Europoslanci ODS z konzervativní euroskeptické frakce neodcházejí

Autor: Hynek Fajmon | Publikováno: 13.4.2010 | Rubrika: Politika
Evropská unie

Dnešní česká média bez jakékoliv konzultace převzala informaci z britského tisku o údajném odchodu europoslanců ODS z frakce Evropských konzervativců a reformistů (EKR) v Evropském parlamentu. Rád bych zde jasně a ihned oznámil, že to NENÍ PRAVDA. Jsme svědky mediální manipulace, jejímž cílem je poškodit před parlamentními volbami britskou Konzervativní stranu i ODS v České republice. Je politováníhodné, že tento útok přichází od generálního tajemníka Evropské lidové strany v době, kdy v Evropě panuje smutek nad tragickou smrtí polského prezidenta Lecha Kaczynského - zakladatele polské strany Právo a spravedlnost, která je rovněž naším důležitým spojencem ve frakci EKR.

Evropská lidová strana (EPP) je rozladěna ze skutečnosti, že se v Evropském parlamentu po volbách 2009 ustavila a dobře funguje nová konzervativní a nefederalistická poslanecká skupina s názvem Evropští konzervativci a reformisté (EKR). Pokouší se tedy využít každé příležitosti k tomu, aby tuto konkurenci poškodila, očernila a zničila.

Právě to je cílem posledních vyjádření generálního tajemníka EPP Isturize Lopeze v britském tisku. Činí tak záměrně v době vrcholící volební kampaně v Británii se snahou ovlivnit výsledky parlamentních voleb v neprospěch Konzervativní strany. Používá přitom zcela nepravdivý argument o tom, že europoslanci ODS chtějí odejít z frakce EKR a vrátit se do frakce EPP.

Nic z toho není pravda. Europoslanci ODS z frakce EKR odcházet nechtějí a nikdy o tom oficiálně nejednali. Je smutné, že se na tuto skutečnost při přebírání zpráv z cizího tisku žádný český novinář nezeptá a šíří tak nepravdivé zprávy. Nezbývá než konstatovat, že jsou lživé.

Pro úplnost rekapituluji skutečná fakta o vztazích ODS s EPP a s EKR.

1. ODS se nikdy nestala členskou stranou Evropské lidové strany, protože nesdílí její eurofederalistický program.

2. ODS byla ve volebním období 2004-2010 členem frakce EPP-ED v Evropském parlamentu jako člen podskupiny ED t.j. Evropští demokraté s tím, že jsme nemuseli hlasovat a taky jsme nehlasovali pro eurofederalistický program EPP.

3. Behěm volebního období EP 2004-2009 veřejně deklarovala britská Konzervativní strana, česká ODS a polská Právo a spravedlnost zájem vytvořit novou nefederalistickou pravicovou frakci v Evropském parlamentu.

3. Tato frakce byla v roce 2009 po volbách do Evropského parlamentu pod názvem Evropští konzervativci a reformisté skutečně založena a začala fungovat s celkem 8 členskými stranami a 54 europoslanci. Stala se pátou největší poslaneckou frakcí v Evropském parlamentu.

4. Všechny tyto kroky ODS v Evropském parlamentu byly a jsou schváleny usneseními nejvyšších stranických orgánů typu Výkonné rady ODS a Kongresu ODS. Bez změny těchto usnesení není možné změnit ani postavení europoslanců ODS v Evropském parlamentu. Mediální zprávy toto zcela ignorují.

Na závěr bych rád vyjádřil naději, že jednou nadejde den, kdy čeští novináři přestanou slepě přebírat zprávy západního tisku a před jejich otištěním se alespoň zeptají toho, koho se zprávy týkají na to, zda jsou pravdivé.

3349 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Patnáctiletý student Sorosova gymnázia v Praze Jan Ťuhík byl nominován na Nobelovu cenu míru. Kvůli demonstracím za Václava HavlaZa Jakla se vylučuje z ODS?Ministr vnitra Islámského státu Abbdulah Al-Hamaida varuje uživatele sociálních sítí, aby si nedovolovali neschvalovat teroristické útoky v Evropě„Nepovedený“ příměr Václava Klause ml. naplno odhalil nedemokratickou podstatu současné EU Kdo jsou protiizraelští aktivisté EAPPI?

euPortal.cz

Tohle je opravdu brutal. Tato velmi, velmi nehezká věc se stala Angele Merkelové. Podívejte se a sdílejte, než to smažou...To je hlína. Takhle se sluníčkáři zachovali, když si měli vzít k sobě domů imigranty. Podívejte se

Eurabia.cz

Už je to zde! Autocenzura a lezení muslimům do zadku v novozélandské společnosti zesilujíBritské úřady hájí islám a diskriminují bývalé muslimy za kritiku islámu. Výsledek multikulturalismu

FreeGlobe.cz

Velká multikulturní rvačka Arabů a Turků (+ video)Senegalec unesl autobus s dětmi a podpálil ho. Nesouhlasil s imigrační politikou italské vlády (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Nadšená Schwarzenbergova chvála Petříčka je nejtěžší obžalobou současné ČSSDMadeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti Kosova

eOdborar.cz

Boj za klima? Ale jděte! Naopak velice dobrý kšeft. Greta Thunberg je pro rodiče slepice snášející zlaté vejcePrivatizace sociálních služeb ve Finsku vede k zhoršení péče a otřesnému zacházení s lidmi

ParlamentniListy.cz

Až vám budou v nedělním Newsroomu vysvětlovat, proč „nepustili“ video z útoku na Novém Zélandu... Takto to bylo doopravdyStrach z migrace a nemocí, málo peněz, zničená krajina, cikáni... Z malé obce, kterou navštívil Zeman. Toto trápí místní
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění