostal otázku, zda mu nevadí, že se jeho kolega účastní tajných schůzek.

Kalousek se snažil z dotazu utéci ironickou poznámkou, že to je podobný dotaz, jako otázka, zda on sám není agentem sionských mudrců. Moderátor ale namítl, že skupina existuje a schází se a jde tudíž o legitimní otázku.

"Jezdí tam významní lidé z celého světa, já nejsem významný člověk, Karel Schwarzenberg je. Je to jeho ryze soukromá aktivita. Já si nemyslím, že se tam konají jakákoli spiknutí. Za prvé to nevím, a za druhé, i kdyby mi to Karel Schwarzenberg řekl, tak protože to je jeho ryze soukromá aktivita, tak já nemám žádné právo mluvit o jeho soukromých schůzkách," řekl Kalousek.

Elitní setkání konané každoročně za enormních bezpečnostních podmínek a bez jakýchkoli výstupů do médií se ale neschází jen kvůli přednáškám, jak předseda TOP 09 praví. Kritici Bilderbergu upozorňují, že vlivní účastníci setkání se na schůzkách radí, jak řídit politické a ekonomické dění nejen v jednotlivých zemích, ale hlavně na globální úrovni. Před časem například vyšlo najevo, že skupina už od padesátých let připravovala zavedení jednotné evropské měny.

Setkání se například účastní "vyvolení" lidé, kteří jsou poté instalováni do významných politických pozic (Barack Obama, Tony Blair, nebo nejnověji evropský prezident Herman Van Rompuy).

Investigativní novináři, kteří mají své zdroje uvnitř skupiny a někdy se jim podaří získat program probírané agendy, podávají svědectví o tom, že daná témata se týkají různých aspektů připravované světové vlády, počínaje řízením ekonomické krize, přes plánovaný zánik amerického dolaru až po vznik celosvětového ministerstva zdravotnictví a financí.

V době, kdy se setkání účastnil Schwarzenberg, se například probírala Lisabonská smlouva. Vedle Schwarzenberga byl pozván i zástupce Irska, protože Česká republika a Irsko byly v té době jediné dvě země, které podpis smlouvy ohrožovaly.

Podle španělského deníku Público by se letošní setkání Klubu Bilderberg mělo konat 3. až 6. června v katalánském letovisku Sitges, jižně od Barcelony. Týkat by se mělo globální ekonomické vlády, jejíž kontinentální verzi v poslední době připravují a veřejně obhajují i špičky Evropské unie.

článek zde - prvnizpravy.cz

12261 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

Věrně sloužil komunistům a dnes věrně slouží eurohujerům, nový ministr chce rozbíjet V4Jak Němci a Ukrajinci přinášeli civilizaci do Ruska - mučení a totální vyhlazení židů s RusyPRIMA ukázala fotografií muže, který měl zemřít na koronavirus. Muž přitom žije a je plně zdráv!Jak ze sebe udělat totálního idiota. Kandidát na prezidenta Petr Pavel se neskutečně ztrapnilÚplná novinka, tohle by měl přečíst každý Čech! Základy islámu a jejich výklad

euPortal.cz

Český Portál i EUportal ukončují ke konci roku svou činnost a vydávání článkůJ. R. R. Tolkien – zamilovaný do Najsvätejšej Sviatosti a Panny Márie

Eurabia.cz

Ochrana před koronavirem nikoho nezajímá už dva roky! Urgujové a převrat v Bělorusku jsou důležitějšíJaké jsou to ty demokratičtější formy výroby a distribuce? Aneb blbec v deníku PRAVO

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Zeman ještě ani nemá návrhy ministrů a už řvou. Ivan Vyskočil od plic: Hašteřivá domovnice Pekarová, traktorista Jurečka...Svobodu pro neočkované, ale ať jsou v izolaci! Co to je vůbec za lidi... Profesorka Syková se neudržela
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění