Kterak pan Paroubek zhodnotil vizi ODS

Autor: Petr Paulczynski  | Publikováno: 25.2.2010 | Rubrika: Politika
Paroubek 3

On si sice myslil, že hodnotí sobotní představení ODSácké VIZE 2020 ale asi se spletl v onom "i" po počátečním "V" a namísto VIZE hodnotil něco jiného. Především začal svojí úvahu dotazem "Má Vize ODS smysl?" To víte že má, pane Paroubku. Na rozdíl od Vašich udiček které hážete svým méně chápavým příznivcům, což vysvětlím v dalším textu.

Ale nejvíce se mi líbila věta: "Jen nechápu, s jakou lehkostí říká ODS lidem, že jim utáhne opasek, aniž by jim řekla, k čemu ta oběť vlastně je a zda je nutná. Absolutně nulová sebereflexe, absolutně nulový pocit viny a žádná snaha napravit ji. Absolutní arogance a sobeckost proroků ODS. "
Což bych zařadil asi tak do kategorie podle sebe soudím tebe.

Tak si řekněme, co že to bylo řečeno, že to není hodno páně Paroubkova hodnocení:

Tón politiky vždy udává ten nejbezohlednější, nejvíce neomalený, nejvíce populistický a demagogický hráč. Podle něj se nastavují a kalibrují mediální tlampače, on určuje takzvanou normu. Nebo přinejmenším vychyluje váhy politického průměru na špatnou stranu. Křiklavá lež se prodá v médiích daleko lépe, než střízlivá pravda. Je to možná smutné, ale svým způsobem logické a já se nad tím zde nehodlám pohoršovat. Pouze to konstatuji. Věci jsou navíc takové, jaké se zdají být a ne takové, jaké ve skutečnosti jsou. Hezká věta Mirka Topolánka.

Ten, kdo chce tomu všemu čelit, především musí vsadit na odpovědnost. Odpovědnost státníka, který dělá, co je potřebné a nutné. Ne pouze to, co je populární. Odpovědný státník neříká to, co lidé chtějí slyšet, ale to, co je pravda. Možná tím nesklidí mnoho aktuálního potlesku. Ale budoucnost mu dá zapravdu. A naopak. To, co politici dělají pod tlakem veřejného mínění, se často ukáže jako velká chyba.

VIZE 2020 není volebním materiálem pane Paroubku. Není to volební program. Je to pokus vytvořit i za účasti nezávislých odborníků a široké debaty materiál, který sice rozhodně nebude hodnotově neutrální, ale také ne úzce stranický. Materiál, k němuž se budou moci přihlásit lidé z poměrně širokého názorového spektra, nebo spíše z názorového řečiště, z vektorového součtu podobným směrem mířících názorových vektorů. Materiál, který míří za horizont jednoho volebního období.

Určitě tam nenajdete jalové sliby, jen to, co lidé právě chtějí slyšet. A vy je pak vedete na porážku jako stádo ovcí nebo hejno husí.

Ti rozumní vědí že to  může být jakkoli s různými nesplněnými sliby, jediná ODS mluví naplno o potřebě reforem a je dost velká na to, aby její názory se dostaly do povědomí i těch legendárních 30% elektorátu.

Nemusíme si myslet, že Topolánek je genius, ale musíme se v pokoře spokojit s tím, že je to manažer moderního střihu, napsal diskutér Enigma. 

A to prokázal v EU a to ho stálo křeslo. Je předseda strany, která má reálnou naději, že projde do parlamentu a tam JE SCHOPNA VYTVOŘIT KOALICI PROTI LEVICI. Tím svým provokativním a připouštím, že pro někoho překvapivým způsobem, jsem nastínil další fakt, který by si měla česká občanská společnost uvědomit. Mluvím -li o komunistické hydře, pak mluvím o dlouhodobé a neutuchající strategii, která sleduje svoje cíle i za cenu poškození národa. Za tím je třeba vidět obrovskou dobře organizovanou skupinu. Prostě o STB a KGB se nelze nezmínit. To není prostý souboj politika Topolánka proti nějakému Paroubkovi. To je střet celé Hydry proti Topolovi. A my nemůžeme jenom remcat a všechno negovat. Společnost, která je ochotna připustit jenom takové reformy, které se nedotknou naší peněženky, která si přeje jenom takové změny, které se nedotknou jejich zažitého pohodlí a výhod, tedy společnost NÁROKŮ, ať si pak nestěžuje, že něco nejde.

A tak si myslím, že závěrečná věta prohlášení pana Paroubka: "Více se Vizí 2020 zabývat nebudu, nestojí to za to", je docela dobrou zprávou. Když se jí nebude zabývat, bude jen dobře. Protože i z toho mála co napsal je zjevné, že si VIZI zjevně spletl s vyzou. A to je úplně jiný příběh.

Napsáno pro http://www.blog.idnes.cz

8655 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Patnáctiletý student Sorosova gymnázia v Praze Jan Ťuhík byl nominován na Nobelovu cenu míru. Kvůli demonstracím za Václava HavlaZa Jakla se vylučuje z ODS?Ministr vnitra Islámského státu Abbdulah Al-Hamaida varuje uživatele sociálních sítí, aby si nedovolovali neschvalovat teroristické útoky v Evropě„Nepovedený“ příměr Václava Klause ml. naplno odhalil nedemokratickou podstatu současné EU Kdo jsou protiizraelští aktivisté EAPPI?

euPortal.cz

To je hlína. Takhle se sluníčkáři zachovali, když si měli vzít k sobě domů imigranty. Podívejte seKdyž vidím, jak Fiala, Němcová, Kupka a spol. zreformovali ODS, tak se děsím, co by udělali jejich reformy za monstrum z Evropské unie, která už připomíná křížence mezi Šabatovou a Frankensteinem

Eurabia.cz

Britské úřady hájí islám a diskriminují bývalé muslimy za kritiku islámu. Výsledek multikulturalismu Afričan ve Francií vyzýval k vraždění bělošských dětí a dostal jen pokutu

FreeGlobe.cz

Senegalec unesl autobus s dětmi a podpálil ho. Nesouhlasil s imigrační politikou italské vlády (+ foto)Teroristický útok v pražském metru: Hřib naštěstí nebyl atomový

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Nadšená Schwarzenbergova chvála Petříčka je nejtěžší obžalobou současné ČSSDMadeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti Kosova

eOdborar.cz

Boj za klima? Ale jděte! Naopak velice dobrý kšeft. Greta Thunberg je pro rodiče slepice snášející zlaté vejcePrivatizace sociálních služeb ve Finsku vede k zhoršení péče a otřesnému zacházení s lidmi

ParlamentniListy.cz

Vyhození Klause ml.: Pryč s Václavem Moravcem, napsal. Teď utnul Fialu a ODSČaputová? „Budeme vás střílet, píše nám hoch od Sorose“. VIDEO o volbách na Slovensku
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění