Kterak pan Paroubek zhodnotil vizi ODS

Autor: Petr Paulczynski  | Publikováno: 25.2.2010 | Rubrika: Politika
Paroubek 3

On si sice myslil, že hodnotí sobotní představení ODSácké VIZE 2020 ale asi se spletl v onom "i" po počátečním "V" a namísto VIZE hodnotil něco jiného. Především začal svojí úvahu dotazem "Má Vize ODS smysl?" To víte že má, pane Paroubku. Na rozdíl od Vašich udiček které hážete svým méně chápavým příznivcům, což vysvětlím v dalším textu.

Ale nejvíce se mi líbila věta: "Jen nechápu, s jakou lehkostí říká ODS lidem, že jim utáhne opasek, aniž by jim řekla, k čemu ta oběť vlastně je a zda je nutná. Absolutně nulová sebereflexe, absolutně nulový pocit viny a žádná snaha napravit ji. Absolutní arogance a sobeckost proroků ODS. "
Což bych zařadil asi tak do kategorie podle sebe soudím tebe.

Tak si řekněme, co že to bylo řečeno, že to není hodno páně Paroubkova hodnocení:

Tón politiky vždy udává ten nejbezohlednější, nejvíce neomalený, nejvíce populistický a demagogický hráč. Podle něj se nastavují a kalibrují mediální tlampače, on určuje takzvanou normu. Nebo přinejmenším vychyluje váhy politického průměru na špatnou stranu. Křiklavá lež se prodá v médiích daleko lépe, než střízlivá pravda. Je to možná smutné, ale svým způsobem logické a já se nad tím zde nehodlám pohoršovat. Pouze to konstatuji. Věci jsou navíc takové, jaké se zdají být a ne takové, jaké ve skutečnosti jsou. Hezká věta Mirka Topolánka.

Ten, kdo chce tomu všemu čelit, především musí vsadit na odpovědnost. Odpovědnost státníka, který dělá, co je potřebné a nutné. Ne pouze to, co je populární. Odpovědný státník neříká to, co lidé chtějí slyšet, ale to, co je pravda. Možná tím nesklidí mnoho aktuálního potlesku. Ale budoucnost mu dá zapravdu. A naopak. To, co politici dělají pod tlakem veřejného mínění, se často ukáže jako velká chyba.

VIZE 2020 není volebním materiálem pane Paroubku. Není to volební program. Je to pokus vytvořit i za účasti nezávislých odborníků a široké debaty materiál, který sice rozhodně nebude hodnotově neutrální, ale také ne úzce stranický. Materiál, k němuž se budou moci přihlásit lidé z poměrně širokého názorového spektra, nebo spíše z názorového řečiště, z vektorového součtu podobným směrem mířících názorových vektorů. Materiál, který míří za horizont jednoho volebního období.

Určitě tam nenajdete jalové sliby, jen to, co lidé právě chtějí slyšet. A vy je pak vedete na porážku jako stádo ovcí nebo hejno husí.

Ti rozumní vědí že to  může být jakkoli s různými nesplněnými sliby, jediná ODS mluví naplno o potřebě reforem a je dost velká na to, aby její názory se dostaly do povědomí i těch legendárních 30% elektorátu.

Nemusíme si myslet, že Topolánek je genius, ale musíme se v pokoře spokojit s tím, že je to manažer moderního střihu, napsal diskutér Enigma. 

A to prokázal v EU a to ho stálo křeslo. Je předseda strany, která má reálnou naději, že projde do parlamentu a tam JE SCHOPNA VYTVOŘIT KOALICI PROTI LEVICI. Tím svým provokativním a připouštím, že pro někoho překvapivým způsobem, jsem nastínil další fakt, který by si měla česká občanská společnost uvědomit. Mluvím -li o komunistické hydře, pak mluvím o dlouhodobé a neutuchající strategii, která sleduje svoje cíle i za cenu poškození národa. Za tím je třeba vidět obrovskou dobře organizovanou skupinu. Prostě o STB a KGB se nelze nezmínit. To není prostý souboj politika Topolánka proti nějakému Paroubkovi. To je střet celé Hydry proti Topolovi. A my nemůžeme jenom remcat a všechno negovat. Společnost, která je ochotna připustit jenom takové reformy, které se nedotknou naší peněženky, která si přeje jenom takové změny, které se nedotknou jejich zažitého pohodlí a výhod, tedy společnost NÁROKŮ, ať si pak nestěžuje, že něco nejde.

A tak si myslím, že závěrečná věta prohlášení pana Paroubka: "Více se Vizí 2020 zabývat nebudu, nestojí to za to", je docela dobrou zprávou. Když se jí nebude zabývat, bude jen dobře. Protože i z toho mála co napsal je zjevné, že si VIZI zjevně spletl s vyzou. A to je úplně jiný příběh.

Napsáno pro http://www.blog.idnes.cz

8782 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupujeZe zápisníku demonstrantaO co jde v případu Koněv? Veřejná služba? Ne, propaganda!

euPortal.cz

Objevuje se u nás stále větší počet osob zahalených v islámských nikábech?Evropská unie je škůdcem, parazitem, vrahem a rakovinou Evropy. Pokud chceme, aby Evropa přežila, musíme zrušit totalitní neomarxistickou instituci s názvem Evropská unie

Eurabia.cz

Miliardový byznys s ilegální imigrací a uprchlíky. Reportáž italské TV ukazuje pravdu o migraciVzdělání ve Švédsku rapidně upadá. Například mnozí švédští policisté neumějí psát

FreeGlobe.cz

Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?Tyranie pánů sociálních sítí

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Odstranění pomníku maršála Koněva z náměstí Interbrigády je vítězstvím fašizmu v naší zemiLubomír Zaorálek, jedna z nejchmurnějších postav ČSSD, kterého v době jeho ministrování zahraničních věcí nazval lid oranžovým Schwarzenbergem...

eOdborar.cz

Švédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....Agent CIA promluvil: Šokující informace o tom, jak globální elita týrá děti a zneužívá je na satanistické rituály

ParlamentniListy.cz

Markéta Šichtařová ztrhala portfolio Jourové: Evropské hodnoty? Na nich se s komunisticko-ekoteroristickou Evropskou komisí vůbec neshodnuTak se mi zase ozval... Pohlavní údy a konečníky létaly! Ivan Vyskočil se znovu střetl s mužem, který mu nabízel milion za odmítnutí vyznamenání od Zemana
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění