Brusel chce proti Řekům vyslat speciální komando

Autor: Prvnizpravy.cz | Publikováno: 1.4.2010 | Rubrika: Politika
Evropská unie

EU prý zvažuje, že by nepokoje v Řecku využila k otestování své speciální paravojenské jednotky EUROGENDFOR, kterou může nasazovat v členských zemích EU.

Oficiální webové stránky unijní policie EUROGENDFOR (dále jen EGF) jsou nebývale nudné a neaktualizované. V rubrice tiskové zprávy jsou poslední novinky z roku 2007. Ze sekce fotogalerie se zase zdá, jakoby šlo jen o slavnostní jednotku, která se účastní přehlídek a oficiálních ceremonií.

Opak je ale pravdou. Speciální paravojenská jednotka se cvičí v zásahu proti demonstrantům.

A podle nezávislých zahraničních serverů se dokonce chystá její nasazení do Řecka, kde má bojovat proti rozzuřeným Řekům, které do ulic vyhnala jejich domácí ekonomická krize a kde nepokoje hrozí přerůst v občanskou válku.

"Hospodářská krize doprovázená rostoucím neklidem v bruselské vládě nabízejí vítanou příležitost otestovat v tichosti operační schopnost tajné síly EU, která je zřízena za účelem potlačení nepokojů v EU," uvedl například německý analytik a autor několika knih o terorismu Udo Ulfkotte.

"EGF, policejní síla EU, je připravena k odchodu do Řecka na svou první velkou operaci proti obyvatelstvu EU," dodává.

Policejní skupina je určena k likvidacii povstání. Sídlo má v severní Itálii, ve městě Vicenza. Jednotka dosahuje počtu 3 000 mužů a zřízena byla před časem na pokyn francouzské ministryně obrany Alliot-Marie kvůli stále častějším francouzským nepokojům v přistěhovaleckých čtvrtích.

"Jednotka je zaměřená na zlepšení schopnosti krizového řízení v citlivých oblastech," píše se na oficiálních stránkách unijní zásahové jednotky.

"EGF reaguje na potřebu rychle provádět veškeré spektrum občanských bezpečnostních opatření, a to buď samostatně, nebo souběžně s vojenskou intervencí, coby nadnárodní a efektivní nástroj," praví se dále v oficiálním textu.

Vedení EGF nyní vyvíjí komplexní a ucelený operační systém, který umožní, aby jednotka byla vždy připravena v případě rychlého nasazení do krizových oblastí, říká web EGF.

Jednotka je k dispozici v prvé řadě Evropské unii, ale i dalším mezinárodním organizacím jako je NATO, OSN, OBSE a dalším.

K EGF přistoupilo už několik zemí - Francie, Itálie, Nizozemsko, Portugalsko a Španělsko. V prosinci 2008 se pak připojilo Rumunsko. Partnerem je Polsko.

Nasazována by tak mohla být proti obyvatelstvu členských států, kde by nebylo možné zapojit místní armádu.

"EGF není nic jiného než polovojenské policejní komando, který se používá v případě krize, místo pravidelné armády, aby se zabránilo dojmu, že armáda země má útočit na vlastní občany. Evropské policejní síly mohou být teoreticky použity všude tam, kde EU vidí krizi - například, když země EU odmítá ratifikovat Lisabonskou smlouvu nebo jde proti vůli ústřední bruselské vlády," vysvětluje Ulfkotte.

celý článek zde

 

4558 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupujeZe zápisníku demonstrantaO co jde v případu Koněv? Veřejná služba? Ne, propaganda!

euPortal.cz

Objevuje se u nás stále větší počet osob zahalených v islámských nikábech?Evropská unie je škůdcem, parazitem, vrahem a rakovinou Evropy. Pokud chceme, aby Evropa přežila, musíme zrušit totalitní neomarxistickou instituci s názvem Evropská unie

Eurabia.cz

Miliardový byznys s ilegální imigrací a uprchlíky. Reportáž italské TV ukazuje pravdu o migraciVzdělání ve Švédsku rapidně upadá. Například mnozí švédští policisté neumějí psát

FreeGlobe.cz

Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?Tyranie pánů sociálních sítí

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Odstranění pomníku maršála Koněva z náměstí Interbrigády je vítězstvím fašizmu v naší zemiLubomír Zaorálek, jedna z nejchmurnějších postav ČSSD, kterého v době jeho ministrování zahraničních věcí nazval lid oranžovým Schwarzenbergem...

eOdborar.cz

Švédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....Agent CIA promluvil: Šokující informace o tom, jak globální elita týrá děti a zneužívá je na satanistické rituály

ParlamentniListy.cz

Markéta Šichtařová ztrhala portfolio Jourové: Evropské hodnoty? Na nich se s komunisticko-ekoteroristickou Evropskou komisí vůbec neshodnuTak se mi zase ozval... Pohlavní údy a konečníky létaly! Ivan Vyskočil se znovu střetl s mužem, který mu nabízel milion za odmítnutí vyznamenání od Zemana
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění