Naše země potřebuje změnu

Autor: Dušan Streit | Publikováno: 3.5.2010 | Rubrika: Politika
Volby 2006

Otevřel jsem noviny a oslovil mě rozumný titulek: „Naše země potřebuje změnu“. Až na druhý pohled jsem zjistil, že jde o inzerát ČSSD. To je gól!

Pak jsem pocítil až fyzický odpor. Pod tímto nadpisem si na širokoúhlé fotce tleskají takové fosílie české politiky jako:

-Nejzářivější hvězda domácí politiky s posláním od Nejvyšší bytosti, mimozemšťan z Marsu, devizový komik, spasitel českého hokeje a krasobruslení, debatní mistr, „Papaláš“ Paroubek.

-Zastánce všech chudých, "abstinent", miláček mládeže, „Mr. Facebook“ Škromach.

-Bytový eskamotér a autor trestních daní, právník bez portfolia, nejhorší ministr financí všech dob, „Deficit“ Sobotka.

-Populista, proradný „advokát“ - amatér všech nájemníků OKD, poslední pacifista v NATO, žvanil - uspávač, „Jako“ Zaorálek.

-Garant drahé elekřiny, VIP z Monte Argentaria, duchovní otec pobídek nejbohatším, „Pekelný anděl“ Urban.

-Šéf-ochranář mítinků ČSSD, bojovník proti vajglům marihuany, převlékač kabátů, „Monstrum“ Pecina.

-Mladistvá naděje socanů, potírač studentských voleb, obhájce Vlčka, „Chlapské slovo“ Hašek.

-Známý metrosexuál a znalec etikety, „IQ“ Jandák.

-Stranický trafikant, šedá myška, která to dotáhla až na koryto kozla v zahradě, milovník velkých limuzín s televizí, „Tendr A8“ Rafaj.

-Komunistický relikt, prominentní myslivec, privatizátor SETUZY, „VUML“ Palas.

A další „Also starring“. Ten kus je však už notně omšelý, anžto uvíznul někde před rokem 1989, i kdyby paní „Óda“ Paroubková II. ze svého muže chtěla vyfabulovat Supermana.

NAŠE ZEMĚ POTŘEBUJE ZMĚNU. Ale ne na řecký způsob! Proto je třeba ty oranžové exponáty z panoptika reálného socialismu vykázat u voleb do historie. Ony oranžové příšery se mi zdají ještě nebezpečnější než ty rudé – nepřevlečené.

Změnu je nutno začít odstavením všech výše uvedených fotomodelů od moci a prebend. Na svém blogu jsem kritizoval mnoho stran i politiků. Ale v zájmu oné ZMĚNY musíme tyto oranžové mutanty kaprů z našeho zahnívajícího rybníka vyhnat přednostně.

7758 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Klaus ml. se odklonil od ODS. Novotný vyzývající k "utrácení" lidí program reprezentuje? Sociální sítě zaplavily fotky nahaté Kateřiny Bursíkové Jacques. Hodlá se stát českou Cicciolinou a vrátit se do politikyKdyž revoluce začne požírat své dětiPatnáctiletý student Sorosova gymnázia v Praze Jan Ťuhík byl nominován na Nobelovu cenu míru. Kvůli demonstracím za Václava HavlaZa Jakla se vylučuje z ODS?

euPortal.cz

Jak strašlivě hloupý nebo zkorumpovaný musí být člověk, který tvrdí, že máme patřit na takový Západ?Modrý pták chytil ptačí chřipku a zfialověl až do odstínů sTOP 0,9. Předseda, předstírající rozhodného vůdce, slibuje konfliktnost a připomíná z kabelky statečně ječící čivavu s fialovou mašličkou

Eurabia.cz

Konvička: Čučkaři z BIS zatím bojují s "dezinformačními zdroji" a mezitím Muslimskou komunitu v Praze ovládli radikální muslimovéCenzura na internetu zesiluje. Česko-švédská spisovatelka je cenzurovaná kvůli Tommymu Robinsonovi

FreeGlobe.cz

Velká multikulturní rvačka Arabů a Turků (+ video)Senegalec unesl autobus s dětmi a podpálil ho. Nesouhlasil s imigrační politikou italské vlády (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Nadšená Schwarzenbergova chvála Petříčka je nejtěžší obžalobou současné ČSSDMadeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti Kosova

eOdborar.cz

Boj za klima? Ale jděte! Naopak velice dobrý kšeft. Greta Thunberg je pro rodiče slepice snášející zlaté vejcePrivatizace sociálních služeb ve Finsku vede k zhoršení péče a otřesnému zacházení s lidmi

ParlamentniListy.cz

Ondřej Hejma: Klaus ml. je Havel naší doby! A Bendo, pamatuješ, jak to tenkrát bylo?Primář: Lidi už nejsou stádo. Nevěří televizi, zjišťují si sami. Prezident podle vzhledu? To ne
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění