Paroubkovo fotoalbum

Autor: Rudolf Polanecký | Publikováno: 12.3.2010 | Rubrika: Politika
Kováčová s Paroubkem

Jiří Paroubek má zálibu ve fotografiích. Není to tak dávno, co vydal své příznivce obrázkové leporelo své vlastní maličkosti.

Po křtu knihy, kde už tolik obrázků nebylo a kam se dostavili pozvaní hosté, Paroubkův kamarád Ďuričko, tedy Paroubkův kamarád to není od té doby, kdy se před společnou dovolenou na jachtě provalila Ďuričkova spolupráce s STB, zastřelil syna přítele Kočky (který už není Paroubkovým přítelem od té doby, kdy si vyrazil užívat na Štrbské pleso s jinými finančně přejištěnými). Krom toho vlastně Ďurička nikdo nezval a na tuto akci přišel tak nějak na blind.

Předseda socialistů Paroubek se raději upřel znovu k fotografiím. Tentokráte ale na nich už není on tisíckrát jinak s různými osobnostmi i rádobyosobnostmi. Naopak. Tentokráte si do svého nového alba s názvem "Můj boj aneb proti všemu a všem" začal fotit své odpůrce.

Stalo se tak při slavnosti v Lánech, kde byla odhalena jezdecká socha našeho prvního prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka. Předseda socialistů, který má diktátorské sklony a který bytostně nesnáší, pokud si někdo dovolí vyslovit nahlas nesouhlas, dokonce i když onen nesouhlas je tichý, viz Marťané v loňském roce, zadal svému dvornímu fotografovi Schmiedbergovi, autoru Minut s JP, aby vyfotil skupinu protestujících. Miloš Schmiedberger, který je rovněž podezřelý ze spolupráce s STB předsedessimovu přání vyhověl a vyfotil nejen transparenty, ale i obličeje.

Mluvčí Dimun pak potvrdil, že ČSSD si skutečně své odpůrce nafotila: "Chceme především zjistit, zda se na různých našich akcích po celé republice neobjevují stále stejní lidé. Teprve potom bychom zjišťovali, kdo to je, kdo za tím stojí, a zveřejnili je na webu. V případě vajíčkových útoků jste nám stále opakovali, ať předložíme důkazy, že se jedná o lidi placené ODS. Chceme je mít v rukou."

Zatímco doposud jsme se mohli bavit takovouto zálibou, pak zde už by měl smích přestat. Je pravda, že ODS učinila něco podobného a rovněž zveřejnila foto aktérů akce "Jachta pro Mirka" na webu, avšak zde bylo zcela evidentní, že jde o práci ČSSD.

Je možné, že tito protestující byli na oplátku akcí ODS, ale aby mluvčí možná budoucího českého premiéra zcela nezakrytě veřejně prohlašuje, že si ČSSD bude zjišťovat o koho se v případě demonstrantů jedná a bude zjišťovat jejich jména a vazby, pak už to až příliš začíná připomínat praktiky STB, která si rovněž fotila aktéry protivládních demonstrací a akcí a vedla si na tyto osoby složky.

Lidové noviny: "Po skončení své mise na konci ceremoniálu pak fotograf LN vyslechl rozhovor předsedy ČSSD se Schmiedbergerem. "Máte je? Nejenom transparenty, ale i ty obličeje, abychom je mohli vyvěsit na náš web," vyptával se Paroubek a Schmiedberger mu přitakal."

Zde už vzniká zcela jasné nebezpečí, že socialisté poté, co by vyhráli volby a získali společně s komunisty většinu, mohli by se vrátit k totalitním praktikám, ke kterým ovšem nemají daleko ani dnes. Stačí si vzpomenout na zásahy z Úřadu vlády za dob premiérování Paroubka, kdy byly rušeny programy v televizi anebo vyhazováni lidé z rozhlasu od moderování programů.

Když Klement Gottwald veřejně vykřikoval, že jezdí do Moskvy učit se od tamních soudruhů, jak zakroutit demokracii krkem, všichni se smáli, aby si to pak celá republika vyzkoušela na vlastních lidských osudech. Ještě v roce 1946 Gottwald v Živnostenských listech psal, jakým nesmyslem je osočování komunistů ze znárodňování a kolektivizace, naopak, že komunisté jsou pro živnostníky. Co se stalo za dva roky víme všichni, ale jak vidno, je zapotřebí to neustále připomínat.

Nyní socialisté veřejně hlásají, že si budou zjišťovat své odpůrce. Stále se tváří jako demokraté a demokracie mají plná ústa. Přesně tak, jako komunisté v roce 1946. Je smutné, že komunisté se dnes projevují více demokraticky, než Paroubkova ČSSD. Opravdu si přejeme zažít další Vítězný únor?

Již mnohokrát jsem psal, že osoba Jiřího Paroubka je ohrožením pro naši demokracii. Každý další krok mne v tomto názoru jen utvrzuje. Příznivci předsedy s posláním od vyšší bytosti vše bagatelizují a osočují z nenávisti každého, kdo se jen trochu uvolí na nedemokratičnost jednání nynější ČSSD poukázat nebo dokonce, nedejbože, výše uvedené zkritizovat.

Tito "frontoví bojovníci" a paroubkem přiznaní placení internetoví diskutéři by si měli uvědomit jednu zcela zásadní věc. Povětšinou to byli všichni ti aktivní, abych použil Paroubkova slova, agenti přisluhovači, kteří za svou "záslužnou" činnost ve prospěch svého oblíbeného předsedy, který se ukázal být třeba i krvavým diktátorem dostali odměnu v podobě dvou metrů provazu.

Dodatek: Na síti Facebook se zvedla vlna protestu a zrodila se akce "Fotka pro Paroubka". Své foto s prostředníčkovým vzkazem poslalo předsedovi socialistů již na 35000 lidí.

Napsáno pro http://www.blog.idnes.cz  

12002 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Jsme kolonií západuTři měsíce po nástupu Bidena do úřadu hrozí v Evropě válka. NATO si zaslouží, aby se ztratilo ze světa

Eurabia.cz

Doporučujeme: Jak novináři oficiálních medií manipulujíLituje, že Rusko porazilo Hitlera. Hayato Okamura lituje porážky nadřazených Němců

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Nic nemáte a zde je důkaz. Explukovník rozstřelil BIS VrběticeVrbětice: „Venkov chce mír! A důkazy!“ Překvapený novinář se vrátil do Prahy a probudil hvězdy
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění