Proč brání pan Paroubek gaunery?

Autor: Petr Paulczynski  | Publikováno: 8.2.2010 | Rubrika: Politika
Kováčová s Paroubkem

To je mi zase mediální průjem. Strana Suverenita v úterý médiím poskytla videozáznamy, na kterých se pracovníci NTZ mimo jiné cvičí ve střelbě. Další video zachycovalo sebevraždu muže, který se zastřelil, když ho navštívili kontroloři útvaru. Přitom případ  policie uzavřela s tím, že nebyl spáchán trestný čin. Sociální demokraté  ČEZ vyzvali ke zrušení odboru kontrolorů. Nejjasnější generální tajemník Paroubek vyzval k jejich rozpuštění.

Myslel jsem, že po tiskovce ČEZu bublina splaskla. Martin Roman  vyloučil, že by se na kontroverzním výcviku kontrolorů z odboru netechnických ztrát (NTZ) podílela policie nebo armáda. Přiznal ale, že na počátku fungování útvaru v roce 2005 došlo k "přehmatům". NTZ podle něj funguje proto, aby se lidem nezvyšovala cena elektřiny, a rušit jej nehodlá.

"Na zrušení tohoto útvaru by doplatili především poctiví zákazníci," uvedl Roman. Útvar, ve kterém pracuje několik desítek lidí, prý vznikl poté, co kontroloři ČEZ odhalili první pěstírnu marihuany. Loni provedl 5497 kontrol, při kterých zjistil 3322 nelegálních odběrů.

Ale bublina nesplaskla. Na kauze se přiživila ČSSD na své tiskovce, která byla až po té ČEZácké. Soudruzi asi neslyšeli, že desítku vyškolených mužů ČEZ podle Romana nasazuje ČEZ do nejrizikovějších akcí, kde jim hrozí ohrožení života.
NTZ od počátku své existence odhalil téměř 15.000 krádeží elektřiny a zákazníkům tím ušetřil přes 500 milionů korun.

Když někdo přepadne pumpařku, ukradne bankomat, oloupí stařenku, jsou toho plné zprávy kam oko dohlédne. Tady podivná individua včetně zločineckých gangů kradou proud jak vidno ve stovkách milionů a ČSSD zvedá rozhořčený hlas ve prospěch zlodějů. Možná kromě pěstitelů marihuany byli postiženi černí odběratelé (nemyslím barvu pleti) z kategorie jíž se eufemisticky říká nepřizpůsobiví - a to halt pr, kobyla v plotě - jsou jejich voliči. A na ty žádné komando chodit nebude.

Asi má pan Paroubek s panem Bublanem představu, že k těmto jejich voličům mají přijít dvě dámy ve slušivých kostýmcích a v lodičkách a snaživě poprosit, jestli by se dotyčný gauner nepřipojil legálně a nedoplatil co ukradl. Obávám se, že dotyčné dámy by v nejlepším případě přišly když už ne o poctivost nebo k úrazu, tak aspoň o kabelku.

Ach jo. Kvalita naší žurnalistiky pláče v koutě. Proč nikdo nenapsal, že pracovníci ČEZ byli vystaveni desítkám fyzických napadení, napadení psem, řada napadení skončila dlouhodobu pracovní neschopností?

Co jsme vlastně pánové z ČSSD viděli průšvihového? Video, na kterém parta chlapíků střílí z pistole, slaňuje, jede na voru, plazí se po zemi, běhá na paintballu, mordují slepici a snad se učí něco z první pomoci. Viděl někdo, že by  něco z toho dělali při své práci? Viděli jsme je trenovat pro případ, že by při výkonu své jistě nezáviděnihodné práce byli napadeni. Máme v Brně čtvrť, které se říká Bronx. Tam v noci nepotkáte živáčka, kromě okapucovaných gaunerů. Chtěl bych vidět toho chytráka, který by si tam troufl jít odpojit černý odběr proudu.

Jedna věc je trénink, druhá věc je způsob, jakým ti lidé dělají svou práci. Pokud byli na "cvičení" jednou na tři dny před pěti lety, co to vypovídá o jejich práci?

Ale ČSSD si hned přihřívá svoji protičezovou polívčičku. Možná aby ČEZ byl hodný až ho oberou o dividendy na 13.důchody. Nebo za trest, že ho nevzali do Argentaria.

A tak se ptám. Proč chráníte pane Paroubku gaunery a zloděje?

15910 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

„Nepovedený“ příměr Václava Klause ml. naplno odhalil nedemokratickou podstatu současné EU Kdo jsou protiizraelští aktivisté EAPPI? Pane Fialo, že se nestydíteODS zTOPkovatěla a likviduje poslední stopy své pravicovostiStudenti Sorosova gymnázia v Praze vyhlásili stávku kvůli Zemanovi. Přišli je podpořit Pavel Novotný, herečky Holubová s Geislerovou a Eva Decroix

euPortal.cz

Andrej Babiš: Euro musí být klíčové téma pro jakoukoliv budoucí vládu. Nechápu, proč to politici konečně nepochopíAustralan povraždil lidi v mešitě. Ovšem media již neřeknou, že v této mešitě verbovali muslimy pro džihád proti nevěřícím

Eurabia.cz

Rvou se čeští muslimové o peníze původně určené islámským teroristům v Sýrií??!Okamura vyzval českou pilicií, aby nevydávala muslimům povolení vlastnit zbraně. Okamura opět i upozornil na radikalismus českých muslimů

FreeGlobe.cz

Teroristický útok v pražském metru: Hřib naštěstí nebyl atomovýBílé feministky sklízejí plody své tolerance! Barevné sestry jim nadávají do bílých ku.ev (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Nadšená Schwarzenbergova chvála Petříčka je nejtěžší obžalobou současné ČSSDMadeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti Kosova

eOdborar.cz

Boj za klima? Ale jděte! Naopak velice dobrý kšeft. Greta Thunberg je pro rodiče slepice snášející zlaté vejcePrivatizace sociálních služeb ve Finsku vede k zhoršení péče a otřesnému zacházení s lidmi

ParlamentniListy.cz

Docent Ševčík: EU je někdy totalitnější než Čína. Co chce NATO? Nesouhlasím. Na Havlova slova naše firmy doplatilyVyloučení z ODS jako záměr. A v pravý čas úder na Babiše... Známá advokátka předkládá dosud nevídaný scénář kolem Klause juniora
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění