Brusel chce proti Řekům vyslat speciální komando

Autor: Prvnizpravy.cz | Publikováno: 1.4.2010 | Rubrika: Politika
Evropská unie

EU prý zvažuje, že by nepokoje v Řecku využila k otestování své speciální paravojenské jednotky EUROGENDFOR, kterou může nasazovat v členských zemích EU.

Oficiální webové stránky unijní policie EUROGENDFOR (dále jen EGF) jsou nebývale nudné a neaktualizované. V rubrice tiskové zprávy jsou poslední novinky z roku 2007. Ze sekce fotogalerie se zase zdá, jakoby šlo jen o slavnostní jednotku, která se účastní přehlídek a oficiálních ceremonií.

Opak je ale pravdou. Speciální paravojenská jednotka se cvičí v zásahu proti demonstrantům.

A podle nezávislých zahraničních serverů se dokonce chystá její nasazení do Řecka, kde má bojovat proti rozzuřeným Řekům, které do ulic vyhnala jejich domácí ekonomická krize a kde nepokoje hrozí přerůst v občanskou válku.

"Hospodářská krize doprovázená rostoucím neklidem v bruselské vládě nabízejí vítanou příležitost otestovat v tichosti operační schopnost tajné síly EU, která je zřízena za účelem potlačení nepokojů v EU," uvedl například německý analytik a autor několika knih o terorismu Udo Ulfkotte.

"EGF, policejní síla EU, je připravena k odchodu do Řecka na svou první velkou operaci proti obyvatelstvu EU," dodává.

Policejní skupina je určena k likvidacii povstání. Sídlo má v severní Itálii, ve městě Vicenza. Jednotka dosahuje počtu 3 000 mužů a zřízena byla před časem na pokyn francouzské ministryně obrany Alliot-Marie kvůli stále častějším francouzským nepokojům v přistěhovaleckých čtvrtích.

"Jednotka je zaměřená na zlepšení schopnosti krizového řízení v citlivých oblastech," píše se na oficiálních stránkách unijní zásahové jednotky.

"EGF reaguje na potřebu rychle provádět veškeré spektrum občanských bezpečnostních opatření, a to buď samostatně, nebo souběžně s vojenskou intervencí, coby nadnárodní a efektivní nástroj," praví se dále v oficiálním textu.

Vedení EGF nyní vyvíjí komplexní a ucelený operační systém, který umožní, aby jednotka byla vždy připravena v případě rychlého nasazení do krizových oblastí, říká web EGF.

Jednotka je k dispozici v prvé řadě Evropské unii, ale i dalším mezinárodním organizacím jako je NATO, OSN, OBSE a dalším.

K EGF přistoupilo už několik zemí - Francie, Itálie, Nizozemsko, Portugalsko a Španělsko. V prosinci 2008 se pak připojilo Rumunsko. Partnerem je Polsko.

Nasazována by tak mohla být proti obyvatelstvu členských států, kde by nebylo možné zapojit místní armádu.

"EGF není nic jiného než polovojenské policejní komando, který se používá v případě krize, místo pravidelné armády, aby se zabránilo dojmu, že armáda země má útočit na vlastní občany. Evropské policejní síly mohou být teoreticky použity všude tam, kde EU vidí krizi - například, když země EU odmítá ratifikovat Lisabonskou smlouvu nebo jde proti vůli ústřední bruselské vlády," vysvětluje Ulfkotte.

celý článek zde

 

5035 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Škola se od dětí dožaduje, aby přestaly používat tak bigotní slova jako máma a tátaEU vychovává: Plán na beztabákovou generaci. 10 let jsme vás nechali na pokoji, to se nesmí opakovat. Válečnou rétoriku mají diktátoři rádi. Milióny zavražděných dětí nevadí? Jeden lockdown za druhým. A napořád

Eurabia.cz

Po Pfizeru 8x vyšší pravděpodobnost nákazy jihoafrickou mutacíModerna zas tak účinná není...

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Hrad bránil Slavii. Zděšení kavárny. A od Zemana teď hřmí podruhéNepoklekneme! Národ je se Slavií! Zemanův Hrad udeřil na UEFA
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění