Prachy od sociálky? Nelžete pane Paroubku

Autor: Petr Paulczynski  | Publikováno: 28.12.2009 | Rubrika: Politika
Paroubek_4

Nebudu žádat zpět prachy od sociálky. Vysvětlím proč. Prý se vloudila chybička. Nějaký legislativní zmetek, kterého si nikdo nevšiml způsobil, že prý jsme nemuseli platit sociálku za 1.pololetí 2007. Protože prý nebyl definován základ. Nevím co je to zase za volovinu, ale koupený mzdový program pojištění počítal o stošest (a mnohdy i o sto deset). Právní puristé budou mít určitě pravdu, že se platit nemusí. Podle mne stejně všichni platili, kromě těch co byli insolventní. A těch je taky pořád dost.

Někteří vyčuránci (a jinak je nemohu nazvat) prý na to přišli a neplatili. Jiní to chtějí zpátky teď až to prasklo. Ano stát zjevně udělal chybu. Myslí si však někdo, že v té řiti ve které jsme je řešením ten stát kvůli zjevné chybě ojebat?

Já myslím že ne. Že ti co jsou teď silní jsou typickým produktem českého vyčuránkovství. Co myslíte hoši, nechá si to ten stát líbit? Nebo si řekne na posměváčky máme háčky. Pominu-li morální stránku věci, je tu ještě ta věc, že my podnikatelé vůči státu taháme vždy kratší konec  špagátu. Takové vítězství chytráci se vám brzo změní v prohru. Vždyť bóžemůj, kolik jen má tento hypertrofovaný stát možností, jak pročůrat podnikateli prsa jak sněhulákovi. Já bych to neriskoval.

Prý tu taškařici chystají hlavně velcí hráči. Běžte do zadele pánové z nadnárodních a jiných korporací. Výsledek bude, že vy sice možná dostanete těch pro vás pár kaček nazpět, ale stát obratem zvýší sociálku(což stejně není nic jiného než parafiskální daň) a spláchne to ty malé, kteří už na ni nebudou mít.

Jako majitel daňově poradenské firmy svým klientům kteří se mi rojí říkám. Ano, máte to právo. Ale já vám to nedoporučuji. Důvody jsem uvedl výš. Nenašel se ani jeden, který by nevychládl. Protože pochopili, že by dopadli jak sedláci u Chlumce. A také mi dali za pravdu, že potápět stát, kldyž už to jednou zaplatili je zbytečná frajeřina.

Ale teď k tomu Paroubkovi z nadpisu, aby mne zase někdo nenařkl, že si zvyšuji čtenost jeho jménem. Jiří Paroubek nehorázně lže, když hází odpovědnost ve věci možného vrácení 100 miliard korun zaměstnavatelům na Topolánkovu vládu. Odpovědný je především sám Jiří Paroubek. Byla to jeho vláda, která spustila legislativní sociální populistickou smršť na jaře roku 2006. Důsledkem bylo zbrklé, často zmatečné a chaotické projednávání mnoha zákonů, kdy docházelo k obrovskému množství legislativních chyb.

A pravdu má Petr Nečas, který říká: Jedna z nich se stala v souvislosti s projednáváním zákona o nemocenské a především nového zákoníku práce i zákona o pojistném. Tuto chybu odhlasovala na jaře roku 2006 jednomyslně koalice ČSSD a KSČM. ODS hlasovala proti těmto zákonům mimo jiné i z oprávněných obav ze zmatečnosti schválených zákonů.

Ještě vláda Jiřího Paroubka navrhla odložení platnosti zákona o nemocenském, a to pouhých pár týdnů po jeho schválení. Topolánkova vláda upozornila, že v nové úpravě zákoníku práce je více než 80 věcných chyb a další mohou být ještě skryty. Proto vláda Mirka Topolánka navrhla odklad účinnosti zákoníku práce, jeho analýzu a odstranění legislativních chyb.

Mimo vší pochybnost, kdyby byl schválen roční odklad zákoníku práce, problém by byl odstraněn, ba co více, vůbec by nevznikl. Sociální demokracie pod vedením Jiřího Paroubka odklad zákoníku práce z ideologických důvodů zablokovala a tím vpustila do účinnosti chybu, kterou prohlasovala již na jaře roku 2006.

Takže jasně a nezpochybnitelně:

Za současnou situaci nese odpovědnost ČSSD, která prohlasovala na jaře 2006 zmatečné podoby zákoníku práce a zákona o nemocenské. Tato kolosální odpovědnost ČSSD byla ještě umocněna jejím tragicky chybným hlasováním proti odkladu zákoníku práce na podzim roku 2006.

Tak nám hergot nelžete pane Paroubku. A nedělejte z nás voly. To si nechte pro své voliče.

Napsáno pro http://www.blog.idnes.cz

11296 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

Věrně sloužil komunistům a dnes věrně slouží eurohujerům, nový ministr chce rozbíjet V4Jak Němci a Ukrajinci přinášeli civilizaci do Ruska - mučení a totální vyhlazení židů s RusyPRIMA ukázala fotografií muže, který měl zemřít na koronavirus. Muž přitom žije a je plně zdráv!Jak ze sebe udělat totálního idiota. Kandidát na prezidenta Petr Pavel se neskutečně ztrapnilÚplná novinka, tohle by měl přečíst každý Čech! Základy islámu a jejich výklad

euPortal.cz

Český Portál i EUportal ukončují ke konci roku svou činnost a vydávání článkůJ. R. R. Tolkien – zamilovaný do Najsvätejšej Sviatosti a Panny Márie

Eurabia.cz

Ochrana před koronavirem nikoho nezajímá už dva roky! Urgujové a převrat v Bělorusku jsou důležitějšíJaké jsou to ty demokratičtější formy výroby a distribuce? Aneb blbec v deníku PRAVO

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Zeman ještě ani nemá návrhy ministrů a už řvou. Ivan Vyskočil od plic: Hašteřivá domovnice Pekarová, traktorista Jurečka...Svobodu pro neočkované, ale ať jsou v izolaci! Co to je vůbec za lidi... Profesorka Syková se neudržela
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění