Kodaň: Zamrzlí oteplovači

Autor: Rudolf Polanecký | Publikováno: 23.12.2009 | Rubrika: Politika
Live Earth

O víkendu skončilo v Kodani čtrnáctidenní zasedání, které mělo rozhodnout o dalším "boji proti klimatickým změnám". Skončilo fiaskem.

Podle zúčastněných je viníkem globálního oteplování člověk. Nikdo ale nedokáže říct, z kolika procent se lidstvo na zmíněném oteplování podílí (ono by totiž vyšlo najevo, že lidský podíl je možná zcela zanedbatelný). Že se podílí je nesporný fakt, ale oteplovači vůbec neberou v potaz takové věci jako zvýšenou sluneční aktivitu, či klimatické změny, které probíhají neustále.

Už před summitem se díky hackerům provalilo, že přední světoví klimatologové ve službách IPCC podváděli, upravovali si výsledky měření tak, aby jim to co nejvíce vyhovovalo, výsledky měření dokonce i falšovali a umlčovali oponenty třeba znemožněním poblikování jejich názorů.

Jak na to zareagoval summit? Nijak. Sice padlo pár zmínek, ale jelo se dál v zaběhaných kolejích. Stále stejné hrozby katastrofickými scénáři a nápady, jak se musí investovat stamiliardy dolarů a eur do omezení lidského podílu na oteplování.

Za posledních padesát let přitom i podle upravených výsledků IPCC stoupla teplota o 0.5°C. Podle jednoho z předních českých klimatologů ale za posledních deset let jen o 0.03°C, a to se ještě ani nezačal plně naplňovat kjótský protokol.

Přesto oteplovači přišli s dalšími drasticvkými opatřeními, které jsou v rámci financí hodně náročné a výsledek je přitom pofiderní. Jako příklad si můžeme vzít dvě "zelené modly". Větrníky a biopaliva. Větrník má životnost dvacet let a za tuto dobu nestačí ani vydělat na pokrytí svých nákladů. Výsledkem je tak prodělečná politika založená na dotacích větrné elektřiny.

Biopaliva dopadla prakticky stejně. I zde se ukázala nesmyslnost opatření, protože na výrobu jednoho litru biopaliva padne 1.1 litru fosilních paliv. Aby toho nebylo málo, ukázalo se, že zplodiny z biopaliv jsou pro životní prostředí ještě škodlivější než z paliv fosilních.

Myslíte, že to ale zelené náboženství zastaví? Naopak. V EU se prosadilo, že bude do paliv přidáváno větší procento biopaliv. Je celkem jasné, že za vším vězí spousty peněz. Na různé oteplovače jsou napojeny firmy obchodující právě s "ekologickým" řešením. Důkazem může být Al Gore, který na summitu vytahoval tak staré a nesprávné údaje, že se dokonce proti ohradil dokonce i vědec, který tato čísla před lety prezentoval.

Oteplovači se před celým rozumně uvažujícím světem znemožnili. Bohužel, je jim dopřáváno tolik pozornosti, že si prozatím mohou být svým vlivem na politiky jisti. Jen samotná EWvropa by měla do roku 2020 vydat na protioteplovací aktivity přes sto miliard eur. Podle odborníků to způsobí pokles růstu HDP v EU až o dvě procenta.

Každý by měl být k přírodě šetrný a měl by ji co nejvíce chránit. Lidstvo by ale nemělo skákat na špek různým hochštaplerům a podvodníkům. Vždyť ve středověku bylo o tři stupně tepleji než dnes a počet obyvatel planety se vůbec nedá srovnat s dneškem. Nebo je snad lidstvo zodpovědné i za to, že na Marsu tají polární čepičky?

Pokud se mají vydávat horentní sumy peněz, tak na aktivity, které zlepší technologie a ne na nesmyslný boj proti něčemu, co může lidstvo ovlivnit jen velice málo. Před zhruba třiceti lety podobní lidé strašili tím, že přichází doba ledová, dnes zase globálním oteplováním. I když je lidstvo v řádu několik miliard jedinců, příroda si s ním dokáže vždy poradit. Jenže oteplovači by nejraději poroučeli větru, dešti, ale hlavně vládám a lidstvu. Nebylo to tady už náhodou?

6091 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Tři měsíce po nástupu Bidena do úřadu hrozí v Evropě válka. NATO si zaslouží, aby se ztratilo ze světaZvrácený pastýř papež František. Ničí Církev a fakticky kryje korupční a hospodářské zločiny i sexuálně zvrácené biskupy i kněží

Eurabia.cz

Americký rodič protestoval proti vymývání mozku neomarxismem a byl označen za rasistuVrbětice? Diletantismus, veřejné lhaní a obětování národních zájmů ze strany Babiše a ČSSD

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Vrbětice: 5 000 samopalů se tam ztratilo, slyšel Štěpán Kotrba. I jiné věciRusko? „Kerého blba toto móže napadnút.“ Lidé z Vrbětic zaskočili Novu. Pak přituhlo
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění