Paroubek: ODS jako Rádio Jerevan

Autor: Jiří Paroubek | Publikováno: 6.4.2010 | Rubrika: Politika
Paroubek 3

Zprávy rádia ODS: Reportér Drobil zjistil, že Evropa zbankrotovala! Češi dohání Řeky v roce 2013, ale neptejte se ho proč a v čem. Detektiv Kocourek: Paroubek hodlá vzít lidem 650 miliard a to tak, že každé rodině vezme Fabii! Vymyslel to Nečas.

Nový liberální zákon: 1+1 = 650, ESO ruší algebru! Nařízení pražské ODS: Opencard je dobrá! Musí ji mít každý! Usnesení Grémia: Předseda strany nesmí kandidovat, 1. místopředseda strany musí řídit pražský Dopravní podnik, jméno místopředsedy Langera nezačíná na I a nikdy nebyl Íčko, Kvíz na neděli: Kdo řídí ODS? To se nikdo nedoví, ty náš kmotře rozmilý. A na závěr reklama: Kdo nechce být nadále oblbován, není Čech! Volte ODS, protože bez moci nejsou koláče! … Konec vysílání rádia ODS.

Rádio ODS sice neexistuje, ale lži a překrucování včetně nutné dávky hlouposti se v ODS objevují tak, že si s pověstným Rádiem Jerevan nezadají. Inzeráty hlásí, že ČSSD zadluží zemi o 650 miliard korun. Tak pojďme od rádia k faktům:

Sčítání dopadů opatření ČSSD je vycucáno z prstu a to tak hloupě, že nesedí jediné číslo. Nevím proč, ale ODS zvolila 650 jako cíl. Že součty nesedí? Že logika chybí? Že se nepočítá s časovou hodnotou peněz? Že se nepočítá s vývojem ekonomiky? V Kocourkově ODS to nevadí. Bohužel nemohu použít jiného slova než „blbosti“! Jeden příklad za vše: Aby Česká republika dohnala fiskální parametry Řecka v roce 2013, musela by důchodcům zvednout důchody během tří let o 3 600 miliard korun, tedy každému z 2,1milionu českých starobních důchodců zvednout důchod o přibližně 1,7milionu korun.

Demagogická hloupost? Ano. Stejná jako tvrzení ekonomického experta a kandidáta ODS Drobila o dohnání Řecka v roce 2013. Podíl vládního dluhu Řecka za posledních deset let osciloval kolem 100%, český kolem 20%.

Abychom dosáhli úrovně 100% podílu dluhu na HDP, museli bychom dluh zvednout o oněch 3,6 bilionu korun. Podle ODS přichází bankrot státu při 63% podílu dluhu na HDP. V této logice oznámila ODS světu, že země Eurozony jsou v bankrotu od roku 1997 neboť jejich průměrný dluh od té doby osciluje kolem 70%HDP.

Blábol o zadlužení lidí jde v linii uvažování lídrů ODS. Majetek je náš, dluhy jsou lidí. Jen pro pořádek, státní dluh je dluhem státu. Stejně jako příjem rozpočtu je příjmem státu. Pokud chce ODS strašit lidi nárůstem jejich dluhu, musí jim také říci, kolik činí jejich majetek. Kolik činí jejich podíl na růstu HDP. Jen za vlád ČSSD vzrostlo HDP na 1 obyvatele ze 190 na 350 tisíc korun ročně. Deficit za vlád ČSSD vždy rostl pomalejším tempem, nežli rostlo HDP, čistý „majetek“ občanů se tak neustále zvyšoval. Ale v logice ODS je vše zprivatizováno vyvolenými, účty platí lidé. Mimochodem za sanaci divoké privatizace v transformačních nákladech, za všechny Kožené, Pitry, Dalíky, Janoušky a za neschopnost vlády ODS již stát zaplatil přes 680 miliard transformačních nákladů. Kolik je to Fabií?

ČSSD jako jediná učinila prohlášení, ve kterém se zavazuje nezvyšovat zadlužení země, naopak ho chce stlačit pod 3% podílu na HDP a ke každému výdaji se zavázala najít odpovídající příjem rozpočtu – tyto čtyři artikuly rozpočtové stability ODS odmítá. Namísto toho přichází s úspornými opatřeními, které budou stát desítky miliard korun ty nejpotřebnější. Ať to rozvrátí českou společnost, jak chce.

Další atribut uvažování ODS je to, že co je státní, to se musí ukrást. Zvýšením důchodů na stále mizerných 55% čisté mzdy (zkreslené např. vládními zmocněnci pro výstavbu silnic, dřívějšími „mozky“ ODS z hejtmanství, které zřejmě ztrestají svým útěkem před progresivní daní na Kypr), vrácení přídavků na děti, nemocenské atd. na před baťožní úroveň, zrušení nesmyslných poplatků ve zdravotnictví atd. nenavrhuje ČSSD proto, aby tyto peníze zmizely ve Švýcarsku. Navrhuje je proto, že je považuje za spravedlivé. Spravedlnost a čest je pánům z ODS cizí. Nebát se a krást! Strašit a lhát! To je „Řešení“, které ODS nabízí.

O běžných občanech si myslí, že jsou dobří jen k placení do státního rozpočtu, jinak ovšem hloupí. Jinak by si ani nemohla dovolit bláboly s dluhem a Fabiemi vypustit. I když v Kocourkově ODS je vše možné. Jen pánové z ODS zapomínají na to, že tragiku své vlády již předvedli. Kocourkov zde již byl, to ví i pan Kocourek z ODS. Běžný občan umí počítat. Pevně věřím, že nechutné lži a podvody spočítá filutům ve volbách. I když se schovají za pana Čistého z radia Jerevan.

Jiří Paroubek
Publikováno na serveru blog.aktualne.centrum.cz
 

6861 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

„Nepovedený“ příměr Václava Klause ml. naplno odhalil nedemokratickou podstatu současné EU Kdo jsou protiizraelští aktivisté EAPPI? Pane Fialo, že se nestydíteODS zTOPkovatěla a likviduje poslední stopy své pravicovostiStudenti Sorosova gymnázia v Praze vyhlásili stávku kvůli Zemanovi. Přišli je podpořit Pavel Novotný, herečky Holubová s Geislerovou a Eva Decroix

euPortal.cz

Takovéto perverzní knihy pohádek pro děti doopravdy existujíAndrej Babiš: Euro musí být klíčové téma pro jakoukoliv budoucí vládu. Nechápu, proč to politici konečně nepochopí

Eurabia.cz

Okamura vyzval českou policií, aby nevydávala muslimům povolení vlastnit zbraně. Okamura opět i upozornil na radikalismus českých muslimůPrezident Zeman: „Proč útočí Turci na Kurdy? No protože jsou faktickými spojenci Islámského státu"

FreeGlobe.cz

Teroristický útok v pražském metru: Hřib naštěstí nebyl atomovýBílé feministky sklízejí plody své tolerance! Barevné sestry jim nadávají do bílých ku.ev (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Nadšená Schwarzenbergova chvála Petříčka je nejtěžší obžalobou současné ČSSDMadeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti Kosova

eOdborar.cz

Boj za klima? Ale jděte! Naopak velice dobrý kšeft. Greta Thunberg je pro rodiče slepice snášející zlaté vejcePrivatizace sociálních služeb ve Finsku vede k zhoršení péče a otřesnému zacházení s lidmi

ParlamentniListy.cz

„Ukazoval jste jen uprchlíky a jednu stranu konfliktu. Jsem tady, abych vám to řekla do očí!“ Drsný střet zpravodaje ČT Jakuba Szántó a rozčílené Syřanky. Na veřejnostiJ. X. Doležal se na Primě utrhl ze řetězu: Ať EU zakáže ještě kladiva. Pak škrabky na brambory, když tím dostanete do krku, jste mrtvej. Šroubováky. Kravaty taky
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění