Proboha, pane Paroubku, nikde nezvoňte

Autor: Petr Paulczynski  | Publikováno: 18.1.2010 | Rubrika: Politika
CSSD_Titanic

Tak jsem se dozvěděl, že geniální trio Tvrdík, Dimun a Macura za vydatné spolupráce agentury PCB (já původně myslel, že jde o onu známou jedovatou látku polychlorované bifenyly) vymysleli kolečko od trakaře. Prý je tak nadchla Obamova kampaň, že nám pan Paroubek možná zazvoní u dveří. Bože to by bylo leknutí.

Poté co se socani proháněli Zemákem, americkým truckem a potom jakýmsi zaplivaným vlakem, prý možná letos polezou lidem rovnou do dveří. Ale to bych viděl jako riskantní. Povídal kamarád, že má před dveřmi 15 schodů, a to že by tedy zazvonivší Paroubek nestačil říci než aj, pozor schodydydydy. Já mám zase před vchodem předzahrádku, neboli případný do dveří lezoucí socan vstupuje bez povolení na soukromý pozemek. Mám sice na dveřích upozornění pozor, tady hlídám já s obrazem našeho kousavého hlídače, ale to asi sundám. Jen ať jde dál. Představa zakousnutého boxera v socanské zadeli na mém výsostném území mne uvádí do stavu nadšeného očekávání.

"Barack Obama měl kampaň postavenou na osobním kontaktu s voliči, v některých státech na ni šlo až padesát procent rozpočtu," popisuje své dojmy z USA Jaroslav Tvrdík.

 "V jednom ze států, který počtem obyvatel odpovídá Česku, použil 250 profesionálních organizátorů, 4 800 dobrovolníků a desítky tisíc podporovatelů, kteří chodili od domu k domu a vysvětlovali Obamovy ideje. Pro ně jsou kampaně bez kontaktu s voličem v místě jeho bydliště nepředstavitelné. Práce v terénu, návštěvy v bydlištích, telefonování, to je pro ně důležitější než všechno ostatní včetně televize," říká manažer Tvrdík.

Také prý budou telefonovat. Nu což, já vstávám brzy, já si volajícího socana pošlu kam patří hned. Ale moje paní si rádá pospí. Představa, že ji vzbudí Paroubek mi dává jistotu, že pan Jiří se dozví několik nových titulů, kterými zajisté rozšíří svůj slangový slovník. I když muž pohybující se v prostředí kolotočářských bosů už určitě ledacos slyšel, nepochybuji, že se přiučí.

"Je pravda, že Češi jsou po prožité totalitě na narušení soukromí alergičtí. Na druhou stranu naši specialisté z PSB (aha, já myslel PCB) tvrdí, že i tento typ kampaně v Evropě funguje. Oni říkají, že je to jen náš podvědomý strach. Budeme proto nyní muset probrat, kde je ta hrana, kterou budou Češi akceptovat," říká Tvrdík.

No, já bych tu hranu viděl ve vzdálenosti občana k vejcím či ke kýblu splašků. Už vidím FB skupinu Vejce či kýbl spašků pro Paroubka u všech dveří.

A tak Vás prosím pane Paroubku, nikde nezvoňte. Slabší povahy budou mít nachystánu vzduchovku nabitou solí, víte jak to bolí, když se to probolívá? I úder bejsbolkou dokáže svoje. To víte, lézt někomu do soukromí bez pozvání to dělají jen žebravá individua a podomní obchodníci. A na ty se pouští psi. Přinejmenším.

Mějte člověče rozum. Máte roztomilou malou dcerušku o niž tak dojemně pečujete , že ani oběd s prezidentem nestihnete, tak ať se dožijete jejího zdárného vývoje. Ve společnosti v níž se pohybuji (a jsou to většinou lidé akademicky vzdělaní), zaznívá tolik kreativních názorů co by se Vám mohlo stát když u nich zazvoníte, že fakt, raději nikde nezvoňte.

8975 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupujeZe zápisníku demonstrantaO co jde v případu Koněv? Veřejná služba? Ne, propaganda!

euPortal.cz

Objevuje se u nás stále větší počet osob zahalených v islámských nikábech?Evropská unie je škůdcem, parazitem, vrahem a rakovinou Evropy. Pokud chceme, aby Evropa přežila, musíme zrušit totalitní neomarxistickou instituci s názvem Evropská unie

Eurabia.cz

Miliardový byznys s ilegální imigrací a uprchlíky. Reportáž italské TV ukazuje pravdu o migraciVzdělání ve Švédsku rapidně upadá. Například mnozí švédští policisté neumějí psát

FreeGlobe.cz

Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?Tyranie pánů sociálních sítí

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Odstranění pomníku maršála Koněva z náměstí Interbrigády je vítězstvím fašizmu v naší zemiLubomír Zaorálek, jedna z nejchmurnějších postav ČSSD, kterého v době jeho ministrování zahraničních věcí nazval lid oranžovým Schwarzenbergem...

eOdborar.cz

Švédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....Agent CIA promluvil: Šokující informace o tom, jak globální elita týrá děti a zneužívá je na satanistické rituály

ParlamentniListy.cz

Markéta Šichtařová ztrhala portfolio Jourové: Evropské hodnoty? Na nich se s komunisticko-ekoteroristickou Evropskou komisí vůbec neshodnuTak se mi zase ozval... Pohlavní údy a konečníky létaly! Ivan Vyskočil se znovu střetl s mužem, který mu nabízel milion za odmítnutí vyznamenání od Zemana
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění