Tunelování a.s. Cíl předobrazem hospodářské politiky ČSSD

Autor: Dušan Streit | Publikováno: 4.5.2010 | Rubrika: Politika
CSSD_Titanic

Orgány činné v trestním řízení by měly na základě informací z obchodního rejstříku a jiných veřejných zdrojů zvážit trestní odpovědnost stranických funkcionářů za poškozování této společnosti na úkor ČSSD.

Prolog 1

Advokát Zdeněk Altner na základě smlouvy z r. 1997 zastupoval Zemanovu ČSSD a vymohl pro ni Lidový dům. Ústavní soud kotroverzně – jak je už u něj zvykem – potvrdil v roce 2000, že ČSSD má právní kontinuitu a že Lidový dům nikdy nepřestala vlastnit její dceřiná akciovka Cíl, ačkoliv ta byla vymazána 23.října 1948 z obchodního rejstříku. Také kontinuita ČSSD je přinejmenším sporná. Přesto Altner vymohl pro Cíl tento mnohasetmiliónový majetek. Sjednané 10% odměny se však nedočkal. Udajně se mělo jednat původně o 93 miliónů korun, které na základě sankčních ujednání měly vzrůst na miliardy. Paroubek však uspěl s tím, že odměna je nemravná. Nedosti na tom, Altner se za vlády ČSSD stal cílem natolik masivní silové kampaně státu, že později jeho „závazky“ překročily jeho pohledávky. Dnes je tento právník v důchodu pod exekucí a zcela majetkově i profesně zničen: Čiň ďáblu dobře, peklem se ti odmění.

Prolog 2

Bývalý majitel vsetínského extraligového hokejového klubu Roman Zubík měl v letech 1996 až 1999 poškodit svou společnost Sezoos Oil o více než 150 miliónů korun. Nezákonné transakce měly podle státního zástupce spočívat v cca 50 nestandardních půjčkách mezi spřízněnými osobami. Zubík to považoval za převod peněz z jedné své kapsy do druhé. Měl tak financovat vsetínský hokejový klub, který rovněž tehdy vlastnil. Soud mu však za to vyměřil pět a půl roku natvrdo.

Dojná kráva Cíl

Společnost se původně stala vlastníkem velkého historického nemovitého majetku, zejména Lidového domu (viz Prolog 1), který byl podle všeho převeden na ČSSD. Jeho prodejem pravděpodobně byly naplněny kapitálové fondy společnosti. Ty jsou dnes využívány k úhradě ztrát a k pochybnému sponzorování strany. Podle účetnictví ve fondech ještě na začátku roku 2006 bylo 970 milionů korun, ke konci roku 2008 už o skoro 600 miliónů méně.

ČSSD si půjčuje od Cíle, ačkoliv úplné údaje nejsou v přílohách účetní uzávěrky, a to ve zprávě o vztazích mezi propojenými osobami. Tam by měly být jasné podmínky vztahu mezi věřitelem (Cílem) a dlužníkem (ČSSD). Proto je podezření, že půjčky v celkové výši 270 miliónů korun byly poskytnuty bezúročně, což by společnost poškozovalo na úkor strany.

Finanční "génius" Tvrdík, který své schopnosti rozhazovat cizí peníze už dokázal v ČSA, se k tomu dle iDnes měl vyjádřit, že s půjčkami od Cíle není žádný problém, protože ČSSD jako majitel firmy vlastně dluží sama sobě. (Srovnejte se slovy odsouzeného Zubíka, viz Prolog 2). Měl říci: "Půjčka se dá jednoduchým rozhodnutím akcionářů, tedy ČSSD, převést na dar a závazek je vypořádán."

Tak to se tedy mýlí! Každá společnost včetně Cíle by měla vytvářet zisk, nikoliv ztrátu v současné výši kolem 75 miliónů korun. Jestliže tak nečiní na úkor propojených osob, mělo by to zajímat správce daně. Navíc, statutární orgán je odpovědný svým majetkem za způsobenou škodu. A pokud tak činí úmyslně, jednalo by se o trestný čin!

Místopředsedou představenstva Cíle je další známý stoupenec ekonomiky dluhů Jiří Havel. A ejhle, předsedou dozorčí rady je Michal Hašek a členem věhlasný eskamotér s půjčkami a papírovými pytlíky Miloslav Vlček. Opravdu kompetentnní obsada! Místopředsedkyně dozorčí rady Cíle Květoslava Kořínková aspoň dle iDnes připouští, že takhle to dlouho nepůjde: "Upozorňujeme na to vedení ČSSD opakovaně už několik let, bylo nám ale řečeno, že se vše vrátí letos po volbách."

No Tvrdík je teda opravdu zárukou...Tyto orgány nedokázaly ani zajistit v zákonných lhůtách povinné údaje do sbírky listin na příslušném obchodním rejstříku. Nadto jsou tyto údaje neúplné. Není možné nevidět snahu kamuflovat toto podivné hospodaření. Také nám to ukazuje úctu socanů k právu.

Černá díra ČSSD

Loni ČSSD vytvořila ztrátu 158 milionů korun, z roku 2008 má dluh 65 milionů. Konsolidovanou ztrátu má přes půl miliardy korun. Za tyto peníze si "nakoupila" svůj podíl na moci a hospodaření státu. Kromě dluhu u Cíle ve výši 270 miliónů korun má vyjednán kontokorent u kampeličky FIO ve výši 180 milionů korun. Jak vidno, chce i nadále parazitovat na státní správě. Bez úspěchu ve volbách dluhy nezaplatí.

Ztráty a dluhy jsou synonymem pro socany. Z výše uvedených čísel je jasné, odkud se berou peníze na oranžově oblepenou republiku. To ČSSD potvrdíkovsku rozhazuje dědictví prvorepublikových sociálních demokratů, které jim spadlo ne zcela po právu do klína, a ještě při tom dělá dluhy. Doufá, že to z nás po volbách vymáčkne.

Může být někdo tak neskutečně naivní a nezodpovědný, aby tohle za pivo a párek volil? Ve skutečnosti to je nejdražší občerstvení na světě. K úhradě ho pak dostaneme všichni.

Napsáno pro http://www.blog.idnes.cz

9066 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Studenti Sorosova gymnázia v Praze vyhlásili stávku kvůli Zemanovi. Přišli je podpořit Pavel Novotný, herečky Holubová s Geislerovou a Eva DecroixDlouholetý člen ODS se naštval po vyloučení VK ml. Tohle napsal v rezignačním dopisu šéfovi Oblastního sdružení Česká LípaEvropský parlament včera narychlo přijal dva zákony, které se týkají slovenských prezidentských voleb. Slušní lidé budou potěšeniV ODS začal hon na čarodějnice. Příznivci umučeného Mistra VK ml. jsou hromadně upalováni na hranici. S poslankyní Majerovou Zahradníkovou bude zahájen monstrprocesAť se Petr Fiala omlouvá sám za sebe

euPortal.cz

Australan povraždil lidi v mešitě. Ovšem media již neřeknou, že v této mešitě verbovali muslimy pro džihád proti nevěřícímVáclav Klaus mladší už nebude spojován s pokryteckou neomarxistickou skupinou, která mu špinila jméno. Pro ODS se otevírá daleko snadnější cesta k faktické integraci s TOP 09 a Piráty

Eurabia.cz

Šéf pražských muslimů vyzval české muslimy, aby se ozbrojili. Máme se bát teroristických útoků ze strany českých muslimů?Teroristický útok v nizozemské tramvaji - několik mrtvých. Jde o muslimskou pomstu za vystřílení mešity na Novem Zélandu?

FreeGlobe.cz

Bílé feministky sklízejí plody své tolerance! Barevné sestry jim nadávají do bílých ku.ev (+ video)Každý druhý mladý Němec se bojí vyjádřit svoje politické názory. Tomu se říká svobodná společnost!

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Nadšená Schwarzenbergova chvála Petříčka je nejtěžší obžalobou současné ČSSDMadeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti Kosova

eOdborar.cz

Boj za klima? Ale jděte! Naopak velice dobrý kšeft. Greta Thunberg je pro rodiče slepice snášející zlaté vejcePrivatizace sociálních služeb ve Finsku vede k zhoršení péče a otřesnému zacházení s lidmi

ParlamentniListy.cz

Dvojjazyčné politické školení po osmdesáti letech. Martin Koller primátoru Hřibovi poradil, co má s celou „havlérkou“ spáchat nyní. Fialovi tečou nervy. Kvůli průzkumu, ve kterém prohrál s Klausem, došlo na tykačku a slova, která byste od profesora nečekali
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění