Kauza Sobotka: Odkdy je agitující politik veřejným činitelem?

Autor: Dušan Streit | Publikováno: 10.5.2010 | Rubrika: Politika
Sobotka

Vypadá to, že v očekávání – doufám, že marného – vítězství socialistů ve volbách, nám tady policie a státní zastupitelství začínají předvádět, zač je toho lidové spravedlnosti loket.

Nejdříve se překonávala Pecinova policie a chtěla se s výtržníkem, který udeřil Sobotku na mítinku, vypořádat opravdu lidově a předhodit ho „polnímu soudu“ ve zkráceném řízení. Uznejte, že jedna rána do tváře člověka, který právě „pracoval“ na tom, aby si prodloužil a upevnil politickou kariéru, zasluhuje přednostní a exemplární potrestání. Vrahové a zloději mohou počkat.

Pochybuji sice o tom, že od této chvíle bude každé napadení nebo facka řešeno tak rychle, ale vracíme se do dob, kdy některým lidem náleží zvláštní ohledy. Tady musel být výtržník okamžitě zadržen na 48 hodin. Co kdyby probůh vyfackal i Paroubka! Vzpomeňme na odlišný přístup, kdy Cikáni krvavým způsobem vymlátili poklidnou hospůdku a druhý den se s nimi televize Nova pokoušela natočit na svobodě rozhovor. Pak už jsem nezaregistroval žádný exemplární trest.

Jenže exemplární trest pro Sobotkova „vychovatele“ se právě naštěstí dle zákona neslučoval s projednáním ve zkráceném řízení. To by výtržník nemohl vyfasovat dva až šest let natvrdo. A tak se státní zástupce zbláznil a zpřísnil kvalifikaci na „výtržnictví a násilí proti úřední osobě“ (dříve veřejnému činiteli), a to jsou činy, za které zákon stanoví až šestileté vězení.

Jenže není mi nic známo o tom, že by se tam Sobotka podílel na „plnění úkolů společnosti a státu a používal přitom pravomoci, které úřední osobě v rámci její odpovědnosti za plnění těchto úkolů byly svěřeny“. On tam byl v pozici reklamního agenta za svou stranu. Já bych řekl, že tam šel oblbovat. Přesto státní zástupce po skončení lhůty pro zadržení na to reagoval návrhem, aby na agresora byla uvalena vazba. Oni se snad ve své servilitě k předpokládaným vítězům voleb už pomátlli! Bude snad ovlivňovat svědky? Uteče před trestem do zahraničí? Bude fackat lidi na potkání?

Nedělejme z toho napadení žádnou tragédii. Kdokoliv z nás může narazit na takového agresora „v náladě“. Málokterý chlap by to však řešil odvozem záchrankou. Kdyby se to stalo „obyčejnému člověku“, jehož si socani vetkli do štítu, tak by se žádné zvláštní zacházení – s obětí ani s pachatelem – nekonalo. Dokonce i Topolánek je důkazem opačného přístupu, a to hned na obou stranách: Jednou, když dostal kamenem, a podruhé, když sám udeřil kameramana.

A já si myslím něco o „božích mlýnech“. Nelze nevidět, že jen za instalaci Tvrdíka jako šéfa ČSA je nějaká facka pro Sobotku málo. A to nemluvím o deficitech, které v době konjunktury naflákal. Byl by to úder za několik miliard.

Napsáno pro http://www.blog.idnes.cz

10946 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupujeZe zápisníku demonstrantaO co jde v případu Koněv? Veřejná služba? Ne, propaganda!

euPortal.cz

Gretenismus dneška: Stačí málo a lze rozvrátit celý svět. Blažené doby, kdy nebyli idioti online. Zdroje na zničení našeho národa jsouMigrant v Německu vzal kojence jako rukojmí, aby zůstal v EU

Eurabia.cz

Orbán elegantně setřel notorického opilce a šéfa EU: Lucembursko? A co ten národ dokázal? Na co může být hrdý?Socialisté s vedením EU otevřeli italské přístavy a již mají úspěšné výsledky: Nový africký uprchlík zneužil desetiletou holčičku

FreeGlobe.cz

Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Mafiánské chování, jako za Mečiara na Slovensku. Zeman by se měl stydět, vzkazuje Pirát Michálek. Jiní to vidí výrazně jinakOmlouvejte dětem stávkové pátky a ještě více učte o zelených tématech. Z dopisu pražského radního školám se některým učitelů dělá nevolno
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění