Kodaň: Zamrzlí oteplovači

Autor: Rudolf Polanecký | Publikováno: 23.12.2009 | Rubrika: Politika
Live Earth

O víkendu skončilo v Kodani čtrnáctidenní zasedání, které mělo rozhodnout o dalším "boji proti klimatickým změnám". Skončilo fiaskem.

Podle zúčastněných je viníkem globálního oteplování člověk. Nikdo ale nedokáže říct, z kolika procent se lidstvo na zmíněném oteplování podílí (ono by totiž vyšlo najevo, že lidský podíl je možná zcela zanedbatelný). Že se podílí je nesporný fakt, ale oteplovači vůbec neberou v potaz takové věci jako zvýšenou sluneční aktivitu, či klimatické změny, které probíhají neustále.

Už před summitem se díky hackerům provalilo, že přední světoví klimatologové ve službách IPCC podváděli, upravovali si výsledky měření tak, aby jim to co nejvíce vyhovovalo, výsledky měření dokonce i falšovali a umlčovali oponenty třeba znemožněním poblikování jejich názorů.

Jak na to zareagoval summit? Nijak. Sice padlo pár zmínek, ale jelo se dál v zaběhaných kolejích. Stále stejné hrozby katastrofickými scénáři a nápady, jak se musí investovat stamiliardy dolarů a eur do omezení lidského podílu na oteplování.

Za posledních padesát let přitom i podle upravených výsledků IPCC stoupla teplota o 0.5°C. Podle jednoho z předních českých klimatologů ale za posledních deset let jen o 0.03°C, a to se ještě ani nezačal plně naplňovat kjótský protokol.

Přesto oteplovači přišli s dalšími drasticvkými opatřeními, které jsou v rámci financí hodně náročné a výsledek je přitom pofiderní. Jako příklad si můžeme vzít dvě "zelené modly". Větrníky a biopaliva. Větrník má životnost dvacet let a za tuto dobu nestačí ani vydělat na pokrytí svých nákladů. Výsledkem je tak prodělečná politika založená na dotacích větrné elektřiny.

Biopaliva dopadla prakticky stejně. I zde se ukázala nesmyslnost opatření, protože na výrobu jednoho litru biopaliva padne 1.1 litru fosilních paliv. Aby toho nebylo málo, ukázalo se, že zplodiny z biopaliv jsou pro životní prostředí ještě škodlivější než z paliv fosilních.

Myslíte, že to ale zelené náboženství zastaví? Naopak. V EU se prosadilo, že bude do paliv přidáváno větší procento biopaliv. Je celkem jasné, že za vším vězí spousty peněz. Na různé oteplovače jsou napojeny firmy obchodující právě s "ekologickým" řešením. Důkazem může být Al Gore, který na summitu vytahoval tak staré a nesprávné údaje, že se dokonce proti ohradil dokonce i vědec, který tato čísla před lety prezentoval.

Oteplovači se před celým rozumně uvažujícím světem znemožnili. Bohužel, je jim dopřáváno tolik pozornosti, že si prozatím mohou být svým vlivem na politiky jisti. Jen samotná EWvropa by měla do roku 2020 vydat na protioteplovací aktivity přes sto miliard eur. Podle odborníků to způsobí pokles růstu HDP v EU až o dvě procenta.

Každý by měl být k přírodě šetrný a měl by ji co nejvíce chránit. Lidstvo by ale nemělo skákat na špek různým hochštaplerům a podvodníkům. Vždyť ve středověku bylo o tři stupně tepleji než dnes a počet obyvatel planety se vůbec nedá srovnat s dneškem. Nebo je snad lidstvo zodpovědné i za to, že na Marsu tají polární čepičky?

Pokud se mají vydávat horentní sumy peněz, tak na aktivity, které zlepší technologie a ne na nesmyslný boj proti něčemu, co může lidstvo ovlivnit jen velice málo. Před zhruba třiceti lety podobní lidé strašili tím, že přichází doba ledová, dnes zase globálním oteplováním. I když je lidstvo v řádu několik miliard jedinců, příroda si s ním dokáže vždy poradit. Jenže oteplovači by nejraději poroučeli větru, dešti, ale hlavně vládám a lidstvu. Nebylo to tady už náhodou?

5628 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupujeZe zápisníku demonstrantaO co jde v případu Koněv? Veřejná služba? Ne, propaganda!

euPortal.cz

Pomozte, prosím, bránit Vaše blízké, Vaše domovy a naši vlastŘada výzkumů shodně ukazuje, že v evropských zemích s každou další generací klesá IQ, a to i když je zohledněna imigrace. Evropská civilizace: Jako přežrané myši?

Eurabia.cz

Orbán elegantně setřel notorického opilce a šéfa EU: Lucembursko? A co ten národ dokázal? Na co může být hrdý?Socialisté s vedením EU otevřeli italské přístavy a již mají úspěšné výsledky: Nový africký uprchlík zneužil desetiletou holčičku

FreeGlobe.cz

Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Bomba: Babiš navrhuje zrušit poplatek pro ČT. V tomto případě…Třesk v Jablonci. Piráti po Praze 5 přišli o další radnici. Důvod překvapí
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění