Brusel chce proti Řekům vyslat speciální komando

Autor: Prvnizpravy.cz | Publikováno: 1.4.2010 | Rubrika: Politika
Evropská unie

EU prý zvažuje, že by nepokoje v Řecku využila k otestování své speciální paravojenské jednotky EUROGENDFOR, kterou může nasazovat v členských zemích EU.

Oficiální webové stránky unijní policie EUROGENDFOR (dále jen EGF) jsou nebývale nudné a neaktualizované. V rubrice tiskové zprávy jsou poslední novinky z roku 2007. Ze sekce fotogalerie se zase zdá, jakoby šlo jen o slavnostní jednotku, která se účastní přehlídek a oficiálních ceremonií.

Opak je ale pravdou. Speciální paravojenská jednotka se cvičí v zásahu proti demonstrantům.

A podle nezávislých zahraničních serverů se dokonce chystá její nasazení do Řecka, kde má bojovat proti rozzuřeným Řekům, které do ulic vyhnala jejich domácí ekonomická krize a kde nepokoje hrozí přerůst v občanskou válku.

"Hospodářská krize doprovázená rostoucím neklidem v bruselské vládě nabízejí vítanou příležitost otestovat v tichosti operační schopnost tajné síly EU, která je zřízena za účelem potlačení nepokojů v EU," uvedl například německý analytik a autor několika knih o terorismu Udo Ulfkotte.

"EGF, policejní síla EU, je připravena k odchodu do Řecka na svou první velkou operaci proti obyvatelstvu EU," dodává.

Policejní skupina je určena k likvidacii povstání. Sídlo má v severní Itálii, ve městě Vicenza. Jednotka dosahuje počtu 3 000 mužů a zřízena byla před časem na pokyn francouzské ministryně obrany Alliot-Marie kvůli stále častějším francouzským nepokojům v přistěhovaleckých čtvrtích.

"Jednotka je zaměřená na zlepšení schopnosti krizového řízení v citlivých oblastech," píše se na oficiálních stránkách unijní zásahové jednotky.

"EGF reaguje na potřebu rychle provádět veškeré spektrum občanských bezpečnostních opatření, a to buď samostatně, nebo souběžně s vojenskou intervencí, coby nadnárodní a efektivní nástroj," praví se dále v oficiálním textu.

Vedení EGF nyní vyvíjí komplexní a ucelený operační systém, který umožní, aby jednotka byla vždy připravena v případě rychlého nasazení do krizových oblastí, říká web EGF.

Jednotka je k dispozici v prvé řadě Evropské unii, ale i dalším mezinárodním organizacím jako je NATO, OSN, OBSE a dalším.

K EGF přistoupilo už několik zemí - Francie, Itálie, Nizozemsko, Portugalsko a Španělsko. V prosinci 2008 se pak připojilo Rumunsko. Partnerem je Polsko.

Nasazována by tak mohla být proti obyvatelstvu členských států, kde by nebylo možné zapojit místní armádu.

"EGF není nic jiného než polovojenské policejní komando, který se používá v případě krize, místo pravidelné armády, aby se zabránilo dojmu, že armáda země má útočit na vlastní občany. Evropské policejní síly mohou být teoreticky použity všude tam, kde EU vidí krizi - například, když země EU odmítá ratifikovat Lisabonskou smlouvu nebo jde proti vůli ústřední bruselské vlády," vysvětluje Ulfkotte.

celý článek zde

 

4440 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Patnáctiletý student Sorosova gymnázia v Praze Jan Ťuhík byl nominován na Nobelovu cenu míru. Kvůli demonstracím za Václava HavlaZa Jakla se vylučuje z ODS?Ministr vnitra Islámského státu Abbdulah Al-Hamaida varuje uživatele sociálních sítí, aby si nedovolovali neschvalovat teroristické útoky v Evropě„Nepovedený“ příměr Václava Klause ml. naplno odhalil nedemokratickou podstatu současné EU Kdo jsou protiizraelští aktivisté EAPPI?

euPortal.cz

To je hlína. Takhle se sluníčkáři zachovali, když si měli vzít k sobě domů imigranty. Podívejte seKdyž vidím, jak Fiala, Němcová, Kupka a spol. zreformovali ODS, tak se děsím, co by udělali jejich reformy za monstrum z Evropské unie, která už připomíná křížence mezi Šabatovou a Frankensteinem

Eurabia.cz

Britské úřady hájí islám a diskriminují bývalé muslimy za kritiku islámu. Výsledek multikulturalismu Afričan ve Francií vyzýval k vraždění bělošských dětí a dostal jen pokutu

FreeGlobe.cz

Senegalec unesl autobus s dětmi a podpálil ho. Nesouhlasil s imigrační politikou italské vlády (+ foto)Teroristický útok v pražském metru: Hřib naštěstí nebyl atomový

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Nadšená Schwarzenbergova chvála Petříčka je nejtěžší obžalobou současné ČSSDMadeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti Kosova

eOdborar.cz

Boj za klima? Ale jděte! Naopak velice dobrý kšeft. Greta Thunberg je pro rodiče slepice snášející zlaté vejcePrivatizace sociálních služeb ve Finsku vede k zhoršení péče a otřesnému zacházení s lidmi

ParlamentniListy.cz

Pašeračka Tereza si myslela, že kurvením bude bezpracně bohatá, řekl PL Schwarzenberg. Jako „nesčetné české holky“„Ožralej jak doga, sotva trefil do dveří. A ty věci, co vyřvával…“ Šéf Poslanecké sněmovny Vondráček, jak ho nemůžete znát. A to je teprve začátek, pane předsedo
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění