Paroubek: ODS jako Rádio Jerevan

Autor: Jiří Paroubek | Publikováno: 6.4.2010 | Rubrika: Politika
Paroubek 3

Zprávy rádia ODS: Reportér Drobil zjistil, že Evropa zbankrotovala! Češi dohání Řeky v roce 2013, ale neptejte se ho proč a v čem. Detektiv Kocourek: Paroubek hodlá vzít lidem 650 miliard a to tak, že každé rodině vezme Fabii! Vymyslel to Nečas.

Nový liberální zákon: 1+1 = 650, ESO ruší algebru! Nařízení pražské ODS: Opencard je dobrá! Musí ji mít každý! Usnesení Grémia: Předseda strany nesmí kandidovat, 1. místopředseda strany musí řídit pražský Dopravní podnik, jméno místopředsedy Langera nezačíná na I a nikdy nebyl Íčko, Kvíz na neděli: Kdo řídí ODS? To se nikdo nedoví, ty náš kmotře rozmilý. A na závěr reklama: Kdo nechce být nadále oblbován, není Čech! Volte ODS, protože bez moci nejsou koláče! … Konec vysílání rádia ODS.

Rádio ODS sice neexistuje, ale lži a překrucování včetně nutné dávky hlouposti se v ODS objevují tak, že si s pověstným Rádiem Jerevan nezadají. Inzeráty hlásí, že ČSSD zadluží zemi o 650 miliard korun. Tak pojďme od rádia k faktům:

Sčítání dopadů opatření ČSSD je vycucáno z prstu a to tak hloupě, že nesedí jediné číslo. Nevím proč, ale ODS zvolila 650 jako cíl. Že součty nesedí? Že logika chybí? Že se nepočítá s časovou hodnotou peněz? Že se nepočítá s vývojem ekonomiky? V Kocourkově ODS to nevadí. Bohužel nemohu použít jiného slova než „blbosti“! Jeden příklad za vše: Aby Česká republika dohnala fiskální parametry Řecka v roce 2013, musela by důchodcům zvednout důchody během tří let o 3 600 miliard korun, tedy každému z 2,1milionu českých starobních důchodců zvednout důchod o přibližně 1,7milionu korun.

Demagogická hloupost? Ano. Stejná jako tvrzení ekonomického experta a kandidáta ODS Drobila o dohnání Řecka v roce 2013. Podíl vládního dluhu Řecka za posledních deset let osciloval kolem 100%, český kolem 20%.

Abychom dosáhli úrovně 100% podílu dluhu na HDP, museli bychom dluh zvednout o oněch 3,6 bilionu korun. Podle ODS přichází bankrot státu při 63% podílu dluhu na HDP. V této logice oznámila ODS světu, že země Eurozony jsou v bankrotu od roku 1997 neboť jejich průměrný dluh od té doby osciluje kolem 70%HDP.

Blábol o zadlužení lidí jde v linii uvažování lídrů ODS. Majetek je náš, dluhy jsou lidí. Jen pro pořádek, státní dluh je dluhem státu. Stejně jako příjem rozpočtu je příjmem státu. Pokud chce ODS strašit lidi nárůstem jejich dluhu, musí jim také říci, kolik činí jejich majetek. Kolik činí jejich podíl na růstu HDP. Jen za vlád ČSSD vzrostlo HDP na 1 obyvatele ze 190 na 350 tisíc korun ročně. Deficit za vlád ČSSD vždy rostl pomalejším tempem, nežli rostlo HDP, čistý „majetek“ občanů se tak neustále zvyšoval. Ale v logice ODS je vše zprivatizováno vyvolenými, účty platí lidé. Mimochodem za sanaci divoké privatizace v transformačních nákladech, za všechny Kožené, Pitry, Dalíky, Janoušky a za neschopnost vlády ODS již stát zaplatil přes 680 miliard transformačních nákladů. Kolik je to Fabií?

ČSSD jako jediná učinila prohlášení, ve kterém se zavazuje nezvyšovat zadlužení země, naopak ho chce stlačit pod 3% podílu na HDP a ke každému výdaji se zavázala najít odpovídající příjem rozpočtu – tyto čtyři artikuly rozpočtové stability ODS odmítá. Namísto toho přichází s úspornými opatřeními, které budou stát desítky miliard korun ty nejpotřebnější. Ať to rozvrátí českou společnost, jak chce.

Další atribut uvažování ODS je to, že co je státní, to se musí ukrást. Zvýšením důchodů na stále mizerných 55% čisté mzdy (zkreslené např. vládními zmocněnci pro výstavbu silnic, dřívějšími „mozky“ ODS z hejtmanství, které zřejmě ztrestají svým útěkem před progresivní daní na Kypr), vrácení přídavků na děti, nemocenské atd. na před baťožní úroveň, zrušení nesmyslných poplatků ve zdravotnictví atd. nenavrhuje ČSSD proto, aby tyto peníze zmizely ve Švýcarsku. Navrhuje je proto, že je považuje za spravedlivé. Spravedlnost a čest je pánům z ODS cizí. Nebát se a krást! Strašit a lhát! To je „Řešení“, které ODS nabízí.

O běžných občanech si myslí, že jsou dobří jen k placení do státního rozpočtu, jinak ovšem hloupí. Jinak by si ani nemohla dovolit bláboly s dluhem a Fabiemi vypustit. I když v Kocourkově ODS je vše možné. Jen pánové z ODS zapomínají na to, že tragiku své vlády již předvedli. Kocourkov zde již byl, to ví i pan Kocourek z ODS. Běžný občan umí počítat. Pevně věřím, že nechutné lži a podvody spočítá filutům ve volbách. I když se schovají za pana Čistého z radia Jerevan.

Jiří Paroubek
Publikováno na serveru blog.aktualne.centrum.cz
 

7128 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupujeZe zápisníku demonstrantaO co jde v případu Koněv? Veřejná služba? Ne, propaganda!

euPortal.cz

Řádění norského sociálního úřadu Barnevernet. Doslova krade lidem děti pod různými nesmyslnými záminkami typu, že děcko dostalo na zadek a podobněVědci přišli na to, že ti, kteří uprchlíky nechtějí, nejsou xenofobové, ale svědomití a pečliví lidé používající rozum. Emoční centra, a tedy ani strach, se totiž v postojích odmítačů nezapojují

Eurabia.cz

Muslimové ve Skotsku usiluji zákeřný způsobem o zrušeni zákazu ženské obřízkyNěmecka vláda utratila zhruba 125 milionu korun, aby zaměstnala dva syrské uprchlíky ...

FreeGlobe.cz

Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Odstranění pomníku maršála Koněva z náměstí Interbrigády je vítězstvím fašizmu v naší zemiLubomír Zaorálek, jedna z nejchmurnějších postav ČSSD, kterého v době jeho ministrování zahraničních věcí nazval lid oranžovým Schwarzenbergem...

eOdborar.cz

Švédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....Agent CIA promluvil: Šokující informace o tom, jak globální elita týrá děti a zneužívá je na satanistické rituály

ParlamentniListy.cz

ČT má průšvih? Za pořad o „fake news“. Vrchní kontrolor: Jak z 80. let. To nejhoršíOdporné. Vy maloměšťáci... Zdeněk Zbořil ke konci kauzy Čapí hnízdo: Je to plán Putina!
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění