Nahání ministr Šimerka voliče Paroubkovi?

Autor: Petr Paulczynski  | Publikováno: 12.1.2010 | Rubrika: Politika
Kováčová s Paroubkem a pivem

Blahé paměti vyhlásil milovník Becherovky a objímač stromů na Vysočině legislativní smršť. A tak se stalo, že v rámci smršti kdy do každého zákona každý kdo měl někam nějakou díru přidal nějaký "pozměňovák" mnohdy o něčem úplně jiném, se z legislativní smršti stala legislativní srajda. Příkladů je víc než dost.Teď a tady však chci říci pár slov na téma jediného z těch zmetků - zákona o sociálním pojištění, kde díky výše uvedené legislativní srajdě vypadl na půl roku vyměřovací základ pro odvody.

Rozpoutala se debata, zda ti co to nepostřehli a řádně platili mají říci sociálce, aby navalila zpět to, na co nemá právní nárok. Někteří to už udělali. A udělají-li to všichni, půjde o 12 miliard. Jiní, kteří nechtějí riskovat, že si na ně státní moloch posvítí a věřte, že v takovém případě taháte vždy kratší konec, mají jiný problém. Jestli se ukáže, že to platit neměli, budou mít problém svoji platbu obhájit jako náklad.

A do toho se objeví náhradní chvilkový ministr a vyhrožuje, že když bude stát muset platby vracet, že to bude takový malér, že přestane vyplácet důchody. Vážený pane ministře Šimerko. Mám si vysvětlit Váš výrok tak, že vyhrožujete že jako rukojmí si berete ty sociálně nejslabší? To je abych tak řekl na přesdržku.

Nebo to pane "napárdníministře" nemyslíte až tak vážně a jenom tak strašíte. Ale to by mohl být zase trestný čin. Jak napsal jeden účastník diskuze na Facebooku:
"Je to průšvih, pro lidi, kteří jsou finančně  závislí jen na důchodu, já bych to žaloval, penále z nepřipsaného důchodu, je dozajista takové, jako když se opozdíš s platbou u FU, doufám. Nehledě že Šimerku, bych zažaloval za šíření poplašné zprávy a dále za vydírání, další arbitráž vůči státu, nakonec z toho vyleze zločinné spolčení, jestli lze tak vládu nazvat".

Nebylo by lepší pánové ve vládě místo vyhrožováním zastavení výplaty důchodů hledat řešení onoho legislativního zmetku (byť ne vašeho) jiným způsobem? Nebo nás máte pánové za voly?

Protože jestli to vážně někdo chce řešit nevyplacením důchodů, přísahám, že se postavím do čela hnutí důchodců a vyženeme vás ze Strakovky vycházkovými holemi.

A tobě čtenáři ponechávám k úvaze, zda pan ministr vyhrožuje, šíří poplašnou zprávu,má nás za voly nebo nahání voliče panu Paroubkovi.

Napsáno pro http://www.blog.idnes.cz

7064 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupujeZe zápisníku demonstrantaO co jde v případu Koněv? Veřejná služba? Ne, propaganda!

euPortal.cz

Studenti na výzvu švédské fanatické aktivistky Grety Thunbergové „stávkují za klima“. Kdyby šli raději vysazovat stromky či uklízet ulice a parky! Migrační vlna nabírá na síle. Na řecké ostrovy, jejichž infrastruktura už teď praská ve švech kvůli náporu migrantů, se v blízké době chystá doplout z Turecka až několik tisíc dalších lidí

Eurabia.cz

Proud uprchlíku/imigrantů z Řecka přes Balkán směrem k nám zesiluje! Poděkujte Němcům a EU, kteří vyzývají k nebránění migraciNeziskovky v Německu zuří. Odmítají, aby byli uprchlíci vyšetřování kvůli věku. 40 % uprchlíků lže o tom, že jsou děti

FreeGlobe.cz

Němečtí vědci tvrdí, že lidské rasy neexistují. Vede je k tomu věda nebo náboženství politické korektnosti?Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

„Západ se bál našich výrobků.“ Herec, kterému budou nadávat, o 30 letech po sametu. A o jiných hercíchHnusný! Pitomost, Babiši. Aňa Geislerová se neudržela
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění