Žhář Paroubek zakládá sbor dobrovolných hasičů

Autor: Dušan Streit | Publikováno: 18.2.2010 | Rubrika: Politika
Kováčová s Paroubkem

Ještě stihnul rozmístit roznětky do Janotova balíčku. Ale blíží se volby a lidé mají rádi hasiče. Jsou opravdu i takoví, co budou žháři děkovat, když jim jako hasič zachrání zetlelé zbytky.

Kdyby nebylo v politice žhářů, nebylo by co hasit. Ztratily by smysl všechny reformy, batohy, balíčky, restrukturalizace či utahování opasků. Nebýt politických sabotáží, nebylo by co napravovat. Nebýt Paroubka, nebyl by ani Topolánek. No nebylo by nám lépe?

Jenže ty role se proměňují. Ikona nezdaněných poslaneckých náhrad Bohuslav Sobotka chce zvyšovat daně. Ale podle potřeby slibuje úspory. Lidé úspory čekají. Sobotka je klidně slíbí, když zůstane mimo okruh úspor. Udělal jsem dluhy v době konjunktury? Tak jsem ten pravý člověk pro úspory v době krize.

Teď si snížím karmu, ale Kalousek, starý šíbr, který rozhazoval už na ministerstvu obrany a jehož bytová kauza je ještě temnější než Sobotkova a Grossova, se postavil do čela „nových“ zachránců. Pochopil trochu dřív než Paroubek, že úspory budou trendy. Také má reklamní talent, najal si maskota s modrou krví. Ten ale nostalgicky zachraňuje zase Rakousko-Uhersko.

K tomu je dobrá i Evropská unie. Tam platíme 100 miliónů denně. Abychom potom mohli z fondů EU čerpat po zaplacení všech vyžírků tak nezbytné věci jako budování zdrojů pro desetkrát předraženou fotovolvatickou energii, ráj to pro zahraniční investory. Rozdíl v ceně stejně jako ekologickou likvidaci už zaplatí „zachraňovaný“ český spotřebitel. Ostatně si to vyzkoušeli na bionaftě. A nepomůže bohužel ani to, že ekologický podvodník Bursík se asi už do Sněmovny nedostane. Zelení nás budou „zachraňovat“ skrze evropské okno.

Evropskou kartu vytáhl i největší populista Paroubek. Láká voliče na přijetí eura. Levou rukou zapaluje koruny (třeba „třináctými“ důchody), pravou rukou „hasí“ – na puse a s eurem na praporu. To asi proto, abychom se stihli ještě podílet na krachu Řecka. Doufám, že ne všichni jeho voliči budou tak hloupí, že si nedokážou představit, kolik těch eur jim zbude po zaplacení bydlení a drahnoucí elektřiny.

Paroubek reprezentuje ten nejpokleslejší populismus spojený s amorálním porušováním jakýchkoliv slibů a dohod. Jeho poslední „závazek“ má hodnotu pouze jako další materiál pro psychologa (nebo psychiatra?).

Je horší než Topolánek? Bohužel je. Je horší než Kalousek? Bohužel je. Stačí být lepší než Paroubek? Nestačí!

Napsáno pro http://www.blog.idnes.cz

6976 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupujeZe zápisníku demonstrantaO co jde v případu Koněv? Veřejná služba? Ne, propaganda!

euPortal.cz

Ukazuje se, že fanatická feministická genderistická neomarxistická ideologie škodí samotným ženám. Muži se v důsledku kampaně #MeToo proti sexuálnímu obtěžování stále více zdráhají spolupracovat se ženamiPomozte, prosím, bránit Vaše blízké, Vaše domovy a naši vlast

Eurabia.cz

Bičování mužů a žen za nemanželský sex v Indonésií. Brzy i v Evropě? Francouzský stát podporuje islamizaci formou propagace muslimské kultury ...

FreeGlobe.cz

Němečtí vědci tvrdí, že lidské rasy neexistují. Vede je k tomu věda nebo náboženství politické korektnosti?Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají. Prezidentský kandidát Jiří Hynek vypráví, co s námi dnes dělají Američané kvůli armádnímu kšeftu na vrtulníkyMístopředseda ČSSD Veselý o Zemanově milosti pro Babiše: Tak proto před ním vždycky změkne jak máslo...
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění