Tunelování a.s. Cíl předobrazem hospodářské politiky ČSSD

Autor: Dušan Streit | Publikováno: 4.5.2010 | Rubrika: Politika
CSSD_Titanic

Orgány činné v trestním řízení by měly na základě informací z obchodního rejstříku a jiných veřejných zdrojů zvážit trestní odpovědnost stranických funkcionářů za poškozování této společnosti na úkor ČSSD.

Prolog 1

Advokát Zdeněk Altner na základě smlouvy z r. 1997 zastupoval Zemanovu ČSSD a vymohl pro ni Lidový dům. Ústavní soud kotroverzně – jak je už u něj zvykem – potvrdil v roce 2000, že ČSSD má právní kontinuitu a že Lidový dům nikdy nepřestala vlastnit její dceřiná akciovka Cíl, ačkoliv ta byla vymazána 23.října 1948 z obchodního rejstříku. Také kontinuita ČSSD je přinejmenším sporná. Přesto Altner vymohl pro Cíl tento mnohasetmiliónový majetek. Sjednané 10% odměny se však nedočkal. Udajně se mělo jednat původně o 93 miliónů korun, které na základě sankčních ujednání měly vzrůst na miliardy. Paroubek však uspěl s tím, že odměna je nemravná. Nedosti na tom, Altner se za vlády ČSSD stal cílem natolik masivní silové kampaně státu, že později jeho „závazky“ překročily jeho pohledávky. Dnes je tento právník v důchodu pod exekucí a zcela majetkově i profesně zničen: Čiň ďáblu dobře, peklem se ti odmění.

Prolog 2

Bývalý majitel vsetínského extraligového hokejového klubu Roman Zubík měl v letech 1996 až 1999 poškodit svou společnost Sezoos Oil o více než 150 miliónů korun. Nezákonné transakce měly podle státního zástupce spočívat v cca 50 nestandardních půjčkách mezi spřízněnými osobami. Zubík to považoval za převod peněz z jedné své kapsy do druhé. Měl tak financovat vsetínský hokejový klub, který rovněž tehdy vlastnil. Soud mu však za to vyměřil pět a půl roku natvrdo.

Dojná kráva Cíl

Společnost se původně stala vlastníkem velkého historického nemovitého majetku, zejména Lidového domu (viz Prolog 1), který byl podle všeho převeden na ČSSD. Jeho prodejem pravděpodobně byly naplněny kapitálové fondy společnosti. Ty jsou dnes využívány k úhradě ztrát a k pochybnému sponzorování strany. Podle účetnictví ve fondech ještě na začátku roku 2006 bylo 970 milionů korun, ke konci roku 2008 už o skoro 600 miliónů méně.

ČSSD si půjčuje od Cíle, ačkoliv úplné údaje nejsou v přílohách účetní uzávěrky, a to ve zprávě o vztazích mezi propojenými osobami. Tam by měly být jasné podmínky vztahu mezi věřitelem (Cílem) a dlužníkem (ČSSD). Proto je podezření, že půjčky v celkové výši 270 miliónů korun byly poskytnuty bezúročně, což by společnost poškozovalo na úkor strany.

Finanční "génius" Tvrdík, který své schopnosti rozhazovat cizí peníze už dokázal v ČSA, se k tomu dle iDnes měl vyjádřit, že s půjčkami od Cíle není žádný problém, protože ČSSD jako majitel firmy vlastně dluží sama sobě. (Srovnejte se slovy odsouzeného Zubíka, viz Prolog 2). Měl říci: "Půjčka se dá jednoduchým rozhodnutím akcionářů, tedy ČSSD, převést na dar a závazek je vypořádán."

Tak to se tedy mýlí! Každá společnost včetně Cíle by měla vytvářet zisk, nikoliv ztrátu v současné výši kolem 75 miliónů korun. Jestliže tak nečiní na úkor propojených osob, mělo by to zajímat správce daně. Navíc, statutární orgán je odpovědný svým majetkem za způsobenou škodu. A pokud tak činí úmyslně, jednalo by se o trestný čin!

Místopředsedou představenstva Cíle je další známý stoupenec ekonomiky dluhů Jiří Havel. A ejhle, předsedou dozorčí rady je Michal Hašek a členem věhlasný eskamotér s půjčkami a papírovými pytlíky Miloslav Vlček. Opravdu kompetentnní obsada! Místopředsedkyně dozorčí rady Cíle Květoslava Kořínková aspoň dle iDnes připouští, že takhle to dlouho nepůjde: "Upozorňujeme na to vedení ČSSD opakovaně už několik let, bylo nám ale řečeno, že se vše vrátí letos po volbách."

No Tvrdík je teda opravdu zárukou...Tyto orgány nedokázaly ani zajistit v zákonných lhůtách povinné údaje do sbírky listin na příslušném obchodním rejstříku. Nadto jsou tyto údaje neúplné. Není možné nevidět snahu kamuflovat toto podivné hospodaření. Také nám to ukazuje úctu socanů k právu.

Černá díra ČSSD

Loni ČSSD vytvořila ztrátu 158 milionů korun, z roku 2008 má dluh 65 milionů. Konsolidovanou ztrátu má přes půl miliardy korun. Za tyto peníze si "nakoupila" svůj podíl na moci a hospodaření státu. Kromě dluhu u Cíle ve výši 270 miliónů korun má vyjednán kontokorent u kampeličky FIO ve výši 180 milionů korun. Jak vidno, chce i nadále parazitovat na státní správě. Bez úspěchu ve volbách dluhy nezaplatí.

Ztráty a dluhy jsou synonymem pro socany. Z výše uvedených čísel je jasné, odkud se berou peníze na oranžově oblepenou republiku. To ČSSD potvrdíkovsku rozhazuje dědictví prvorepublikových sociálních demokratů, které jim spadlo ne zcela po právu do klína, a ještě při tom dělá dluhy. Doufá, že to z nás po volbách vymáčkne.

Může být někdo tak neskutečně naivní a nezodpovědný, aby tohle za pivo a párek volil? Ve skutečnosti to je nejdražší občerstvení na světě. K úhradě ho pak dostaneme všichni.

Napsáno pro http://www.blog.idnes.cz

9221 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupujeZe zápisníku demonstrantaO co jde v případu Koněv? Veřejná služba? Ne, propaganda!

euPortal.cz

To je fakt padlé na hlavu, k čemu vede zvrácená genderová teorie. V anglickém východním Sussexu přikázali dívkám chodit do školy v kalhotáchPomozte, prosím, bránit Vaše blízké, Vaše domovy a naši vlast

Eurabia.cz

Bičování mužů a žen za nemanželský sex v Indonésií. Brzy i v Evropě? Francouzský stát podporuje islamizaci formou propagace muslimské kultury ...

FreeGlobe.cz

Němečtí vědci tvrdí, že lidské rasy neexistují. Vede je k tomu věda nebo náboženství politické korektnosti?Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Nepříjemný moment pro Babiše. Rok starý dopis. Jak se zachová?Hovado, kokoti! Milion chvilek jde do zbraně. Něco se chystá. Chvilkaři mají pro Zemana různá přání
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění