Maruška v Paroubkově lese

Autor: Petr Paulczynski  | Publikováno: 7.1.2010 | Rubrika: Politika
Paroubek 2

Tak máme leden, krajina zapadává sněhem a hlubokým deficitem. Pánové Paroubek a Topolánek se nemohou domluvit, kdo za to vlastně může. Za ten deficit samozřejmě. Připadají mi jako ten pověstný strýc z Menšíkova skeče, který pravil jak se má domluvit státník se státníkem, když se nedomluví obyčejní lidi a potom hodil psí hovínko do sousedovy zahrádky. Čert vem Topolánkův skvělý ohoz a Paroubkovu buranskou úpravu vázanky v rozepnuté košili. Jde o to, že to deficitní rozpočtové  hovínko si přehazovali jako ti Menšíkovi sousedi.

Řeknu vám, připadal jsem si jako v pohádce. Jako Maruška v pohádce o 12 měsíčcích, protože je leden a já jsem jako Maruška na cestě do hlubokého lesa pro jahody. Tak  pojďte do toho hlubokého lesa, lesa sociální demokracie, její vlády a ono v tom lese bylo a je husto. Vysoké daně, vysoké sociální a zdravotní odvody připravovaly o peníze každého z nás a brzdily růst nejenom naší životní úrovně, ale také rozvoj celého státu. Jejich systém dodnes dává víc peněz těm, kteří nedělají vůbec nic, než těm, kteří se snaží vydělávat.

Příliš složité daně se stovkami výjimek vedou k daňovým únikům a náklady na výběr daní jsou nejvyšší v OECD. V zákonu o dani z příjmu je "jánevímkolik" různých sazeb, 447 různých druhů příjmů, osm různých odvodů a  zákon obsahuje desítky novel. Výsledky tohoto stavu se samozřejmě dostavily. Podívejte se na jejich tehdejší státní dluh! A to nemluvím o dnešním, ale ten je z jiného soudku.

Když sociální demokraté přišli – 173 miliard, když přišel Špidla – 395 miliard a Sobotka nás dovedl na 800. Úroky, které platíme, dramaticky stoupají. Každý rok, každý rok naší budoucnosti budete platit desítky miliard úroků.

Promítněte si to do všech problémů, které znáte, všech dálnic, zvyšování platů, všech projektů, které vás napadají v kraji i pro celou zemi. A nyní? Kolik dělá platba úroků? Kolik současná vláda převádí ze zdrojů státního rozpočtu do plateb úroků do bank?

Teď zpátky z lesa ven.  Maruška sice jahody nenese, protože měsíček Paroubek nedal, protože sám má kulový, ale nedonesla  ani to co bylo v roce 2006 dopočítáno- návrh rovné daně, rovného důchodu a státem zaručeného příjmu. Jednotnou sazbu DPH ve výši 15 %, zrušené daně dědická, darovací, z převodu nemovitostí, z dividend – velmi podstatné – daň z kapitálových výnosů a hlavně, výrazné zjednodušení systému. Odstranění  pralesa výjimek.

A odpočitatelné položky na dítě. Pro první dítě 2400, pro druhé 3600, pro třetí rovněž 3600, pro čtvrté 2400, páté 1200, šesté a každé další 600. Když by někdo z vás chtěl průběh strmější, méně strmý, kdyby chtěl optimum podpory rodin posunout do většího počtu, všechno tento systém umožňuje. Dnes žije nejvíc dětí v rodinách, které platí největší díl daní a jestli ODS chce předvést pravicovou sociální politiku, a já se o to právě pokouším, tak by ji měla předvést výraznou podporou rodin s dětmi v tom prostoru, kde jich je nejvíc, a to jsou ty rodiny, kde jsou dvě a tři děti. Se snahou táhnout ty rodiny touto pozitivní stimulací k ještě většímu počtu dětí.

A Maruška smutně kouká, jak tu nevládne Fišer, ale ve sněmovně Paroubek s komunisty. A preference ODS prý o 6% klesly. Bodejť by ne. Já žádnou ODS nevidím. Vidím imigemakery vyladěného Topola, který v diskuzi poráží Paroubka(ačkoliv pitomci na základě podplacených průzkumů obskurních agentur) píší opak a to je všechno.

Fischerovu vládu podle Paroubkových pokynů ovládá Pecina. A jestli Paroubek s komunisty a lidovci vyhraje, bude vládnout, nás se na nic nebude ptát, na žádnou velkou koalici se nebude ptát, i kdyby si ji pan prezident vysnil. A o jahodách si Maruška může nechat zdát, protože tu všude bude akorát to hovínko z počátku blogu.

Maruška z toho lesa nevyšla a jahody nemá. Paroubek jí je nedal. A tak se ptám. Je tu někdo, kdo zajistí aby tu místo hovínka rostly i v lednu jahody? Protože nikde nevidím nikoho, kdo by toho Paroubka k vydání jahod donutil.

Vzbuď se ODS a řekni:
*cesta k jahodám vede přes odstranění vysokého zdanění námezdní práce které je jedním  ze tří základních problémů pracovního trhu (spolu s rigidním zákoníkem práce a nefunkčním trhem nájemního bydlení), už proto, že velmi hloupě a velmi těžce trestá řádně pracujícího v porovnání s prací na černo nebo dokonce její kombinací s příjmem sociálních dávek.
*všechny daně nazveme daněmi a jejich výběr bude spravován jednou institucí podle jednoho správního řádu .

Nebo si třeba ODS vyber z nápadů mého kamaráda blogera Matušky:
Snížit počet poslanců na 81 a senát zrušit úplně
Počet ministerstev snížit na maximální počet 10
Ostatní orgány ústřední správy jako NKÚ, SFŽP, SFDI apod. zrušit bez náhrady
Maximální počet zaměstnanců ministerstev včetně jmenovaných politiků a poradců omezit na 200
Krajské úřady smí mít maximálně 100 zaměstnanců včetně jakýchkoliv krajských organizací typu "rady soudržnosti" apod.
Magistráty, městské a obecní úřady mohou mít maximálně 1 zaměstnance na 3000 obyvatel + 5 zaměstnanců. U obcí s menším počtem obyvatel maximálně 5 zaměstnanců. 

Na takové změny ovšem nikdo nemá sílu. A asi ani chuť.

Jsme v situaci, kdy potřebujeme zásadní reformu, nikoliv 13.důchody či handrkování o výši mateřské dovolené. A až se najde někdo, kdo donutí Paroubka zalézt hluboko do toho jejich lesa, možná se najde i měsíček, který nám, Maruškám nějaké jahody najde.

Napsáno pro http://www.blog.idnes.cz

12738 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

Věrně sloužil komunistům a dnes věrně slouží eurohujerům, nový ministr chce rozbíjet V4Jak Němci a Ukrajinci přinášeli civilizaci do Ruska - mučení a totální vyhlazení židů s RusyPRIMA ukázala fotografií muže, který měl zemřít na koronavirus. Muž přitom žije a je plně zdráv!Jak ze sebe udělat totálního idiota. Kandidát na prezidenta Petr Pavel se neskutečně ztrapnilÚplná novinka, tohle by měl přečíst každý Čech! Základy islámu a jejich výklad

euPortal.cz

Český Portál i EUportal ukončují ke konci roku svou činnost a vydávání článkůJ. R. R. Tolkien – zamilovaný do Najsvätejšej Sviatosti a Panny Márie

Eurabia.cz

Polští pohraničníci odrazili útok 100 imigrantůZátah na převaděče v Rakousku

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Rána vládě. Povinné očkování proti covidu zřejmě nelze vyhlásit. Právník odhalujeLipavský a Fiala by měli číst. Cyril Svoboda tuší klíčové jednání s Putinem. Je nutné. A toto může chtít
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění