Nahání ministr Šimerka voliče Paroubkovi?

Autor: Petr Paulczynski  | Publikováno: 12.1.2010 | Rubrika: Politika
Kováčová s Paroubkem a pivem

Blahé paměti vyhlásil milovník Becherovky a objímač stromů na Vysočině legislativní smršť. A tak se stalo, že v rámci smršti kdy do každého zákona každý kdo měl někam nějakou díru přidal nějaký "pozměňovák" mnohdy o něčem úplně jiném, se z legislativní smršti stala legislativní srajda. Příkladů je víc než dost.Teď a tady však chci říci pár slov na téma jediného z těch zmetků - zákona o sociálním pojištění, kde díky výše uvedené legislativní srajdě vypadl na půl roku vyměřovací základ pro odvody.

Rozpoutala se debata, zda ti co to nepostřehli a řádně platili mají říci sociálce, aby navalila zpět to, na co nemá právní nárok. Někteří to už udělali. A udělají-li to všichni, půjde o 12 miliard. Jiní, kteří nechtějí riskovat, že si na ně státní moloch posvítí a věřte, že v takovém případě taháte vždy kratší konec, mají jiný problém. Jestli se ukáže, že to platit neměli, budou mít problém svoji platbu obhájit jako náklad.

A do toho se objeví náhradní chvilkový ministr a vyhrožuje, že když bude stát muset platby vracet, že to bude takový malér, že přestane vyplácet důchody. Vážený pane ministře Šimerko. Mám si vysvětlit Váš výrok tak, že vyhrožujete že jako rukojmí si berete ty sociálně nejslabší? To je abych tak řekl na přesdržku.

Nebo to pane "napárdníministře" nemyslíte až tak vážně a jenom tak strašíte. Ale to by mohl být zase trestný čin. Jak napsal jeden účastník diskuze na Facebooku:
"Je to průšvih, pro lidi, kteří jsou finančně  závislí jen na důchodu, já bych to žaloval, penále z nepřipsaného důchodu, je dozajista takové, jako když se opozdíš s platbou u FU, doufám. Nehledě že Šimerku, bych zažaloval za šíření poplašné zprávy a dále za vydírání, další arbitráž vůči státu, nakonec z toho vyleze zločinné spolčení, jestli lze tak vládu nazvat".

Nebylo by lepší pánové ve vládě místo vyhrožováním zastavení výplaty důchodů hledat řešení onoho legislativního zmetku (byť ne vašeho) jiným způsobem? Nebo nás máte pánové za voly?

Protože jestli to vážně někdo chce řešit nevyplacením důchodů, přísahám, že se postavím do čela hnutí důchodců a vyženeme vás ze Strakovky vycházkovými holemi.

A tobě čtenáři ponechávám k úvaze, zda pan ministr vyhrožuje, šíří poplašnou zprávu,má nás za voly nebo nahání voliče panu Paroubkovi.

Napsáno pro http://www.blog.idnes.cz

7562 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

A tak zme se opět stali pitomcama, jako už mnohokrat, tentokrat ovšem před očima celeho světa...Ale aji ta prostytutka, kera prodava sama sebe, za to dostane jakusik protihodnotuChcete válku s Ruskem? Chcete islamizaci Evropy? Chcete se stát otroky sluníčkářské diktarury?

Eurabia.cz

Akce Vrbětice vzešla spíše z USA než s EUArgentina spouští výrobu Sputniku

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Generál Šándor: Čuk a Gek ve Vrběticích? Desítky kilo výbušnin. Musel pomoct místní. Info, časy, trasa, to nepíšou v novinách. Ukažte papír, leží u násNátlak z žumpy ČT. Xaverovi bouchly saze a vyhlásil válku
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění