Kauza Sobotka: Odkdy je agitující politik veřejným činitelem?

Autor: Dušan Streit | Publikováno: 10.5.2010 | Rubrika: Politika
Sobotka

Vypadá to, že v očekávání – doufám, že marného – vítězství socialistů ve volbách, nám tady policie a státní zastupitelství začínají předvádět, zač je toho lidové spravedlnosti loket.

Nejdříve se překonávala Pecinova policie a chtěla se s výtržníkem, který udeřil Sobotku na mítinku, vypořádat opravdu lidově a předhodit ho „polnímu soudu“ ve zkráceném řízení. Uznejte, že jedna rána do tváře člověka, který právě „pracoval“ na tom, aby si prodloužil a upevnil politickou kariéru, zasluhuje přednostní a exemplární potrestání. Vrahové a zloději mohou počkat.

Pochybuji sice o tom, že od této chvíle bude každé napadení nebo facka řešeno tak rychle, ale vracíme se do dob, kdy některým lidem náleží zvláštní ohledy. Tady musel být výtržník okamžitě zadržen na 48 hodin. Co kdyby probůh vyfackal i Paroubka! Vzpomeňme na odlišný přístup, kdy Cikáni krvavým způsobem vymlátili poklidnou hospůdku a druhý den se s nimi televize Nova pokoušela natočit na svobodě rozhovor. Pak už jsem nezaregistroval žádný exemplární trest.

Jenže exemplární trest pro Sobotkova „vychovatele“ se právě naštěstí dle zákona neslučoval s projednáním ve zkráceném řízení. To by výtržník nemohl vyfasovat dva až šest let natvrdo. A tak se státní zástupce zbláznil a zpřísnil kvalifikaci na „výtržnictví a násilí proti úřední osobě“ (dříve veřejnému činiteli), a to jsou činy, za které zákon stanoví až šestileté vězení.

Jenže není mi nic známo o tom, že by se tam Sobotka podílel na „plnění úkolů společnosti a státu a používal přitom pravomoci, které úřední osobě v rámci její odpovědnosti za plnění těchto úkolů byly svěřeny“. On tam byl v pozici reklamního agenta za svou stranu. Já bych řekl, že tam šel oblbovat. Přesto státní zástupce po skončení lhůty pro zadržení na to reagoval návrhem, aby na agresora byla uvalena vazba. Oni se snad ve své servilitě k předpokládaným vítězům voleb už pomátlli! Bude snad ovlivňovat svědky? Uteče před trestem do zahraničí? Bude fackat lidi na potkání?

Nedělejme z toho napadení žádnou tragédii. Kdokoliv z nás může narazit na takového agresora „v náladě“. Málokterý chlap by to však řešil odvozem záchrankou. Kdyby se to stalo „obyčejnému člověku“, jehož si socani vetkli do štítu, tak by se žádné zvláštní zacházení – s obětí ani s pachatelem – nekonalo. Dokonce i Topolánek je důkazem opačného přístupu, a to hned na obou stranách: Jednou, když dostal kamenem, a podruhé, když sám udeřil kameramana.

A já si myslím něco o „božích mlýnech“. Nelze nevidět, že jen za instalaci Tvrdíka jako šéfa ČSA je nějaká facka pro Sobotku málo. A to nemluvím o deficitech, které v době konjunktury naflákal. Byl by to úder za několik miliard.

Napsáno pro http://www.blog.idnes.cz

11622 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Velmi přátelský vztah k Rusku je už po staletí součástí české národní identityChcete válku s Ruskem? Chcete islamizaci Evropy? Chcete se stát otroky sluníčkářské diktarury?

Eurabia.cz

Zahraniční tisk vnímá roztržku mezi Prahou a Moskvou jen jako bizarní záležitost ČeskaEU chystá žalobu na Astru Zenecu

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Karty na stůl! Profesor Drulák rozstřelil vyhoštění. „Budeme mít ještě problémy,“ říkáDiplomat Kobza: Babiš mluvil pravdu, ale pak mu to vysvětlili. V Rusku ostrouháme, přijdou jiní
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění