Socialistická představa úsporného rozpočtu

Autor: Rudolf Polanecký | Publikováno: 4.12.2009 | Rubrika: Politika
CSSD_Titanic

Socialisté znovu vyrukovali při projednávání rozpočtu na přístí rok se svou představou "úspor" ve výdajích státu. Jinými slovy, navrhují další skryté zadlužování.

Nic jiného totiž jejich návrhy na přesun skoro dvanácti miliard korun ve prospěch spotřeby nepředstavují. Je sice hezké, že se socialisté snaží, aby státní zaměstnanci nepřišli o část svého platu, ale jejich představa odkud peníze vzít je poněkud zcestná.

Státní rozpočet byl po velkém boji přijat se schodkem 163 miliard korun. Pokud by došlo k naplnění všech socialistických požadavků, pak by jediná změna v rozpočtu nastala ve zvýšení daní. Socialisté plánují přesunout peníze především z dopravního fondu.

Podle socialistů přece o nic nejde, schodek zůstane stejný. Jenže pokud stát vydá méně peněz na údržbu dopravních komunikací, budou tyto peníze nutně chybět a jezdit po rozbitých silnicích je větším rizikem už jen z pohledu bezpečnosti provozu.

S trochou nadsázky se dá říct, že socialistům je jedno, že, pokud by jejich návrh prošel, je jim jedno, že budou na silnicích zbytečně umírat lidé, hlavně že se před volbami ukážou v hezkém světle. Socialisté se obhajují tím, že jejich plány představují asi 1% rozpočtových výdajů. Jenže právě to jediné procento je suma, kterou musíme ročně ušetřit, abychom splnili požadavek Bruselu na snížení schodku.

Kdo včera slyšel v Radiožurnálu pořad "20 minut", kde byl hostem socialistický "ekonomický mág" Bohuslav Sobotka, byl svědkem toho, jak se socialisté snaží z celé záležitosti vykroutit a chtějí za každou cenu prosadit svou vizi, i kdyby mělo dojít na slova ministra financí Janoty o rezignaci na post.

Sobotkova vize odkud se vezmou peníze je jednoduchá. Opět přišly na řadu dividendy ČEZu a socialistická představa spravedlnosti a solidarity - okradení úspěšnějších a lépe vydělávajících. Prokletím socialistů je že jakkoli vysoká progresívní daň není pro ně dost vysoká.

Samotná progresívní daň je nespravedlností. Proč má někdo platit několikanásobek daní? Jen proto, že jsou adekvátně zaplaceny jeho schopnosti a dovednosti? Čerpá snad takový člověk od státu větší obejm služeb než ten, kdo vydělává tolik, co většina pracujících anebo nepracuje vůbec?

Socialisté to označují jako spravedlnost a solidaritu. Jenže solidarita je něco dobrovolného, to co si pod pojmem solidarita představují socialisté je jimi řízená zlodějna - sebrat někomu peníze a dát je někomu jinému, který si je podle jejich vlastního uvážení zaslouží víc...

Naprosto nezodpovědná rozhazovačná politika socialistů vedla k velkému zadlužování v době ekonomického růstu. Stomiliardové schodky v době šesti procentního růstu HDP byly i podle Miloše Zemana zločinem. Současné vedení socialistů zkrátka neumí hospodařit.

orientovalo se pouze na uplácení voličů a žití na dluh, ať to stojí, co to stojí. Příklad Maďarska je více než výmluvný. Pořád je lepší utáhnout opasek státním výdajům včas a nedopadnout jako v Maďarsku, kde se důchody měly plánovaně propadlnout na polovinu.

Vyprávějte to ale našim socialistům, jejichž programem je populismus, vyvolávání třídních vášní a uplácení voličů žitím na dluh, to vše za doprovodu diletantismu a snahou o osobní prospěch. Nepochodíte, stejně jako u jejich voličů, kteří už mají hluboko pod kůží imeplementovanou myšlenku, že za jejich neschopnost (myšleno hlavně jako menší schopnost) mohou jiní, zejména ti bohatí a úspěšnější, které je nutno odrat až na kost.
 

16041 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupujeZe zápisníku demonstrantaO co jde v případu Koněv? Veřejná služba? Ne, propaganda!

euPortal.cz

Řádění norského sociálního úřadu Barnevernet. Doslova krade lidem děti pod různými nesmyslnými záminkami typu, že děcko dostalo na zadek a podobněVědci přišli na to, že ti, kteří uprchlíky nechtějí, nejsou xenofobové, ale svědomití a pečliví lidé používající rozum. Emoční centra, a tedy ani strach, se totiž v postojích odmítačů nezapojují

Eurabia.cz

Muslimové ve Skotsku usiluji zákeřný způsobem o zrušeni zákazu ženské obřízkyNěmecka vláda utratila zhruba 125 milionu korun, aby zaměstnala dva syrské uprchlíky ...

FreeGlobe.cz

Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Odstranění pomníku maršála Koněva z náměstí Interbrigády je vítězstvím fašizmu v naší zemiLubomír Zaorálek, jedna z nejchmurnějších postav ČSSD, kterého v době jeho ministrování zahraničních věcí nazval lid oranžovým Schwarzenbergem...

eOdborar.cz

Švédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....Agent CIA promluvil: Šokující informace o tom, jak globální elita týrá děti a zneužívá je na satanistické rituály

ParlamentniListy.cz

ČT má průšvih? Za pořad o „fake news“. Vrchní kontrolor: Jak z 80. let. To nejhoršíOdporné. Vy maloměšťáci... Zdeněk Zbořil ke konci kauzy Čapí hnízdo: Je to plán Putina!
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění