Kocáb v normálu, vláda mimo

Autor: Dušan Streit | Publikováno: 27.11.2009 | Rubrika: Politika
Kocáb Michael2

Chtěl bych mít starosti vlády. Nemám na mysli ty, jimiž se nezabývají, ač by měli, ale ty, jimiž se zabývají, ač by neměli. Lítost za sterilizace Cikánek tedy do náplně vlády nepatří. 

Ekonomika se řítí do dluhové pasti (viz také zde). Už dnes je pět minut po dvanácté, aby se ten rozpočtový kolaps ještě vůbec dal odvrátit. Všechno ostatní se stane podružným, až ty zdroje skutečně dojdou. Nebude opravdu čas na blbosti.

Nevěřím tomu, že nemocnice nemají ke sterilizacím podpisy těch, na nichž byla provedena. Jestli některé soudy po kocábovsku to nepovažovaly za kvalifikovaný souhlas, je to přesně ten typ soudní praxe, kterou jsem včera kritizoval zde, kdy si soudce hraje na Vyšší Spravedlnost.

Představte si, že by se vláda omlouvala za příkoří, které se stalo dlužníkovi, že podepsal nějaký závazek, třeba bance. Ten by mohl tisíckrát namítat, že nerozuměl, co podpis znamená, a bylo by mu to houby platné. Přitom právě u finančních závazků se úmyslně důsledky kamuflují drobným písmem, všeobecnými podmínkami, exekutorským zápisem nebo rozhodčí doložkou. Dobré mravy doslova úpí - a nic: Závazek je závazek.

U jmenovaných Cikánek jde přitom o ženy, které už měly čtyři děti nebo třeba dva porody císařským řezem v raném věku. Některé s početnou rodinou bydlely na ubytovně, kde řádná výchova dalšího dítěte byla vyloučena. Zdravotní i společenské důvody si jistě lékaři nevymýšleli. Co by z toho měli, že by si přidělávali práci a vystavovali se riziku?

Dá se předpokládat, že dodatečně mohlo těmto „obětem" dojít, že přišly vlastně o možnost dalšího navyšování přídavků na děti a sociálních dávek. V tomto smyslu jsou vzhledem ke svým nesterilizovaným kolegyním „diskriminovány". Také vysoudit nějaké odškodné není marné.

Zajímavé je také, že si své „nároky" nechaly promlčet. Zřejmě jim to někdo poradil pozdě. Takže jim zbývá jedině Štrasburk, s nímž se proti státu ohánějí.

A v tom jim naše oblíbená vláda poskytne munici: My se sice neomlouváme, protože bychom převzali odpovědnost, ale litujeme toho. Horké kaštany ať za nás tahají příští vlády. Tak to je tedy farizejství.

Tak se dělá obliba. Já nic, já muzikant. Ale hodný!

Zase se potvrdilo pravidlo, že nejlepší je, když vláda nedělá nic viditelného. A pokud ještě zbytečně neutrácí, bylo by to terno. O tom si však můžeme nechat jen zdát.

Napsáno pro http://www.blog.idnes.cz

8072 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Škola se od dětí dožaduje, aby přestaly používat tak bigotní slova jako máma a tátaEU vychovává: Plán na beztabákovou generaci. 10 let jsme vás nechali na pokoji, to se nesmí opakovat. Válečnou rétoriku mají diktátoři rádi. Milióny zavražděných dětí nevadí? Jeden lockdown za druhým. A napořád

Eurabia.cz

Moderna zas tak účinná není...Ministr zahraničí: Přesouvání vojsk USA a NATO k ruským hranicím ohrožuje mír a mezinárodní bezpečnost

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

FOTO Zde leží vaše peníze: ,,To je bordel, co?" Je. ,,Do*ebaní gádžové" v bytovkách hrůzyVenčil psa a fotil: „Noční Prahou se zbrojákem. Úterní noc vyvrhla odporná individua. Drogy, alkohol, smrad, řev. Takhle to u nás vypadá…“
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění