Schwarzenberga pronásledují stíny Bilderbergu

Autor: Adam B. Bartoš | Publikováno: 18.5.2010 | Rubrika: Politika
karel

Předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg musí neustále vysvětlovat svou účast na tajném elitním setkání mocných světových finančníků a politiků před dvěma lety.

Karel Schwarzenberg byl v červnu 2008 v americkém Chantilly účastníkem utajeného setkání globálních elit, které se bez zájmu médií koná každoročně už od padesátých let pokaždé na jiném místě planety.

Schůzek za zavřenými dveřmi se účastní světoví magnáti, bankéři a politici pod vedením jednoho z nejbohatších a nejvlivnějších lidí planety, finančníka Davida Rockefellera.

Schwarzenberg se na Bilderberg vydal jako tehdejší ministr zahraničí České republiky, třebaže tvrdil, že jde o jeho soukromou schůzku. Jeho krok vyvolal tehdy pobouření na české politické scéně, protože Schwarzenberg odmítl říci, o čem na tomto fóru jednal. Ve Spojených státech přitom existuje zákon, který zvoleným politikům účast na podobných setkáních zakazuje.

Předseda TOP 09 musí svou účast na konferenci Bilderberg Group vysvětlovat i po letech. V debatách a diskuzích se ho posluchači na návštěvu Bilderbergu stále ptají.

"To jsou spiklenecké teorie," odpovídal Schwarzenberg například minulý týden v pořadu ČT HydePark. "Bilderberg není žádná spiklenecká skupina, která řídí svět," dodal.

Podle něho jde o neškodné setkání, kde "mají vynikající přednášky na vysoké úrovni". "Ty jsem s radostí poslouchal, ale žádná rozhodnutí tam nepadají. Je tam spousta vlivných a zajímavých a bohatých lidí, kteří se tam setkávají, ale to není grémium, kde se dělají rozhodnutí," řekl.

Schwarzenberg: Byl jsem tam už dvakrát

Schwarzenberg v pořadu přiznal, že byl na Bilderbergu dvakrát.. "Potkal jsem tam spousty zajímavých lidí slyšel spousty zajímavých přednášek, ale to je vše," tvrdí. Podle něj není Česká republika pro skupinu Bilderberg nijak zajímavá.

Na otázku reportérky, proč Bilderberg tedy budí na veřejnosti takové vášně, odpověděl: "Protože se objevily knihy, které viní Bilderberg, že to je uskupení mocných a bohatých, kteří usilují o vládu nad světem a chtějí nastolit Nový světový řád. Což jsou ovšem veliké pitomosti," řekl Schwarzenberg.

Podobně musel stejné dotazy odrážet před časem i místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek. Ve stejném pořadu dostal otázku, zda mu nevadí, že se jeho kolega účastní tajných schůzek.

Kalousek se snažil z dotazu utéci ironickou poznámkou, že to je podobný dotaz, jako otázka, zda on sám není agentem sionských mudrců. Moderátor ale namítl, že skupina existuje a schází se a jde tudíž o legitimní otázku.

"Jezdí tam významní lidé z celého světa, já nejsem významný člověk, Karel Schwarzenberg je. Je to jeho ryze soukromá aktivita. Já si nemyslím, že se tam konají jakákoli spiknutí. Za prvé to nevím, a za druhé, i kdyby mi to Karel Schwarzenberg řekl, tak protože to je jeho ryze soukromá aktivita, tak já nemám žádné právo mluvit o jeho soukromých schůzkách," řekl Kalousek.

Elitní setkání konané každoročně za enormních bezpečnostních podmínek a bez jakýchkoli výstupů do médií se ale neschází jen kvůli přednáškám, jak předseda TOP 09 praví. Kritici Bilderbergu upozorňují, že vlivní účastníci setkání se na schůzkách radí, jak řídit politické a ekonomické dění nejen v jednotlivých zemích, ale hlavně na globální úrovni. Před časem například vyšlo najevo, že skupina už od padesátých let připravovala zavedení jednotné evropské měny.

Setkání se například účastní "vyvolení" lidé, kteří jsou poté instalováni do významných politických pozic (Barack Obama, Tony Blair, nebo nejnověji evropský prezident Herman Van Rompuy).

Investigativní novináři, kteří mají své zdroje uvnitř skupiny a někdy se jim podaří získat program probírané agendy, podávají svědectví o tom, že daná témata se týkají různých aspektů připravované světové vlády, počínaje řízením ekonomické krize, přes plánovaný zánik amerického dolaru až po vznik celosvětového ministerstva zdravotnictví a financí.

V době, kdy se setkání účastnil Schwarzenberg, se například probírala Lisabonská smlouva. Vedle Schwarzenberga byl pozván i zástupce Irska, protože Česká republika a Irsko byly v té době jediné dvě země, které podpis smlouvy ohrožovaly.

Podle španělského deníku Público by se letošní setkání Klubu Bilderberg mělo konat 3. až 6. června v katalánském letovisku Sitges, jižně od Barcelony. Týkat by se mělo globální ekonomické vlády, jejíž kontinentální verzi v poslední době připravují a veřejně obhajují i špičky Evropské unie.

článek zde - prvnizpravy.cz

11662 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupujeZe zápisníku demonstrantaO co jde v případu Koněv? Veřejná služba? Ne, propaganda!

euPortal.cz

Objevuje se u nás stále větší počet osob zahalených v islámských nikábech?Evropská unie je škůdcem, parazitem, vrahem a rakovinou Evropy. Pokud chceme, aby Evropa přežila, musíme zrušit totalitní neomarxistickou instituci s názvem Evropská unie

Eurabia.cz

Miliardový byznys s ilegální imigrací a uprchlíky. Reportáž italské TV ukazuje pravdu o migraciVzdělání ve Švédsku rapidně upadá. Například mnozí švédští policisté neumějí psát

FreeGlobe.cz

Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?Tyranie pánů sociálních sítí

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Odstranění pomníku maršála Koněva z náměstí Interbrigády je vítězstvím fašizmu v naší zemiLubomír Zaorálek, jedna z nejchmurnějších postav ČSSD, kterého v době jeho ministrování zahraničních věcí nazval lid oranžovým Schwarzenbergem...

eOdborar.cz

Švédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....Agent CIA promluvil: Šokující informace o tom, jak globální elita týrá děti a zneužívá je na satanistické rituály

ParlamentniListy.cz

Babiš se vysmál Milionu chvilek. A vyprášil ministra ČSSD Debilové. Přepište listopad, ČT! Šméčko, Babiši. Čapí hnízdo rozpálilo umělce
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění