Pokrytec, útočí strany na Kalouska kvůli složence

Autor: Prvnizpravy.cz | Publikováno: 13.5.2010 | Rubrika: Politika
Kalousek

Měl to být vtipný způsob, jak voliče upozornit na vzrůstající státní dluh. Miroslav Kalousek to ale za nápad se složenkou schytal ze všech stran. Političtí konkurenti se totiž do místopředsedy TOP 09 kvůli jeho složence na 121 tisíc, kterou rozesílá voličům, nevybíravě pustili.

"Dovoluji si připomenout všem novinářům, kteří hodlají psát o tom, že pan Kalousek je nyní bojovníkem proti veřejnému zadlužování, že to je právě pan Kalousek, který nese hlavní odpovědnost za rekordní nárůst dluhu o 193 miliard korun v roce 2009," připomněl předseda Svobodných Petr Mach.

Kalousek je podle něj pokrytec, když se prezentuje billboardy se slogany jako "Odpovědní chtějí žít bez dluhů" a "Buďme konečně dobrými hospodáři".

"Vždyť jako ministr financí předložil na konci roku 2008 Sněmovně rozpočet se záměrně nadhodnocenými příjmy a růstem platů ve státní správě o 7 procent. Byl to pan Kalousek, kdo vymyslel, že pošleme pro krachující členy EU miliardu eur z devizových rezerv do Mezinárodního měnového fondu," zlobí se Mach.

Do Kalouska se opřela i ČSSD. Její šéf Jiří Paroubek připomněl, že to byl právě Kalousek, který jako ministr financí Topolánkovy vlády zadlužil zemi o téměř 300 miliard korun.

"Jako vrcholný politik KDU-ČSL se od devadesátých let podílel také na zadlužování země za vlád ODS," řekl. "Pokud sečteme dluhy, které vznikly za období, kdy Miroslav Kalousek hospodařil spolu s ODS v různých funkcích, pak by lidé měli Miroslavu Kalouskovi a Petru Nečasovi poslat složenku na 96 600 Kč," dodal.

Paroubek jde ale ještě do hlubší minulosti dvojky TOP 09. Jako bývalý náměstek ministra obrany stojí Kalousek podle Paroubka za spornými miliardovými zakázkami, například za projektem neprodejného a nepotřebného letadla L-159 či modernizace tanku T-72. "Miroslav Kalousek je dodnes obestřen podezřením z korupce," tvrdí Paroubek.

Kritiku si exministr financí vysloužil i od svého bývalého stranického kolegy a předsedy KDU-ČSL Cyrila Svobody. I podle něj je rozesílání složenek občanům do schránek ze strany Miroslava Kalouska vrchol pokrytectví.

"Miroslav Kalousek byl od roku 2002 předsedou rozpočtového výboru a od roku 2007 ministrem financí. V obou funkcích zavazoval Sněmovnu hlasovat pro rozhazovačné rozpočty, a to i v dobách šestiprocentního růstu," tvrdí Svoboda.

A Kalouskovi vyčítá, že neučinil žádná opatření, aby dluh zmenšil, i když počátkem roku 2009 jako předseda Rada ministrů EU pro ekonomii a finance věděl, jak vážná finanční a ekonomická krize hrozí České republice.

„Miroslav Kalousek žaluje složenkou sám na sebe. Za sumu uvedenou na jeho složence je z velké části zodpovědný také on,“ uvedl Cyril Svoboda. „Jeho komunikace s voliči je stejně asociální, jako program TOP09. Místo, aby uznal svoje chyby, hází odpovědnost na občany a posílá lidem složenky. Proto doporučuji, aby lidé složenky vraceli na adresu Miroslava Kalouska do Bechyně,“ dodal Svoboda.

www.prvnizpravy.cz

7063 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Amerika bude ve válce zničena, ví to obyčejní Američané? Rozumí ten pitomec vládnoucí ve Washingtonu tomuto  jazyku?Chcete válku s Ruskem? Chcete islamizaci Evropy? Chcete se stát otroky sluníčkářské diktarury?

Eurabia.cz

Doporučujeme: Jak novináři oficiálních medií manipulujíAnketa: Jak myslíte, že ČR vypadá s "Vrběticemi" na mezinárodní scéně ?

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Neškrtnete si. Diplomat zná odvetu Moskvy za masakr své ambasádyCo se dělo v Senátu. Držte se: Ohlušující ticho z Hradu. Hamáček mi lhal... Němcová ohromila: Ovlivnění českých prezidentských voleb Ruskem
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění