Prachy od sociálky? Nelžete pane Paroubku

Autor: Petr Paulczynski  | Publikováno: 28.12.2009 | Rubrika: Politika
Paroubek_4

Nebudu žádat zpět prachy od sociálky. Vysvětlím proč. Prý se vloudila chybička. Nějaký legislativní zmetek, kterého si nikdo nevšiml způsobil, že prý jsme nemuseli platit sociálku za 1.pololetí 2007. Protože prý nebyl definován základ. Nevím co je to zase za volovinu, ale koupený mzdový program pojištění počítal o stošest (a mnohdy i o sto deset). Právní puristé budou mít určitě pravdu, že se platit nemusí. Podle mne stejně všichni platili, kromě těch co byli insolventní. A těch je taky pořád dost.

Někteří vyčuránci (a jinak je nemohu nazvat) prý na to přišli a neplatili. Jiní to chtějí zpátky teď až to prasklo. Ano stát zjevně udělal chybu. Myslí si však někdo, že v té řiti ve které jsme je řešením ten stát kvůli zjevné chybě ojebat?

Já myslím že ne. Že ti co jsou teď silní jsou typickým produktem českého vyčuránkovství. Co myslíte hoši, nechá si to ten stát líbit? Nebo si řekne na posměváčky máme háčky. Pominu-li morální stránku věci, je tu ještě ta věc, že my podnikatelé vůči státu taháme vždy kratší konec  špagátu. Takové vítězství chytráci se vám brzo změní v prohru. Vždyť bóžemůj, kolik jen má tento hypertrofovaný stát možností, jak pročůrat podnikateli prsa jak sněhulákovi. Já bych to neriskoval.

Prý tu taškařici chystají hlavně velcí hráči. Běžte do zadele pánové z nadnárodních a jiných korporací. Výsledek bude, že vy sice možná dostanete těch pro vás pár kaček nazpět, ale stát obratem zvýší sociálku(což stejně není nic jiného než parafiskální daň) a spláchne to ty malé, kteří už na ni nebudou mít.

Jako majitel daňově poradenské firmy svým klientům kteří se mi rojí říkám. Ano, máte to právo. Ale já vám to nedoporučuji. Důvody jsem uvedl výš. Nenašel se ani jeden, který by nevychládl. Protože pochopili, že by dopadli jak sedláci u Chlumce. A také mi dali za pravdu, že potápět stát, kldyž už to jednou zaplatili je zbytečná frajeřina.

Ale teď k tomu Paroubkovi z nadpisu, aby mne zase někdo nenařkl, že si zvyšuji čtenost jeho jménem. Jiří Paroubek nehorázně lže, když hází odpovědnost ve věci možného vrácení 100 miliard korun zaměstnavatelům na Topolánkovu vládu. Odpovědný je především sám Jiří Paroubek. Byla to jeho vláda, která spustila legislativní sociální populistickou smršť na jaře roku 2006. Důsledkem bylo zbrklé, často zmatečné a chaotické projednávání mnoha zákonů, kdy docházelo k obrovskému množství legislativních chyb.

A pravdu má Petr Nečas, který říká: Jedna z nich se stala v souvislosti s projednáváním zákona o nemocenské a především nového zákoníku práce i zákona o pojistném. Tuto chybu odhlasovala na jaře roku 2006 jednomyslně koalice ČSSD a KSČM. ODS hlasovala proti těmto zákonům mimo jiné i z oprávněných obav ze zmatečnosti schválených zákonů.

Ještě vláda Jiřího Paroubka navrhla odložení platnosti zákona o nemocenském, a to pouhých pár týdnů po jeho schválení. Topolánkova vláda upozornila, že v nové úpravě zákoníku práce je více než 80 věcných chyb a další mohou být ještě skryty. Proto vláda Mirka Topolánka navrhla odklad účinnosti zákoníku práce, jeho analýzu a odstranění legislativních chyb.

Mimo vší pochybnost, kdyby byl schválen roční odklad zákoníku práce, problém by byl odstraněn, ba co více, vůbec by nevznikl. Sociální demokracie pod vedením Jiřího Paroubka odklad zákoníku práce z ideologických důvodů zablokovala a tím vpustila do účinnosti chybu, kterou prohlasovala již na jaře roku 2006.

Takže jasně a nezpochybnitelně:

Za současnou situaci nese odpovědnost ČSSD, která prohlasovala na jaře 2006 zmatečné podoby zákoníku práce a zákona o nemocenské. Tato kolosální odpovědnost ČSSD byla ještě umocněna jejím tragicky chybným hlasováním proti odkladu zákoníku práce na podzim roku 2006.

Tak nám hergot nelžete pane Paroubku. A nedělejte z nás voly. To si nechte pro své voliče.

Napsáno pro http://www.blog.idnes.cz

10694 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupujeZe zápisníku demonstrantaO co jde v případu Koněv? Veřejná služba? Ne, propaganda!

euPortal.cz

Vědci přišli na to, že ti, kteří uprchlíky nechtějí, nejsou xenofobové, ale svědomití a pečliví lidé používající rozum. Emoční centra, a tedy ani strach, se totiž v postojích odmítačů nezapojujíVíce než polovina Poláků (58 %) si myslí, že Německo by jejich zemi mělo vyplatit odškodnění za škody napáchané za druhé světové války. České republice Německo dluží až patnáct tisíc miliard korun

Eurabia.cz

Muslimové ve Skotsku usiluji zákeřný způsobem o zrušeni zákazu ženské obřízkyNěmecka vláda utratila zhruba 125 milionu korun, aby zaměstnala dva syrské uprchlíky ...

FreeGlobe.cz

Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Odstranění pomníku maršála Koněva z náměstí Interbrigády je vítězstvím fašizmu v naší zemiLubomír Zaorálek, jedna z nejchmurnějších postav ČSSD, kterého v době jeho ministrování zahraničních věcí nazval lid oranžovým Schwarzenbergem...

eOdborar.cz

Švédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....Agent CIA promluvil: Šokující informace o tom, jak globální elita týrá děti a zneužívá je na satanistické rituály

ParlamentniListy.cz

Babiš se vysmál Milionu chvilek. A vyprášil ministra ČSSD Debilové. Přepište listopad, ČT! Šméčko, Babiši. Čapí hnízdo rozpálilo umělce
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění