Paroubkova cesta z krize za hvězdou

Autor: Dušan Streit | Publikováno: 1.2.2010 | Rubrika: Politika
Paroubek 3

Já ji vidím jen jako cestu do emigrace. Připomíná mi to Benešovo: „Mám plán,“ kdy lidé dopovídali »aeroplán«. Tady ovšem nejde o Paroubka a jeho klan, ale o nás všechny.

Bohužel jsem příliš velký vlastenec, který je doma už příliš zakořeněn. I když bych se domluvil, moje jazyková výbava by mi neumožňovala plnohodnotný život v zahraničí. Přesto mě tyto myšlenky s vyhlídkou na případné vítězství socanů napadají.

Jestli mě to straší v akademické rovině, tak velké firmy a opravdu bohaté subjekty už dnes své aktivity a dokonce i své domicily přenášejí do ciziny. Samotná vyhlídka na vítězství naší levice vyhání podnikavé občany i podnikatelské subjekty. Už dnes se začíná uplatňovat negativní efekt avizovaného zvyšování daní.

Už minulý týden jsem psal o slaboduchém inzerátu, který útočí na nejnižší pudy oranžového voliče. A zdá se, že si dala ČSSD závazek každý týden laťku stupidity ještě překonat. Jen namátkou:

Prý budou „vytvářet příznivé klima pro investice a pro export". V legendě až přehnaně náš exportní potenciál spojují s dalším „přílivem investic". K tomu se dá říci jen toto: Tak proč hergot už dnes ty investory vyhánějí? Nebo jak chápat ty výhrůžky vysokými daněmi? A samotné vítězství levice by atraktivitu naší země pro investory srazilo pod jejich rozlišovací úroveň.

Koho by potom zdaňovali? Kdo bude masově zaměstnávat? Prý to vyřeší „vytvořením státní politiky zaměstnanosti". To opsali ze starých komunistických týdeníků? Na pobídky už nejsou peníze a ani by už nefungovaly při úprku korporací na východ. A všechny ostatní levicové parametry upřednostňující regulace chuť do podnikání výrazně omezují, pokud nemáme na mysli pijavice klientelismu. A pokud by stát se chtěl etablovat jako hlavní zaměstnavatel nebo zprostředkovatel práce, kdo bude tu armádu státních zaměstnanců živit?

Hned druhým bodem oranžové „cesty z krize" je „rozvíjení »zelené« ekonomiky a »zelená« pracovní místa". Tak to je tedy terno. Budeme vyhazovat peníze na neefektivní zelené nesmysly, abychom vybředli z krize? Už vidím, jak nám pomohou fotovolvatické elektrárny a biopaliva, na něž se už dnes musíme všichni skládat. Ale napříště z čeho? Pane Paroubku, zdroje už nejsou!

„Spustit funkční systém boje proti korupci a organizované kriminalitě", je dalším bodem na cestě k policejnímu státu, o čemž jsem už psal. Jde o návrat morálky udavačů a provokatérů. Omezení role státu by tu korupci omezilo účinněji. Vždyť kde se hlavně korupce a klientelismus projevuje? Ve vztahu soukromých subjektů určitě nikoliv. Jde o vnitřní problém veřejné správy a úplně nejhorší je politická korupce. Tak by si své Grosse, Srby, Doležely, Mrštiny a Bušiny měla politika řešit jako interní záležitost a neotravovat plošně občany, z nichž část se ještě naočkuje nenávistí proti úspěšnějším.

Dalším záchranným prostředkem má být „Obnova progresivního zdanění". A kruhem se vracíme jak k onomu kultu nenávisti k úspěšným, tak k negaci „příznivého klimatu pro investice a pro export". To snad musí pochopit i méně intelektuálně vybavený volič. Že se kapitál přesouvá za nižším zdaněním, je přece nepochybné.

Provést audity a revize ministerstev, úřadů, smluv státu a veřejných zakázek, které jsou dalšími body toho plku, to už znamená jen hašení ohně benzínem. Audity a revize, to bude další vyhození peněz oknem, pod nímž budou čekat na milióny od státu spřízněné firmy. Chcete jen otevřít další korupční kanál. Politik - chlap by řekl, závazně snížím administrativu takto a o tolik. Zruším tyto a tyto zbytečné úřady nebo jejich agendy. Ale vy plánujete organizovat jen další neprůhledné hrátky. A chcete přece kontrolovat i „státní politiku zaměstnanosti". Ono totiž nejde zároveň brojit proti nákladům státu a s tím spojené korupci a zároveň na stát převádět další kompetence. Navíc, pane Paroubku, smlouvy už bohužel platí v té podobě, v jaké je stát uzavřel, i když je podepsal za jiné vlády. Nebo chcete vydírat? Asi jen ty, kteří jsou propojeni s politickými konkurenty.

„Revidovat priority čerpání evropských fondů ve prospěch krajů, měst a obcí" je prázdná a nekontrolovatelná proklamace. Nevyznívala by tak farizejsky, kdyby kraje neovládla ČSSD. Takový Rath by zmíněné zdroje jistě "efektivně" využil.

Záměr „zrušit tendr na komplexní zakázku starých ekologických škod" by možná i pár miliard mohl ušetřit, kdyby za tím nebyla možná snaha zmocnit se tohoto peněžního veletoku „po oranžovu". Klany prostě bojují o životní prostor.

„Zvýšit dividendu ČEZ" a odčerpat kumulované zisky ve prospěch sociální oblasti znamená jen jedno: prožrat je. Ale není to žádný dobročinný záměr, ale příspěvek na volební kampaň ČSSD. Navíc jde o to, aby socani toho bumbrlíčka neoškubali natolik, jako se jim to podařilo se zhuntovanou českou ekonomikou.

A tak zůstává jediný bod, který bych podepsal: „Stáhnout ze sněmovny návrh na odškodnění církví".Ale já bych to řekl jinak: Historie nás všechny nějak poškodila, zejména ta fašistická, jejímž důsledkem pak byla i historie komunistická. Nelze odškodnit všechny historické křivdy skutečné, tím méně ty relativní. Nelze se vracet k prapůvodu toho, kdy si kdo co urval. A protože dnešní generace církvím nic nedluží, naopak se na ně bezprecedentně povinně skládá, považoval bych záležitost za narovnanou a směřoval bych k absolutní odluce od státu. Paroubka ovšem takové prohlášení nic nestojí, protože všichni víme, že většina je ateistů a ČSSD dělá populistickou kampaň.

Kritizoval jsem tady mnohokrát ODS, která opravdu sešla z pravicové cesty a jejich hodnot. Ušpinila se i personálně. Volit ji proto nebudu. Ale to, co by nás čekalo po vítězství ČSSD ve volbách, to by byla nedozírná katastrofa.

Chtěl bych se ještě zastavit u samotného Paroubka. V poslední době potvrdil, že je to nabubřelý chvastoun ducha mdlého. Dva důkazy:

Zaprvé, když si naběhl na vidle poté, co je sám zvedl, a začal zbytečně a hloupě soupeře napadat mafiánskou terminologií. A to právě v době, kdy se už pomalu zapomínalo, kterak jeden jeho kamarád zastřelil druhého „světského" přítele na křtu jeho knihy. Nehledě na to, že s Bušinou si zadala ČSSD více (Machovec, Rath). Opravdu stupidita.

Zadruhé se předvedl jako nabubřelý chvástavý mluvka, když předjímal své volební vítězství patetickými slovy o tom, že ČSSD zazáří jako nejzářivější hvězda. Tak to tedy zase byla trefa. My starší si dobře pamatujeme na zářící pěticípé hvězdy, které komunisté rozsvěceli na mnoha vyšších budovách a firmách. Kam nás dovedly, je všeobecně známo.

Že dokáže Paroubek vyvolávat tyto reminiscence, svědčí podprahově o jeho ukotvení a skrytých ambicích. Vždyť vzpomeňme jeho povolební zhrzený projev, za nějž by se nemusel stydět ani Gottwald.

Napsáno pro http://www.blog.idnes.cz

8367 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

Klaun z Lidových novin vyzývá k potrestání Polska, ale Německo si může dělat co chceKdo dnes oslavuje socialistickou EU? Kdo buduje SSSR 2.0?Zajímavá osobnost ruské armády a bojovník s islámskými teroristy na KavkazeOd roku 1989 nás dojí a vyvádějí bohatství Česka mnohem víc než z RuskaTohle by v Maďarsku neprošlo! Česká televize dětem propaguje transgender, homosexualitu a LGBT

euPortal.cz

Podpořte prosím EUportal.czAmeričané se musí probudit a pochopit, že ztrácejí svoji zemi. Americké děti se učí nenávidět sebe, své rodiče a svou zemi

Eurabia.cz

Video: Těžkooděnci v Litvě rozehnali protest proti imigračnímu táboruMinistr vnitra imigrantům: "Ani to nezkoušejte!"

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

„Dělají si z nás legraci?“ Než soud hodil vládě roušky na hlavu, přišlo totoJe to kampaň. Ředitel Dvořák se může smát. O Haně Lipovské, benzínu, sirkách a pohřbu s Bobošíkovou
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění