Svoboda a Snopková: Na „Bonnie a Clyde“ ještě nemáme

Autor: Dominika Krejčí | Publikováno: 19.4.2005 | Rubrika: Politika

Bonnie a Clyde, Emanuel a Amálka, Svoboda a Snopková – mediálně zajímavé dvojice. Ta prostřední především pro děti, zbylé dvě pro milovníky kriminálních zápletek. Zatímco první duo balancovalo na hraně zákona divácky přitažlivým způsobem, jenž tváří v tvář filmovému plátnu budil i sympatie, poslední dvojka se stala symbolem toho odporně vyčůraného chování, navíc z pozic strážců morálky.

Ivo Svoboda nastoupil v roce 1998 jako první socialistický ministr financí. Premiér Zeman zřejmě neměl na skladě nikoho lepšího, a tak mu přiklepl i dohled nad akcí Čisté ruce. Tu si socialisté po tehdejších volbách přehazovali jako horký brambor. Předvolební lákadlo na voliče se záhy proměnilo v povolební problém, jehož se kdekdo štítil. Inu, ani levicoví socialisté si to nechtěli rozházet s podnikatelskou sféru, z níž se vždy mohl vyloupnout nějaký ten štědrý partajní mecenáš.

Zpětně se zdá, že méně vhodnému adeptovi ten brambor už do kapsy spadnout nemohl. Svoboda měl totiž již v době, kdy funkci přebíral, „natunelováno“ až až. Ve spolupráci s Barborou Snopkovou finančně vysál podnik Liberta. Co zaráží mnohem více, je fakt, že se povedená dvojka nezákonně obohatila na účet nebohých invalidů. Podnik Liberta se totiž v devadesátých letech – předtím než nastoupili socialističtí tuneláři – poměrně úspěšně přeorientoval na výrobu vozíků pro osoby se sníženou pohyblivostí.

Okradli nemohoucí, byli odsouzeni – navíc za vlády vlastní partaje –, a přesto je svědomí ani trochu „nezlobilo“. Až do dneška se Svoboda se svoji femme fatale Snopkovou trapně vymlouvali na chatrné zdraví. Neléčili se však, spíše obcházeli rauty politické semináře a žebrali o zbytky politické podpory, jež by mohla otupit soudní verdikt. Nestalo se, a tak zdravý Svoboda i zdravá Snopková konečně nastupují tam, kam patří – za katr.

Přejme si jen, aby podobně skončili všichni ostatní socialisté, jež mají na svých bedrech nesmyvatelnou špínu. I když nějakou tu špínu mají za nehtem zřejmě všichni partajníci ze „strany růže“. Vždyť během jejich až osmileté hegemonie nadělali věru hodně škody. Bonnie a Clyde jsou proti nim úplní troškaři.

4950 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Amerika bude ve válce zničena, ví to obyčejní Američané? Rozumí ten pitomec vládnoucí ve Washingtonu tomuto  jazyku?Chcete válku s Ruskem? Chcete islamizaci Evropy? Chcete se stát otroky sluníčkářské diktarury?

Eurabia.cz

Akce Vrbětice byla zřejmě "konzultována" spíše s USA než s EUArgentina spouští výrobu Sputniku

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Takto mluvit s Ruskem nemá smysl, ozvalo se z Moskvy. A to ještě netušili, co schválí český SenátUmělci mluví: „Rusko nás obsadí za 23 minut, do pr...” sekl Ivan Vyskočil. Jiní naženou Kremlu hrůzu
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění