Kašpárek Nečas nahrazuje Večerníčka Paroubka

Autor: Petr Paulczynski  | Publikováno: 21.4.2010 | Rubrika: Politika
Paroubek 3

Dnes jsem se v Českém rozhlase zúčastnil předvolební diskuse, napsal na FB Petr Nečas. Zdeněk Škromach už v úvodu všem účastníkům popřál „sluníčkový den", ačkoli venku lilo jako z konve," zavzpomínal Nečas. Zda si Zdeněk s sebou přinesl svého oblíbeného plyšového Méďu není známo.

"Možná to měl být vtip, možná ne. A tak je to s celým programem sociální demokracie. Vykládají, že zadlužování státu není problém, že žádné reformy nejsou zapotřebí, že máme dokonce nejnižší daně v Evropě. Německo doženeme a předeženeme. Všude svítí sluníčko, na obloze žádné mráčky. Počasí však neoklamete, stejně jako ekonomickou realitu. Přeji dobrou noc."

Tak tohle se Nečasovi povedlo. A pak že je to suchar.

Já bych Nečasovi poradil, aby do Večerníčka zařadil pohádky i o jiných "sluníčkových" borcích.

Pohádka první.
Žil byl jeden chasník, říkejme mu Slávek. Právník který rovnou ze školy naskočil do politiky. Prý když v Parlamentu zhasli, zabloudil. To stejné na financích. Jako ministr financí předkládal rozpočty s obrovskými deficity a to za situace, kdy česká ekonomika rostla. Tempo zadlužování nepokládal za hrozbu. V září 2003 prosadil do čela ČSA bez výběrového řízení svého stranického kolegu Jaroslava Tvrdíka. Hospodářské výsledky ČSA za jeho éry známe všichni. (Od té doby se říká Tvrdíkovi Luftjarda.) A tenhle pán má být znovu ministrem financí. Doporučuji mu dlouhodobou exkurzi v Řecku. Dobrou noc děti.

Pohádka druhá.
Zahraničně -politický obr. Možná spíš zlobr. Odborník na zahraniční politiku, s obdivem k Bruselu hraničícímu s jeho zbožněním. Lidová tvořivost má pro tuto míru zbožnění krásný příměr. O pěšince uprostřed. Nevíte proč? Prý se tak lépe vklouzne.Toho Bruselu, jehož ,,státníci'' se při příležitosti pohřbu polského prezidenta zachovali podle jasného hesla: ,,Nechceš Lisabon, nepřijdeme ti na pohřeb a vymluvíme se na sopku.''
Zlobr zaOrálek také miluje Moskvu. Po shlédnutí Wajdova filmu Katyň zvláště příhodný sklon. Pozor na něho děti. Dobrou noc vám nepopřeji, tohle vypadá na škaredé sny.

Pohádka třetí.
Pan doktor mediciny vyžadující toto oslovení, hejtman, poslanec, majitel soukromé kliniky a dvou žen. Multifunkční jedinec. Přímo renesanční. A jak má pružné názory! Kdysi navrhoval, aby se pacientovi za každé ošetření účtovala spoluúčast ve výši 15-20%. Dále navrhoval poplatek za pobyt v nemocnici ve výši 55 Kč/den, 50 Kč za využití pohotovosti či 30% spoluúčast pacienta na nákladech při převozu sanitkou. Má přímo nezřízenou touhu vrátit se jako ministr zdravotnictví. Milé děti, běžte si rychle zabezpečit pohřeb alespoň třetí třídy, protože jestli k tomu dojde, bude tam fronta jak na slevněná kuřata v Kauflandu.

A tak milé děti, jestli se vám tyto pohádky líbily, řekněte rodičům ať jdou a volí tyto pány. Ono je těch pánů o něco víc, ale my jsme si řekli, že budou pohádky a ono to vypadá na horor. Tak toho raději pro dnešek necháme.

A jeden pro děti:


paroubek_a_deti.jpg

6584 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupujeZe zápisníku demonstrantaO co jde v případu Koněv? Veřejná služba? Ne, propaganda!

euPortal.cz

Pomozte, prosím, bránit Vaše blízké, Vaše domovy a naši vlastŘada výzkumů shodně ukazuje, že v evropských zemích s každou další generací klesá IQ, a to i když je zohledněna imigrace. Evropská civilizace: Jako přežrané myši?

Eurabia.cz

Orbán elegantně setřel notorického opilce a šéfa EU: Lucembursko? A co ten národ dokázal? Na co může být hrdý?Socialisté s vedením EU otevřeli italské přístavy a již mají úspěšné výsledky: Nový africký uprchlík zneužil desetiletou holčičku

FreeGlobe.cz

Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Bomba: Babiš navrhuje zrušit poplatek pro ČT. V tomto případě…Třesk v Jablonci. Piráti po Praze 5 přišli o další radnici. Důvod překvapí
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění