Prachy od sociálky? Nelžete pane Paroubku

Autor: Petr Paulczynski  | Publikováno: 28.12.2009 | Rubrika: Politika
Paroubek_4

Nebudu žádat zpět prachy od sociálky. Vysvětlím proč. Prý se vloudila chybička. Nějaký legislativní zmetek, kterého si nikdo nevšiml způsobil, že prý jsme nemuseli platit sociálku za 1.pololetí 2007. Protože prý nebyl definován základ. Nevím co je to zase za volovinu, ale koupený mzdový program pojištění počítal o stošest (a mnohdy i o sto deset). Právní puristé budou mít určitě pravdu, že se platit nemusí. Podle mne stejně všichni platili, kromě těch co byli insolventní. A těch je taky pořád dost.

Někteří vyčuránci (a jinak je nemohu nazvat) prý na to přišli a neplatili. Jiní to chtějí zpátky teď až to prasklo. Ano stát zjevně udělal chybu. Myslí si však někdo, že v té řiti ve které jsme je řešením ten stát kvůli zjevné chybě ojebat?

Já myslím že ne. Že ti co jsou teď silní jsou typickým produktem českého vyčuránkovství. Co myslíte hoši, nechá si to ten stát líbit? Nebo si řekne na posměváčky máme háčky. Pominu-li morální stránku věci, je tu ještě ta věc, že my podnikatelé vůči státu taháme vždy kratší konec  špagátu. Takové vítězství chytráci se vám brzo změní v prohru. Vždyť bóžemůj, kolik jen má tento hypertrofovaný stát možností, jak pročůrat podnikateli prsa jak sněhulákovi. Já bych to neriskoval.

Prý tu taškařici chystají hlavně velcí hráči. Běžte do zadele pánové z nadnárodních a jiných korporací. Výsledek bude, že vy sice možná dostanete těch pro vás pár kaček nazpět, ale stát obratem zvýší sociálku(což stejně není nic jiného než parafiskální daň) a spláchne to ty malé, kteří už na ni nebudou mít.

Jako majitel daňově poradenské firmy svým klientům kteří se mi rojí říkám. Ano, máte to právo. Ale já vám to nedoporučuji. Důvody jsem uvedl výš. Nenašel se ani jeden, který by nevychládl. Protože pochopili, že by dopadli jak sedláci u Chlumce. A také mi dali za pravdu, že potápět stát, kldyž už to jednou zaplatili je zbytečná frajeřina.

Ale teď k tomu Paroubkovi z nadpisu, aby mne zase někdo nenařkl, že si zvyšuji čtenost jeho jménem. Jiří Paroubek nehorázně lže, když hází odpovědnost ve věci možného vrácení 100 miliard korun zaměstnavatelům na Topolánkovu vládu. Odpovědný je především sám Jiří Paroubek. Byla to jeho vláda, která spustila legislativní sociální populistickou smršť na jaře roku 2006. Důsledkem bylo zbrklé, často zmatečné a chaotické projednávání mnoha zákonů, kdy docházelo k obrovskému množství legislativních chyb.

A pravdu má Petr Nečas, který říká: Jedna z nich se stala v souvislosti s projednáváním zákona o nemocenské a především nového zákoníku práce i zákona o pojistném. Tuto chybu odhlasovala na jaře roku 2006 jednomyslně koalice ČSSD a KSČM. ODS hlasovala proti těmto zákonům mimo jiné i z oprávněných obav ze zmatečnosti schválených zákonů.

Ještě vláda Jiřího Paroubka navrhla odložení platnosti zákona o nemocenském, a to pouhých pár týdnů po jeho schválení. Topolánkova vláda upozornila, že v nové úpravě zákoníku práce je více než 80 věcných chyb a další mohou být ještě skryty. Proto vláda Mirka Topolánka navrhla odklad účinnosti zákoníku práce, jeho analýzu a odstranění legislativních chyb.

Mimo vší pochybnost, kdyby byl schválen roční odklad zákoníku práce, problém by byl odstraněn, ba co více, vůbec by nevznikl. Sociální demokracie pod vedením Jiřího Paroubka odklad zákoníku práce z ideologických důvodů zablokovala a tím vpustila do účinnosti chybu, kterou prohlasovala již na jaře roku 2006.

Takže jasně a nezpochybnitelně:

Za současnou situaci nese odpovědnost ČSSD, která prohlasovala na jaře 2006 zmatečné podoby zákoníku práce a zákona o nemocenské. Tato kolosální odpovědnost ČSSD byla ještě umocněna jejím tragicky chybným hlasováním proti odkladu zákoníku práce na podzim roku 2006.

Tak nám hergot nelžete pane Paroubku. A nedělejte z nás voly. To si nechte pro své voliče.

Napsáno pro http://www.blog.idnes.cz

10578 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Klaus ml. se odklonil od ODS. Novotný vyzývající k "utrácení" lidí program reprezentuje? Sociální sítě zaplavily fotky nahaté Kateřiny Bursíkové Jacques. Hodlá se stát českou Cicciolinou a vrátit se do politikyKdyž revoluce začne požírat své dětiPatnáctiletý student Sorosova gymnázia v Praze Jan Ťuhík byl nominován na Nobelovu cenu míru. Kvůli demonstracím za Václava HavlaZa Jakla se vylučuje z ODS?

euPortal.cz

Jak strašlivě hloupý nebo zkorumpovaný musí být člověk, který tvrdí, že máme patřit na takový Západ?Modrý pták chytil ptačí chřipku a zfialověl až do odstínů sTOP 0,9. Předseda, předstírající rozhodného vůdce, slibuje konfliktnost a připomíná z kabelky statečně ječící čivavu s fialovou mašličkou

Eurabia.cz

Konvička: Čučkaři z BIS zatím bojují s "dezinformačními zdroji" a mezitím Muslimskou komunitu v Praze ovládli radikální muslimovéCenzura na internetu zesiluje. Česko-švédská spisovatelka je cenzurovaná kvůli Tommymu Robinsonovi

FreeGlobe.cz

Velká multikulturní rvačka Arabů a Turků (+ video)Senegalec unesl autobus s dětmi a podpálil ho. Nesouhlasil s imigrační politikou italské vlády (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Nadšená Schwarzenbergova chvála Petříčka je nejtěžší obžalobou současné ČSSDMadeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti Kosova

eOdborar.cz

Boj za klima? Ale jděte! Naopak velice dobrý kšeft. Greta Thunberg je pro rodiče slepice snášející zlaté vejcePrivatizace sociálních služeb ve Finsku vede k zhoršení péče a otřesnému zacházení s lidmi

ParlamentniListy.cz

Ondřej Hejma: Klaus ml. je Havel naší doby! A Bendo, pamatuješ, jak to tenkrát bylo?Vodečka, pívo, víno, rumíček, stříček, koktejly… Šéf Sněmovny Vondráček a další svědectví, které jiní novináři radši nevydají
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění