Budeme uklízet po oranžových politicích a alkoholicích ?

Autor: Petr Paulczynski  | Publikováno: 18.5.2010 | Rubrika: Politika
ČSSD

Na úterní brněnské zastupitelstvo je připravena vyhláška zakazující opíjení se na veřejných prostranstvích. Ovšem vedení města se do návrhu ODS snaží dostat výjímku. Zákaz prý nemá platit pro volební mítinky politických stran. Na druhou stranu od vyhlášky čekám, že z centra Brna vyžene žebráky zneužívající děti, bezdomovce, alkoholiky povalující se na lavičkách s divokými psy a krabicemi vína. A to nejde dohromady.

Vzhledem k tomu, že letos je těch voleb požehnaně, bude v Brně jeden partajní mítink za druhým. A pivo zadarmo či s cenou blížící se nule jistě spoustu žíznivých hrdel přiláká. I řadu těch, kteří nemohou být v práci. Společnost je k nim nespravedlivá a žádnou pořádnou, dobře placenou práci, odpovídající jejich kvalitám, schopnostem, úsilí a vůli jim totiž nenabízí. A tak vzhůru na mítink! Klobáska, pár desítek piv, zakouříme, uvidíme. K tomu pěkná muzika, pro dámy květina. A ti pěkní pánové na pódiu jsou také skvělí! Dostaneme prý mimořádné dávky. A ti z nás, kteří pracovali, dostanou prý osmadvacet důchodů, nebo tak něco! Svět je krásnej! Tak vzhůru pro další pivo ať se máme dobře.

Nemám nic proti pivu. Dejme si ho v hospodě nebo doma.  Ale proč tohle? Politické strany by měly přesvědčovat argumenty, nikoli lidi opíjet. A korumpovat je levným alkoholem. Když už se bez toho neobejdou, ať si tyto orgie dělají ve svých stranických sekretariátech.
 
Budou-li tam v kravatách a s andělskými úsměvy svým návštěvníkům podávat pivo, víno, cigarety, marihuanu, tvrdé drogy nebo čokoládu, je to pouze jejich věc. A zodpovědnost samozřejmě. Byť to nepovažuji za vhodný způsob promlouvání k lidem, nechť si politické strany samy zváží, koho a jak jsou schopny oslovit. Nepořádejme ale, prosím, tyto alkoholové seance na ulicích v centru města. Ty, kteří tráví čas v práci nahlodáme, zda má pracovat vlastně smysl. Při pohledu z okna pracoviště na nadšené zlité spoluobyvatele, opírající se s kelímkem piva o volební automobil s nápisem „Bojujeme za Vás“, může „obyčejný“ pracující člověk znejistět.

Těm, kteří do sebe na mítinku lijí pivo ještě více potvrdíme, že snažit se není nutné. Že se o ně přece někdo postará. A pak se najdou tací, kteří jsou ze všeho tak zmatení, že posilnění alkoholem přímo na mítinku zfackují pána na pódiu. Navíc svého skoro partajního kolegu jako nedávno v Brně.

A aby toho nebylo málo, v navrhované protialkoholní vyhlášce se objevila na poslední chvíli ještě jedna výjimka. Vedení města požaduje, aby zákaz pití alkoholu v ulicích neplatil pro akce, kterých se bude někdo z vedení města účastnit. A aby to nevypadalo trapně, věnovali toto privilegium i brněnským starostům. Ti však mají jasno. Minulý týden se shodli, že takovouto papalášskou výjimku nepotřebují.
 
Obě nesmyslné výjimky, které by vyhlášku ve svém důsledku paralyzovaly, musíme vypustit. Snad na úterním zastupitelstvu města zvítězí rozum. A pokud ne, tak nepořádek, který po dostaveníčku partajních předáků, bezdomovců, povalečů a alkoholiků zůstane, uklízet z peněz radnice a tedy Vás všech nebudeme. Účty budeme posílat těm, kteří budou chtít pro sebe tyto výjimky ve vyhlášce ponechat.

Napsáno pro http://www.blog.idnes.cz

6171 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupujeZe zápisníku demonstrantaO co jde v případu Koněv? Veřejná služba? Ne, propaganda!

euPortal.cz

Moudrá ekonomická politika ruského prezidenta Vladimira Putina přináší své ovoce a tím bychom se měli inspirovatPomozte, prosím, bránit Vaše blízké, Vaše domovy a naši vlast

Eurabia.cz

Orbán elegantně setřel notorického opilce a šéfa EU: Lucembursko? A co ten národ dokázal? Na co může být hrdý?Socialisté s vedením EU otevřeli italské přístavy a již mají úspěšné výsledky: Nový africký uprchlík zneužil desetiletou holčičku

FreeGlobe.cz

Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Srbové v Kosovu organizovali genocidu. Zeman má možná špatné svědomí. Ozval se Jiří Pehe, tehdy pravá ruka Václava HavlaZeman brutálně rozdráždil chvilkaře, 17. listopadu bude pořádně horko. K Babišovi řekl toto...
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění