Vedou mezi Schwarzenbergem, Bursíkem a Johnem Havlovy temné nitky?

Autor: Dušan Streit | Publikováno: 12.2.2010 | Rubrika: Politika
Havel

Zase „slyším trávu růst“. Zdá se mi, že Václav Havel nikdy nedá pokoj. Že konspirativně rozpřahuje své spáry, v nichž svírá kýčovité srdce, nad značnou částí politického spektra.

Jak dopadl Topolánkův experiment s modrým srdcem je zřejmé. Když ODS na tento symbol lži a zrady začala doplácet, Havel se od ní odklonil. Účel byl splněn a kdo čekal opak, nebyl jen naivní, ale i hloupý. Propojení salónních intelektuálů s furianty typu Topolánka a cynickými pragmatiky typu Řebíčka nemohlo fungovat.

Havel dosáhl svého. Aby svůj vliv ještě zvýšil, přesunul na politické mapě svého "kancléře" Schwarzenberga od „zelených“ k lidoveckým renegátům, již si říkají bůhvíproč TOP09. Zase zabil dvě mouchy jednou ranou. Oslabil lidovce s jejich vazbou na jižní Moravu a konzervativní hodnoty. Snahou je oslovit Prahu a pravicovou část spektra.

Levicovou falangu má přece ve Straně zelených. A tam Bursík v nejlepších havlovských tradicích předvádí, jak se ve jménu oné falešné „pravdy a lásky“ lavíruje v politice: Ušlechtilé kecy na jedné straně a osobní zájmy své a Biokáči Jaujau na straně druhé. Zrada předsedy vlastní strany je pod rozlišovací úrovni morálky tohoto okázalého „slušňáka“. Jak jsem již uvedl, je hoden svého guru.

Nápad na tento článek jsem ale dostal až tehdy, když jsem si přečetl, že stranu Věci veřejné podporuje Zdeněk Svěrák, který s Rumlem a třeba Holubovou v roce 2000 tolik podporoval spacákovou stávku v České televizi "za autory a umělce bohatší". No jo, Radek John je také autor, navíc vyhozený z konkurenční televize.

A došlo mi, že John je obdobný typ „hodného chlapce“, pokud se ovšem netýká jeho samotného. Kritizovat rodinné poměry by nebylo korektní, ale sedm let utajená dcera, to je tedy síla. Raději ještě poukážu na jeho strojený altruismus, který se projevoval tak, že přes firmu S & J - MEDEA KULTUR a ORA PRINT dobře profitoval na veřejných zdrojích (VZP, České lesy ap.). To vše v době, kdy jako investigativní autor Novy byl ve střetu zájmů. Opravdu je to tedy člověk, který má pro boj s korupcí všechny předpoklady – hlavně žaludek.

Podezření o havloidní straně se mi potvrdilo, když jsem se na ni podrobněji podíval. Jsou tam členové nebo i sponzoři původem z SNK-ED. Další jméno, jehož synonymem je zrada, navrhovali dokonce za eurokomisaře a nyní do vlády: Josefa Zieleniece. S nimi je spojen i Klausův protikandidát a pseudointelektuální tlučhuba Jan Švejnar. Prostě jde o kliku na straně Havla proti konzervativní pravici.

Potvrdilo se mi to, když jsem prošel program Věcí veřejných. Jen namátkou: Samozřejmostí je podpora Evropské unie. Další věcí, již by voliči neměli opominout, je vyrovnání s církvemi. A kromě líbivých a havlovsky nicneříkajících laciných proklamací mě tam upoutala už jen jediná věc, a to návrh spojit ministerstvo obrany a vnitra. Takže státní správa má být vybanena asi rovnou tanky. A pokuty budou vybírat po vzoru ČEZ veteráni z vojenských misí. Pecina by měl radost. Ostatně i ze žvástů o protikorupčních nástrojích, jako je agent provokatér.

Když to všechno sečteme, tak se nemohu ubránit dojmu, že se Václav Havel vrací oknem. Tento rozklad pravice nejvíce svědčí Paroubkovi.

10981 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupujeZe zápisníku demonstrantaO co jde v případu Koněv? Veřejná služba? Ne, propaganda!

euPortal.cz

Moudrá ekonomická politika ruského prezidenta Vladimira Putina přináší své ovoce a tím bychom se měli inspirovatPomozte, prosím, bránit Vaše blízké, Vaše domovy a naši vlast

Eurabia.cz

Orbán elegantně setřel notorického opilce a šéfa EU: Lucembursko? A co ten národ dokázal? Na co může být hrdý?Socialisté s vedením EU otevřeli italské přístavy a již mají úspěšné výsledky: Nový africký uprchlík zneužil desetiletou holčičku

FreeGlobe.cz

Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Zeman brutálně rozdráždil chvilkaře, 17. listopadu bude pořádně horko. K Babišovi řekl toto...Kalouska už nikdo normální nebere vážně. Chvilkaři by udělali nejlépe, kdyby konečně dali pokoj... Ivo Strejček sundal rukavice, odnesla to i Čaputová s Jourovou
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění