Kterak pan Paroubek zhodnotil vizi ODS

Autor: Petr Paulczynski  | Publikováno: 25.2.2010 | Rubrika: Politika
Paroubek 3

On si sice myslil, že hodnotí sobotní představení ODSácké VIZE 2020 ale asi se spletl v onom "i" po počátečním "V" a namísto VIZE hodnotil něco jiného. Především začal svojí úvahu dotazem "Má Vize ODS smysl?" To víte že má, pane Paroubku. Na rozdíl od Vašich udiček které hážete svým méně chápavým příznivcům, což vysvětlím v dalším textu.

Ale nejvíce se mi líbila věta: "Jen nechápu, s jakou lehkostí říká ODS lidem, že jim utáhne opasek, aniž by jim řekla, k čemu ta oběť vlastně je a zda je nutná. Absolutně nulová sebereflexe, absolutně nulový pocit viny a žádná snaha napravit ji. Absolutní arogance a sobeckost proroků ODS. "
Což bych zařadil asi tak do kategorie podle sebe soudím tebe.

Tak si řekněme, co že to bylo řečeno, že to není hodno páně Paroubkova hodnocení:

Tón politiky vždy udává ten nejbezohlednější, nejvíce neomalený, nejvíce populistický a demagogický hráč. Podle něj se nastavují a kalibrují mediální tlampače, on určuje takzvanou normu. Nebo přinejmenším vychyluje váhy politického průměru na špatnou stranu. Křiklavá lež se prodá v médiích daleko lépe, než střízlivá pravda. Je to možná smutné, ale svým způsobem logické a já se nad tím zde nehodlám pohoršovat. Pouze to konstatuji. Věci jsou navíc takové, jaké se zdají být a ne takové, jaké ve skutečnosti jsou. Hezká věta Mirka Topolánka.

Ten, kdo chce tomu všemu čelit, především musí vsadit na odpovědnost. Odpovědnost státníka, který dělá, co je potřebné a nutné. Ne pouze to, co je populární. Odpovědný státník neříká to, co lidé chtějí slyšet, ale to, co je pravda. Možná tím nesklidí mnoho aktuálního potlesku. Ale budoucnost mu dá zapravdu. A naopak. To, co politici dělají pod tlakem veřejného mínění, se často ukáže jako velká chyba.

VIZE 2020 není volebním materiálem pane Paroubku. Není to volební program. Je to pokus vytvořit i za účasti nezávislých odborníků a široké debaty materiál, který sice rozhodně nebude hodnotově neutrální, ale také ne úzce stranický. Materiál, k němuž se budou moci přihlásit lidé z poměrně širokého názorového spektra, nebo spíše z názorového řečiště, z vektorového součtu podobným směrem mířících názorových vektorů. Materiál, který míří za horizont jednoho volebního období.

Určitě tam nenajdete jalové sliby, jen to, co lidé právě chtějí slyšet. A vy je pak vedete na porážku jako stádo ovcí nebo hejno husí.

Ti rozumní vědí že to  může být jakkoli s různými nesplněnými sliby, jediná ODS mluví naplno o potřebě reforem a je dost velká na to, aby její názory se dostaly do povědomí i těch legendárních 30% elektorátu.

Nemusíme si myslet, že Topolánek je genius, ale musíme se v pokoře spokojit s tím, že je to manažer moderního střihu, napsal diskutér Enigma. 

A to prokázal v EU a to ho stálo křeslo. Je předseda strany, která má reálnou naději, že projde do parlamentu a tam JE SCHOPNA VYTVOŘIT KOALICI PROTI LEVICI. Tím svým provokativním a připouštím, že pro někoho překvapivým způsobem, jsem nastínil další fakt, který by si měla česká občanská společnost uvědomit. Mluvím -li o komunistické hydře, pak mluvím o dlouhodobé a neutuchající strategii, která sleduje svoje cíle i za cenu poškození národa. Za tím je třeba vidět obrovskou dobře organizovanou skupinu. Prostě o STB a KGB se nelze nezmínit. To není prostý souboj politika Topolánka proti nějakému Paroubkovi. To je střet celé Hydry proti Topolovi. A my nemůžeme jenom remcat a všechno negovat. Společnost, která je ochotna připustit jenom takové reformy, které se nedotknou naší peněženky, která si přeje jenom takové změny, které se nedotknou jejich zažitého pohodlí a výhod, tedy společnost NÁROKŮ, ať si pak nestěžuje, že něco nejde.

A tak si myslím, že závěrečná věta prohlášení pana Paroubka: "Více se Vizí 2020 zabývat nebudu, nestojí to za to", je docela dobrou zprávou. Když se jí nebude zabývat, bude jen dobře. Protože i z toho mála co napsal je zjevné, že si VIZI zjevně spletl s vyzou. A to je úplně jiný příběh.

Napsáno pro http://www.blog.idnes.cz

9305 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Škola se od dětí dožaduje, aby přestaly používat tak bigotní slova jako máma a tátaEU vychovává: Plán na beztabákovou generaci. 10 let jsme vás nechali na pokoji, to se nesmí opakovat. Válečnou rétoriku mají diktátoři rádi. Milióny zavražděných dětí nevadí? Jeden lockdown za druhým. A napořád

Eurabia.cz

Po Pfizeru 8x vyšší pravděpodobnost nákazy jihoafrickou mutacíModerna zas tak účinná není...

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Hrad bránil Slavii. Zděšení kavárny. A od Zemana teď hřmí podruhé„Jak plynování Židů.“ Scéna ve škole kvůli rouškám. Utnula to policie
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění