Socialistická představa úsporného rozpočtu

Autor: Rudolf Polanecký | Publikováno: 4.12.2009 | Rubrika: Politika
CSSD_Titanic

Socialisté znovu vyrukovali při projednávání rozpočtu na přístí rok se svou představou "úspor" ve výdajích státu. Jinými slovy, navrhují další skryté zadlužování.

Nic jiného totiž jejich návrhy na přesun skoro dvanácti miliard korun ve prospěch spotřeby nepředstavují. Je sice hezké, že se socialisté snaží, aby státní zaměstnanci nepřišli o část svého platu, ale jejich představa odkud peníze vzít je poněkud zcestná.

Státní rozpočet byl po velkém boji přijat se schodkem 163 miliard korun. Pokud by došlo k naplnění všech socialistických požadavků, pak by jediná změna v rozpočtu nastala ve zvýšení daní. Socialisté plánují přesunout peníze především z dopravního fondu.

Podle socialistů přece o nic nejde, schodek zůstane stejný. Jenže pokud stát vydá méně peněz na údržbu dopravních komunikací, budou tyto peníze nutně chybět a jezdit po rozbitých silnicích je větším rizikem už jen z pohledu bezpečnosti provozu.

S trochou nadsázky se dá říct, že socialistům je jedno, že, pokud by jejich návrh prošel, je jim jedno, že budou na silnicích zbytečně umírat lidé, hlavně že se před volbami ukážou v hezkém světle. Socialisté se obhajují tím, že jejich plány představují asi 1% rozpočtových výdajů. Jenže právě to jediné procento je suma, kterou musíme ročně ušetřit, abychom splnili požadavek Bruselu na snížení schodku.

Kdo včera slyšel v Radiožurnálu pořad "20 minut", kde byl hostem socialistický "ekonomický mág" Bohuslav Sobotka, byl svědkem toho, jak se socialisté snaží z celé záležitosti vykroutit a chtějí za každou cenu prosadit svou vizi, i kdyby mělo dojít na slova ministra financí Janoty o rezignaci na post.

Sobotkova vize odkud se vezmou peníze je jednoduchá. Opět přišly na řadu dividendy ČEZu a socialistická představa spravedlnosti a solidarity - okradení úspěšnějších a lépe vydělávajících. Prokletím socialistů je že jakkoli vysoká progresívní daň není pro ně dost vysoká.

Samotná progresívní daň je nespravedlností. Proč má někdo platit několikanásobek daní? Jen proto, že jsou adekvátně zaplaceny jeho schopnosti a dovednosti? Čerpá snad takový člověk od státu větší obejm služeb než ten, kdo vydělává tolik, co většina pracujících anebo nepracuje vůbec?

Socialisté to označují jako spravedlnost a solidaritu. Jenže solidarita je něco dobrovolného, to co si pod pojmem solidarita představují socialisté je jimi řízená zlodějna - sebrat někomu peníze a dát je někomu jinému, který si je podle jejich vlastního uvážení zaslouží víc...

Naprosto nezodpovědná rozhazovačná politika socialistů vedla k velkému zadlužování v době ekonomického růstu. Stomiliardové schodky v době šesti procentního růstu HDP byly i podle Miloše Zemana zločinem. Současné vedení socialistů zkrátka neumí hospodařit.

orientovalo se pouze na uplácení voličů a žití na dluh, ať to stojí, co to stojí. Příklad Maďarska je více než výmluvný. Pořád je lepší utáhnout opasek státním výdajům včas a nedopadnout jako v Maďarsku, kde se důchody měly plánovaně propadlnout na polovinu.

Vyprávějte to ale našim socialistům, jejichž programem je populismus, vyvolávání třídních vášní a uplácení voličů žitím na dluh, to vše za doprovodu diletantismu a snahou o osobní prospěch. Nepochodíte, stejně jako u jejich voličů, kteří už mají hluboko pod kůží imeplementovanou myšlenku, že za jejich neschopnost (myšleno hlavně jako menší schopnost) mohou jiní, zejména ti bohatí a úspěšnější, které je nutno odrat až na kost.
 

15922 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

„Nepovedený“ příměr Václava Klause ml. naplno odhalil nedemokratickou podstatu současné EU Kdo jsou protiizraelští aktivisté EAPPI? Pane Fialo, že se nestydíteODS zTOPkovatěla a likviduje poslední stopy své pravicovostiStudenti Sorosova gymnázia v Praze vyhlásili stávku kvůli Zemanovi. Přišli je podpořit Pavel Novotný, herečky Holubová s Geislerovou a Eva Decroix

euPortal.cz

Takovéto perverzní knihy pohádek pro děti doopravdy existujíAndrej Babiš: Euro musí být klíčové téma pro jakoukoliv budoucí vládu. Nechápu, proč to politici konečně nepochopí

Eurabia.cz

Okamura vyzval českou policií, aby nevydávala muslimům povolení vlastnit zbraně. Okamura opět i upozornil na radikalismus českých muslimůPrezident Zeman: „Proč útočí Turci na Kurdy? No protože jsou faktickými spojenci Islámského státu"

FreeGlobe.cz

Teroristický útok v pražském metru: Hřib naštěstí nebyl atomovýBílé feministky sklízejí plody své tolerance! Barevné sestry jim nadávají do bílých ku.ev (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Nadšená Schwarzenbergova chvála Petříčka je nejtěžší obžalobou současné ČSSDMadeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti Kosova

eOdborar.cz

Boj za klima? Ale jděte! Naopak velice dobrý kšeft. Greta Thunberg je pro rodiče slepice snášející zlaté vejcePrivatizace sociálních služeb ve Finsku vede k zhoršení péče a otřesnému zacházení s lidmi

ParlamentniListy.cz

„Ukazoval jste jen uprchlíky a jednu stranu konfliktu. Jsem tady, abych vám to řekla do očí!“ Drsný střet zpravodaje ČT Jakuba Szántó a rozčílené Syřanky. Na veřejnostiGenerál Pavel, Štětina, Telička, Dvořák z ČT, Pithart... Publicista vrací úder Kocábovi
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění