Pokrytec, útočí strany na Kalouska kvůli složence

Autor: Prvnizpravy.cz | Publikováno: 13.5.2010 | Rubrika: Politika
Kalousek

Měl to být vtipný způsob, jak voliče upozornit na vzrůstající státní dluh. Miroslav Kalousek to ale za nápad se složenkou schytal ze všech stran. Političtí konkurenti se totiž do místopředsedy TOP 09 kvůli jeho složence na 121 tisíc, kterou rozesílá voličům, nevybíravě pustili.

"Dovoluji si připomenout všem novinářům, kteří hodlají psát o tom, že pan Kalousek je nyní bojovníkem proti veřejnému zadlužování, že to je právě pan Kalousek, který nese hlavní odpovědnost za rekordní nárůst dluhu o 193 miliard korun v roce 2009," připomněl předseda Svobodných Petr Mach.

Kalousek je podle něj pokrytec, když se prezentuje billboardy se slogany jako "Odpovědní chtějí žít bez dluhů" a "Buďme konečně dobrými hospodáři".

"Vždyť jako ministr financí předložil na konci roku 2008 Sněmovně rozpočet se záměrně nadhodnocenými příjmy a růstem platů ve státní správě o 7 procent. Byl to pan Kalousek, kdo vymyslel, že pošleme pro krachující členy EU miliardu eur z devizových rezerv do Mezinárodního měnového fondu," zlobí se Mach.

Do Kalouska se opřela i ČSSD. Její šéf Jiří Paroubek připomněl, že to byl právě Kalousek, který jako ministr financí Topolánkovy vlády zadlužil zemi o téměř 300 miliard korun.

"Jako vrcholný politik KDU-ČSL se od devadesátých let podílel také na zadlužování země za vlád ODS," řekl. "Pokud sečteme dluhy, které vznikly za období, kdy Miroslav Kalousek hospodařil spolu s ODS v různých funkcích, pak by lidé měli Miroslavu Kalouskovi a Petru Nečasovi poslat složenku na 96 600 Kč," dodal.

Paroubek jde ale ještě do hlubší minulosti dvojky TOP 09. Jako bývalý náměstek ministra obrany stojí Kalousek podle Paroubka za spornými miliardovými zakázkami, například za projektem neprodejného a nepotřebného letadla L-159 či modernizace tanku T-72. "Miroslav Kalousek je dodnes obestřen podezřením z korupce," tvrdí Paroubek.

Kritiku si exministr financí vysloužil i od svého bývalého stranického kolegy a předsedy KDU-ČSL Cyrila Svobody. I podle něj je rozesílání složenek občanům do schránek ze strany Miroslava Kalouska vrchol pokrytectví.

"Miroslav Kalousek byl od roku 2002 předsedou rozpočtového výboru a od roku 2007 ministrem financí. V obou funkcích zavazoval Sněmovnu hlasovat pro rozhazovačné rozpočty, a to i v dobách šestiprocentního růstu," tvrdí Svoboda.

A Kalouskovi vyčítá, že neučinil žádná opatření, aby dluh zmenšil, i když počátkem roku 2009 jako předseda Rada ministrů EU pro ekonomii a finance věděl, jak vážná finanční a ekonomická krize hrozí České republice.

„Miroslav Kalousek žaluje složenkou sám na sebe. Za sumu uvedenou na jeho složence je z velké části zodpovědný také on,“ uvedl Cyril Svoboda. „Jeho komunikace s voliči je stejně asociální, jako program TOP09. Místo, aby uznal svoje chyby, hází odpovědnost na občany a posílá lidem složenky. Proto doporučuji, aby lidé složenky vraceli na adresu Miroslava Kalouska do Bechyně,“ dodal Svoboda.

www.prvnizpravy.cz

6653 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupujeZe zápisníku demonstrantaO co jde v případu Koněv? Veřejná služba? Ne, propaganda!

euPortal.cz

Pomozte, prosím, bránit Vaše blízké, Vaše domovy a naši vlastŘada výzkumů shodně ukazuje, že v evropských zemích s každou další generací klesá IQ, a to i když je zohledněna imigrace. Evropská civilizace: Jako přežrané myši?

Eurabia.cz

Orbán elegantně setřel notorického opilce a šéfa EU: Lucembursko? A co ten národ dokázal? Na co může být hrdý?Socialisté s vedením EU otevřeli italské přístavy a již mají úspěšné výsledky: Nový africký uprchlík zneužil desetiletou holčičku

FreeGlobe.cz

Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Bomba: Babiš navrhuje zrušit poplatek pro ČT. V tomto případě…Třesk v Jablonci. Piráti po Praze 5 přišli o další radnici. Důvod překvapí
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění