Europoslanci ODS z konzervativní euroskeptické frakce neodcházejí

Autor: Hynek Fajmon | Publikováno: 13.4.2010 | Rubrika: Politika
Evropská unie

Dnešní česká média bez jakékoliv konzultace převzala informaci z britského tisku o údajném odchodu europoslanců ODS z frakce Evropských konzervativců a reformistů (EKR) v Evropském parlamentu. Rád bych zde jasně a ihned oznámil, že to NENÍ PRAVDA. Jsme svědky mediální manipulace, jejímž cílem je poškodit před parlamentními volbami britskou Konzervativní stranu i ODS v České republice. Je politováníhodné, že tento útok přichází od generálního tajemníka Evropské lidové strany v době, kdy v Evropě panuje smutek nad tragickou smrtí polského prezidenta Lecha Kaczynského - zakladatele polské strany Právo a spravedlnost, která je rovněž naším důležitým spojencem ve frakci EKR.

Evropská lidová strana (EPP) je rozladěna ze skutečnosti, že se v Evropském parlamentu po volbách 2009 ustavila a dobře funguje nová konzervativní a nefederalistická poslanecká skupina s názvem Evropští konzervativci a reformisté (EKR). Pokouší se tedy využít každé příležitosti k tomu, aby tuto konkurenci poškodila, očernila a zničila.

Právě to je cílem posledních vyjádření generálního tajemníka EPP Isturize Lopeze v britském tisku. Činí tak záměrně v době vrcholící volební kampaně v Británii se snahou ovlivnit výsledky parlamentních voleb v neprospěch Konzervativní strany. Používá přitom zcela nepravdivý argument o tom, že europoslanci ODS chtějí odejít z frakce EKR a vrátit se do frakce EPP.

Nic z toho není pravda. Europoslanci ODS z frakce EKR odcházet nechtějí a nikdy o tom oficiálně nejednali. Je smutné, že se na tuto skutečnost při přebírání zpráv z cizího tisku žádný český novinář nezeptá a šíří tak nepravdivé zprávy. Nezbývá než konstatovat, že jsou lživé.

Pro úplnost rekapituluji skutečná fakta o vztazích ODS s EPP a s EKR.

1. ODS se nikdy nestala členskou stranou Evropské lidové strany, protože nesdílí její eurofederalistický program.

2. ODS byla ve volebním období 2004-2010 členem frakce EPP-ED v Evropském parlamentu jako člen podskupiny ED t.j. Evropští demokraté s tím, že jsme nemuseli hlasovat a taky jsme nehlasovali pro eurofederalistický program EPP.

3. Behěm volebního období EP 2004-2009 veřejně deklarovala britská Konzervativní strana, česká ODS a polská Právo a spravedlnost zájem vytvořit novou nefederalistickou pravicovou frakci v Evropském parlamentu.

3. Tato frakce byla v roce 2009 po volbách do Evropského parlamentu pod názvem Evropští konzervativci a reformisté skutečně založena a začala fungovat s celkem 8 členskými stranami a 54 europoslanci. Stala se pátou největší poslaneckou frakcí v Evropském parlamentu.

4. Všechny tyto kroky ODS v Evropském parlamentu byly a jsou schváleny usneseními nejvyšších stranických orgánů typu Výkonné rady ODS a Kongresu ODS. Bez změny těchto usnesení není možné změnit ani postavení europoslanců ODS v Evropském parlamentu. Mediální zprávy toto zcela ignorují.

Na závěr bych rád vyjádřil naději, že jednou nadejde den, kdy čeští novináři přestanou slepě přebírat zprávy západního tisku a před jejich otištěním se alespoň zeptají toho, koho se zprávy týkají na to, zda jsou pravdivé.

3478 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupujeZe zápisníku demonstrantaO co jde v případu Koněv? Veřejná služba? Ne, propaganda!

euPortal.cz

Gretenismus dneška: Stačí málo a lze rozvrátit celý svět. Blažené doby, kdy nebyli idioti online. Zdroje na zničení našeho národa jsouMigrant v Německu vzal kojence jako rukojmí, aby zůstal v EU

Eurabia.cz

Orbán elegantně setřel notorického opilce a šéfa EU: Lucembursko? A co ten národ dokázal? Na co může být hrdý?Socialisté s vedením EU otevřeli italské přístavy a již mají úspěšné výsledky: Nový africký uprchlík zneužil desetiletou holčičku

FreeGlobe.cz

Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Omlouvejte dětem stávkové pátky a ještě více učte o zelených tématech. Z dopisu pražského radního školám se některým učitelů dělá nevolnoZločiny státních zastupitelství. Prezident má právo zasáhnout proti nekalostem páchaným v talárech, vzkazuje bouřící opozici ústavní právník
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění