Nenechme supa Paroubka hodovat na intelektuální mršině Topolánka

Autor: Dušan Streit | Publikováno: 23.3.2010 | Rubrika: Politika
Volby 2006

S Topolánkem po dlouhé době souhlasím. Ale na jeho místě bych si jako politik byl vědom zneužitelnosti takovýchto furiantsky formulovaných výroků. Zvláště před volbami to bylo opravdu slabomyslné.

Na dotaz o homosexuálech řekl: „Gustav Slamečka, když jde opravdu do tuhého, opravdu do tuhého, tak jako ministr mám pocit, že uhne. A to ten Fischer prostě je Žid není to gay, a ten uhne ještě dřív. To přeci nesouvisí s tím, že je gay, to souvisí s charakterem, to nesouvisí s tím, že je gay.“

Topolánek řekl jasně a de facto superkorektně, že to, že Slamečka je posera a Fischer ještě větší posera, nesouvisí s tím, že první je gay a druhý je Žid. Prostě lidé, kteří ustoupí pod tlakem se vyskytují bez ohledu na sexuální orientaci, etnikum či národnost. Sympatické by dokonce mohlo být, že kolem rozdílů mezi lidmi nechodí po špičkách, ale...no, vzhledem k blížícím se volbám jako slon v porcelánu.

Věřím tomu, že má pravdu v případě Slamečky, i když ten to vzal sportovně. Jinak by dávno zatočil s poměry na Českých drahách, místo aby Duškovi zakazoval vstup na ministerstvo.

Pokud se týká Fischera, má pravdu tím tuplem, o čemž jsem psal několikrát, naposled zde. Nakonec se také jako potrefená husa cítil Topolánkovými výroky uražen. A jak výše uvedeno, Žida Topolánek neměl v úmyslu urazit. Ale pozor, i posera může mít dobrou vlastnost, že mu nehoví krádeže a úplatky.

O církvích Topolánek řekl: "Církev? To je jen organizace, která se chopila filosofie křesťanství. Rozhodně nedávám rovnítko mezi církev a náboženství...Křesťanství je pro mě názor. Prvotní křesťanství bylo bez církve, církev se chopila díky různým liturgickým..., díky oblbování mas, díky brainwashingu totálnímu se zmocnili těch lidí a jejich mozků."

Jistě to platí pro různé církve v různé míře. Nakonec už Mistr Jan Hus poukazoval na bezbožnost církve. Dnes to vrcholí nejen různými sektami, ale u nás třeba honbou katolické církve za majetky. To nevylučuje, že jako vedlejší produkt mohou církve pozitivně působit na morálku věřících nebo se angažovat charitativně. Ale pomněme, že Charita žije nejen z peněz věřících, ale i z darů ateistů. A skutečně nevím, zda církev na dobročinnost přispívá i z vlastních peněz, ačkoliv jim všichni z daní povinně přilepšujeme.

Jediný Topolánkův výrok, který bych částečně věcně zkritizoval, byl ten o Češích: „To neumim říct, sice mám představu, že Češi jsou nějací... více rovnostářští, více závistiví, malost, připo…, ale tohle neumím...“ Zní to příliš havlovsky, je to takové kálení si do vlastního hnízda. U voleb se ukáže, jestli se Paroubkovi sázka na tyto nízké vlastnosti vyplatí.

Samozřejmě, že náš papaláš s nejzářivější hvězdou na pupku si nenechal ujít příležitost, popást se jako sup na Topolánkově hlouposti a valašské přímočarosti: "Jeho výroky jsou nejen hloupé, ale z úst vrcholového politika také nebezpečné...Je to pro mě úplně nepochopitelné. Já jako věřící husitské církve se k tomu raději nechci vyjadřovat. Je to nad rámec rozumu a slušnosti. Pan Topolánek naprosto selhal.“ Zároveň Paroubek Topolánka vyzval, aby odešel z veřejného života.

Nemám Topolánka rád, zcela zdiskreditoval pravici. Bohužel také pomohl svým kamarádům zbohatnout. Není to ale nic proti tomu, co by nás čekalo, kdyby své děsivé předpoklady plně rozvinul Paroubek. Pokud věří, jak prohlásil, že Nejvyšší bytost mu dala pověření, není to víra, ale diagnóza.

V této cestě chce uspořádat tiskovou konferenci jen k tomu, aby se popásl na Topolánkově nešikovnosti. Nebuďme tak hloupě politicky korektní, abychom napomáhali nové štvanici. Podle mě Topolánek po dlouhé době řekl syrovou pravdu.

Sneseme ji, nebo se přidáme k supům?

Napsáno pro http://www.blog.idnes.cz

11410 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Extinction Rebellion patří na seznam teroristických organizacíÚtoky na Gotta? To s ním nesouvisí. Černokněžník Halík, novodobí majitelé pravd... Ladislav Jakl vstoupil bez servítků do dění kolem MistraBlbý zákon, žádný zákonJe co si shnilého uvnitř palestinské společnostiGlosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnosti

euPortal.cz

Každý, chudý i bohatý, může díky sluníčkářům a islamizaci přijít o vše…Ústřední výbor EU podle Orwellovy Farmy zvířat: Všechna prasata jsou si rovna, některá jsou si však rovnější. Vlastenci v obklíčení. Totalita se už neskrývá

Eurabia.cz

Premiér české vlády Babiš podpořil turecký islamistický režim v invazi do Sýrie!Imigrant s nožem útočil ve Vídni

FreeGlobe.cz

Švédská vláda ztratila kontrolu nad zemí: 120 pumových útoků za půl roku. Integrace migrantů v praxiTak tohle nedokážete! Greta prý vidí oxid uhličitý pouhým okem!

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Rasputina na PutinaŽe Praha volí jako rozšířený ústav pro choromyslné, je věcí známou a ostatním lidem českým , moravským i slezským svorně proklínanou

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

TAJNÉ FOTO ze sledovačky stíhaného muže. Neuvěříte, která politička vystoupila z jeho auta. Tento materiál otřese nejen PrahouKatastrofální politika USA, triumfální nástup Ruska. Turecko už se dávno nechová jako člen NATO. Bezpečností expert Šándor se obává rozšíření války a mluví o světové zkáze
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění