Socialistická představa úsporného rozpočtu

Autor: Rudolf Polanecký | Publikováno: 4.12.2009 | Rubrika: Politika
CSSD_Titanic

Socialisté znovu vyrukovali při projednávání rozpočtu na přístí rok se svou představou "úspor" ve výdajích státu. Jinými slovy, navrhují další skryté zadlužování.

Nic jiného totiž jejich návrhy na přesun skoro dvanácti miliard korun ve prospěch spotřeby nepředstavují. Je sice hezké, že se socialisté snaží, aby státní zaměstnanci nepřišli o část svého platu, ale jejich představa odkud peníze vzít je poněkud zcestná.

Státní rozpočet byl po velkém boji přijat se schodkem 163 miliard korun. Pokud by došlo k naplnění všech socialistických požadavků, pak by jediná změna v rozpočtu nastala ve zvýšení daní. Socialisté plánují přesunout peníze především z dopravního fondu.

Podle socialistů přece o nic nejde, schodek zůstane stejný. Jenže pokud stát vydá méně peněz na údržbu dopravních komunikací, budou tyto peníze nutně chybět a jezdit po rozbitých silnicích je větším rizikem už jen z pohledu bezpečnosti provozu.

S trochou nadsázky se dá říct, že socialistům je jedno, že, pokud by jejich návrh prošel, je jim jedno, že budou na silnicích zbytečně umírat lidé, hlavně že se před volbami ukážou v hezkém světle. Socialisté se obhajují tím, že jejich plány představují asi 1% rozpočtových výdajů. Jenže právě to jediné procento je suma, kterou musíme ročně ušetřit, abychom splnili požadavek Bruselu na snížení schodku.

Kdo včera slyšel v Radiožurnálu pořad "20 minut", kde byl hostem socialistický "ekonomický mág" Bohuslav Sobotka, byl svědkem toho, jak se socialisté snaží z celé záležitosti vykroutit a chtějí za každou cenu prosadit svou vizi, i kdyby mělo dojít na slova ministra financí Janoty o rezignaci na post.

Sobotkova vize odkud se vezmou peníze je jednoduchá. Opět přišly na řadu dividendy ČEZu a socialistická představa spravedlnosti a solidarity - okradení úspěšnějších a lépe vydělávajících. Prokletím socialistů je že jakkoli vysoká progresívní daň není pro ně dost vysoká.

Samotná progresívní daň je nespravedlností. Proč má někdo platit několikanásobek daní? Jen proto, že jsou adekvátně zaplaceny jeho schopnosti a dovednosti? Čerpá snad takový člověk od státu větší obejm služeb než ten, kdo vydělává tolik, co většina pracujících anebo nepracuje vůbec?

Socialisté to označují jako spravedlnost a solidaritu. Jenže solidarita je něco dobrovolného, to co si pod pojmem solidarita představují socialisté je jimi řízená zlodějna - sebrat někomu peníze a dát je někomu jinému, který si je podle jejich vlastního uvážení zaslouží víc...

Naprosto nezodpovědná rozhazovačná politika socialistů vedla k velkému zadlužování v době ekonomického růstu. Stomiliardové schodky v době šesti procentního růstu HDP byly i podle Miloše Zemana zločinem. Současné vedení socialistů zkrátka neumí hospodařit.

orientovalo se pouze na uplácení voličů a žití na dluh, ať to stojí, co to stojí. Příklad Maďarska je více než výmluvný. Pořád je lepší utáhnout opasek státním výdajům včas a nedopadnout jako v Maďarsku, kde se důchody měly plánovaně propadlnout na polovinu.

Vyprávějte to ale našim socialistům, jejichž programem je populismus, vyvolávání třídních vášní a uplácení voličů žitím na dluh, to vše za doprovodu diletantismu a snahou o osobní prospěch. Nepochodíte, stejně jako u jejich voličů, kteří už mají hluboko pod kůží imeplementovanou myšlenku, že za jejich neschopnost (myšleno hlavně jako menší schopnost) mohou jiní, zejména ti bohatí a úspěšnější, které je nutno odrat až na kost.
 

16635 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

Klaun z Lidových novin vyzývá k potrestání Polska, ale Německo si může dělat co chceKdo dnes oslavuje socialistickou EU? Kdo buduje SSSR 2.0?Zajímavá osobnost ruské armády a bojovník s islámskými teroristy na KavkazeOd roku 1989 nás dojí a vyvádějí bohatství Česka mnohem víc než z RuskaTohle by v Maďarsku neprošlo! Česká televize dětem propaguje transgender, homosexualitu a LGBT

euPortal.cz

Podpořte prosím EUportal.czAmeričané se musí probudit a pochopit, že ztrácejí svoji zemi. Americké děti se učí nenávidět sebe, své rodiče a svou zemi

Eurabia.cz

Video: Těžkooděnci v Litvě rozehnali protest proti imigračnímu táboruMinistr vnitra imigrantům: "Ani to nezkoušejte!"

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

„Dělají si z nás legraci?“ Než soud hodil vládě roušky na hlavu, přišlo totoJe to kampaň. Ředitel Dvořák se může smát. O Haně Lipovské, benzínu, sirkách a pohřbu s Bobošíkovou
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění