Vedou mezi Schwarzenbergem, Bursíkem a Johnem Havlovy temné nitky?

Autor: Dušan Streit | Publikováno: 12.2.2010 | Rubrika: Politika
Havel

Zase „slyším trávu růst“. Zdá se mi, že Václav Havel nikdy nedá pokoj. Že konspirativně rozpřahuje své spáry, v nichž svírá kýčovité srdce, nad značnou částí politického spektra.

Jak dopadl Topolánkův experiment s modrým srdcem je zřejmé. Když ODS na tento symbol lži a zrady začala doplácet, Havel se od ní odklonil. Účel byl splněn a kdo čekal opak, nebyl jen naivní, ale i hloupý. Propojení salónních intelektuálů s furianty typu Topolánka a cynickými pragmatiky typu Řebíčka nemohlo fungovat.

Havel dosáhl svého. Aby svůj vliv ještě zvýšil, přesunul na politické mapě svého "kancléře" Schwarzenberga od „zelených“ k lidoveckým renegátům, již si říkají bůhvíproč TOP09. Zase zabil dvě mouchy jednou ranou. Oslabil lidovce s jejich vazbou na jižní Moravu a konzervativní hodnoty. Snahou je oslovit Prahu a pravicovou část spektra.

Levicovou falangu má přece ve Straně zelených. A tam Bursík v nejlepších havlovských tradicích předvádí, jak se ve jménu oné falešné „pravdy a lásky“ lavíruje v politice: Ušlechtilé kecy na jedné straně a osobní zájmy své a Biokáči Jaujau na straně druhé. Zrada předsedy vlastní strany je pod rozlišovací úrovni morálky tohoto okázalého „slušňáka“. Jak jsem již uvedl, je hoden svého guru.

Nápad na tento článek jsem ale dostal až tehdy, když jsem si přečetl, že stranu Věci veřejné podporuje Zdeněk Svěrák, který s Rumlem a třeba Holubovou v roce 2000 tolik podporoval spacákovou stávku v České televizi "za autory a umělce bohatší". No jo, Radek John je také autor, navíc vyhozený z konkurenční televize.

A došlo mi, že John je obdobný typ „hodného chlapce“, pokud se ovšem netýká jeho samotného. Kritizovat rodinné poměry by nebylo korektní, ale sedm let utajená dcera, to je tedy síla. Raději ještě poukážu na jeho strojený altruismus, který se projevoval tak, že přes firmu S & J - MEDEA KULTUR a ORA PRINT dobře profitoval na veřejných zdrojích (VZP, České lesy ap.). To vše v době, kdy jako investigativní autor Novy byl ve střetu zájmů. Opravdu je to tedy člověk, který má pro boj s korupcí všechny předpoklady – hlavně žaludek.

Podezření o havloidní straně se mi potvrdilo, když jsem se na ni podrobněji podíval. Jsou tam členové nebo i sponzoři původem z SNK-ED. Další jméno, jehož synonymem je zrada, navrhovali dokonce za eurokomisaře a nyní do vlády: Josefa Zieleniece. S nimi je spojen i Klausův protikandidát a pseudointelektuální tlučhuba Jan Švejnar. Prostě jde o kliku na straně Havla proti konzervativní pravici.

Potvrdilo se mi to, když jsem prošel program Věcí veřejných. Jen namátkou: Samozřejmostí je podpora Evropské unie. Další věcí, již by voliči neměli opominout, je vyrovnání s církvemi. A kromě líbivých a havlovsky nicneříkajících laciných proklamací mě tam upoutala už jen jediná věc, a to návrh spojit ministerstvo obrany a vnitra. Takže státní správa má být vybanena asi rovnou tanky. A pokuty budou vybírat po vzoru ČEZ veteráni z vojenských misí. Pecina by měl radost. Ostatně i ze žvástů o protikorupčních nástrojích, jako je agent provokatér.

Když to všechno sečteme, tak se nemohu ubránit dojmu, že se Václav Havel vrací oknem. Tento rozklad pravice nejvíce svědčí Paroubkovi.

10853 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Patnáctiletý student Sorosova gymnázia v Praze Jan Ťuhík byl nominován na Nobelovu cenu míru. Kvůli demonstracím za Václava HavlaZa Jakla se vylučuje z ODS?Ministr vnitra Islámského státu Abbdulah Al-Hamaida varuje uživatele sociálních sítí, aby si nedovolovali neschvalovat teroristické útoky v Evropě„Nepovedený“ příměr Václava Klause ml. naplno odhalil nedemokratickou podstatu současné EU Kdo jsou protiizraelští aktivisté EAPPI?

euPortal.cz

Africký imigrant chtěl upálit děti v autobuse. Podívejte se na videoMultikulturní obohacení v Praze na náplavce. Podívejte se

Eurabia.cz

Už je to zde! Autocenzura a lezení muslimům do zadku v novozélandské společnosti zesilujíBritské úřady hájí islám a diskriminují bývalé muslimy za kritiku islámu. Výsledek multikulturalismu

FreeGlobe.cz

Velká multikulturní rvačka Arabů a Turků (+ video)Senegalec unesl autobus s dětmi a podpálil ho. Nesouhlasil s imigrační politikou italské vlády (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Nadšená Schwarzenbergova chvála Petříčka je nejtěžší obžalobou současné ČSSDMadeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti Kosova

eOdborar.cz

Boj za klima? Ale jděte! Naopak velice dobrý kšeft. Greta Thunberg je pro rodiče slepice snášející zlaté vejcePrivatizace sociálních služeb ve Finsku vede k zhoršení péče a otřesnému zacházení s lidmi

ParlamentniListy.cz

Další prů*er Vondráčka? Přišel s ním Kalousek. Prý je to ostuda„Ježíšmarjá, který idiot vám toto řekl?“ Prezident Zeman se nebývale silně rozčílil při rozhovoru s novináři. Zde je důvod
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění