Proč brání pan Paroubek gaunery?

Autor: Petr Paulczynski  | Publikováno: 8.2.2010 | Rubrika: Politika
Kováčová s Paroubkem

To je mi zase mediální průjem. Strana Suverenita v úterý médiím poskytla videozáznamy, na kterých se pracovníci NTZ mimo jiné cvičí ve střelbě. Další video zachycovalo sebevraždu muže, který se zastřelil, když ho navštívili kontroloři útvaru. Přitom případ  policie uzavřela s tím, že nebyl spáchán trestný čin. Sociální demokraté  ČEZ vyzvali ke zrušení odboru kontrolorů. Nejjasnější generální tajemník Paroubek vyzval k jejich rozpuštění.

Myslel jsem, že po tiskovce ČEZu bublina splaskla. Martin Roman  vyloučil, že by se na kontroverzním výcviku kontrolorů z odboru netechnických ztrát (NTZ) podílela policie nebo armáda. Přiznal ale, že na počátku fungování útvaru v roce 2005 došlo k "přehmatům". NTZ podle něj funguje proto, aby se lidem nezvyšovala cena elektřiny, a rušit jej nehodlá.

"Na zrušení tohoto útvaru by doplatili především poctiví zákazníci," uvedl Roman. Útvar, ve kterém pracuje několik desítek lidí, prý vznikl poté, co kontroloři ČEZ odhalili první pěstírnu marihuany. Loni provedl 5497 kontrol, při kterých zjistil 3322 nelegálních odběrů.

Ale bublina nesplaskla. Na kauze se přiživila ČSSD na své tiskovce, která byla až po té ČEZácké. Soudruzi asi neslyšeli, že desítku vyškolených mužů ČEZ podle Romana nasazuje ČEZ do nejrizikovějších akcí, kde jim hrozí ohrožení života.
NTZ od počátku své existence odhalil téměř 15.000 krádeží elektřiny a zákazníkům tím ušetřil přes 500 milionů korun.

Když někdo přepadne pumpařku, ukradne bankomat, oloupí stařenku, jsou toho plné zprávy kam oko dohlédne. Tady podivná individua včetně zločineckých gangů kradou proud jak vidno ve stovkách milionů a ČSSD zvedá rozhořčený hlas ve prospěch zlodějů. Možná kromě pěstitelů marihuany byli postiženi černí odběratelé (nemyslím barvu pleti) z kategorie jíž se eufemisticky říká nepřizpůsobiví - a to halt pr, kobyla v plotě - jsou jejich voliči. A na ty žádné komando chodit nebude.

Asi má pan Paroubek s panem Bublanem představu, že k těmto jejich voličům mají přijít dvě dámy ve slušivých kostýmcích a v lodičkách a snaživě poprosit, jestli by se dotyčný gauner nepřipojil legálně a nedoplatil co ukradl. Obávám se, že dotyčné dámy by v nejlepším případě přišly když už ne o poctivost nebo k úrazu, tak aspoň o kabelku.

Ach jo. Kvalita naší žurnalistiky pláče v koutě. Proč nikdo nenapsal, že pracovníci ČEZ byli vystaveni desítkám fyzických napadení, napadení psem, řada napadení skončila dlouhodobu pracovní neschopností?

Co jsme vlastně pánové z ČSSD viděli průšvihového? Video, na kterém parta chlapíků střílí z pistole, slaňuje, jede na voru, plazí se po zemi, běhá na paintballu, mordují slepici a snad se učí něco z první pomoci. Viděl někdo, že by  něco z toho dělali při své práci? Viděli jsme je trenovat pro případ, že by při výkonu své jistě nezáviděnihodné práce byli napadeni. Máme v Brně čtvrť, které se říká Bronx. Tam v noci nepotkáte živáčka, kromě okapucovaných gaunerů. Chtěl bych vidět toho chytráka, který by si tam troufl jít odpojit černý odběr proudu.

Jedna věc je trénink, druhá věc je způsob, jakým ti lidé dělají svou práci. Pokud byli na "cvičení" jednou na tři dny před pěti lety, co to vypovídá o jejich práci?

Ale ČSSD si hned přihřívá svoji protičezovou polívčičku. Možná aby ČEZ byl hodný až ho oberou o dividendy na 13.důchody. Nebo za trest, že ho nevzali do Argentaria.

A tak se ptám. Proč chráníte pane Paroubku gaunery a zloděje?

16996 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Velmi přátelský vztah k Rusku je už po staletí součástí české národní identityChcete válku s Ruskem? Chcete islamizaci Evropy? Chcete se stát otroky sluníčkářské diktarury?

Eurabia.cz

Zahraniční tisk vnímá roztržku mezi Prahou a Moskvou jen jako bizarní záležitost ČeskaEU chystá žalobu na Astru Zenecu

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Nechtějí Evropu, nechtějí Západ. A mají funkce, jak je to možné? Bakalův novinář zděšen v ČTKarty na stůl! Profesor Drulák rozstřelil vyhoštění. „Budeme mít ještě problémy,“ říká
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění