Kocáb v normálu, vláda mimo

Autor: Dušan Streit | Publikováno: 27.11.2009 | Rubrika: Politika
Kocáb Michael2

Chtěl bych mít starosti vlády. Nemám na mysli ty, jimiž se nezabývají, ač by měli, ale ty, jimiž se zabývají, ač by neměli. Lítost za sterilizace Cikánek tedy do náplně vlády nepatří. 

Ekonomika se řítí do dluhové pasti (viz také zde). Už dnes je pět minut po dvanácté, aby se ten rozpočtový kolaps ještě vůbec dal odvrátit. Všechno ostatní se stane podružným, až ty zdroje skutečně dojdou. Nebude opravdu čas na blbosti.

Nevěřím tomu, že nemocnice nemají ke sterilizacím podpisy těch, na nichž byla provedena. Jestli některé soudy po kocábovsku to nepovažovaly za kvalifikovaný souhlas, je to přesně ten typ soudní praxe, kterou jsem včera kritizoval zde, kdy si soudce hraje na Vyšší Spravedlnost.

Představte si, že by se vláda omlouvala za příkoří, které se stalo dlužníkovi, že podepsal nějaký závazek, třeba bance. Ten by mohl tisíckrát namítat, že nerozuměl, co podpis znamená, a bylo by mu to houby platné. Přitom právě u finančních závazků se úmyslně důsledky kamuflují drobným písmem, všeobecnými podmínkami, exekutorským zápisem nebo rozhodčí doložkou. Dobré mravy doslova úpí - a nic: Závazek je závazek.

U jmenovaných Cikánek jde přitom o ženy, které už měly čtyři děti nebo třeba dva porody císařským řezem v raném věku. Některé s početnou rodinou bydlely na ubytovně, kde řádná výchova dalšího dítěte byla vyloučena. Zdravotní i společenské důvody si jistě lékaři nevymýšleli. Co by z toho měli, že by si přidělávali práci a vystavovali se riziku?

Dá se předpokládat, že dodatečně mohlo těmto „obětem" dojít, že přišly vlastně o možnost dalšího navyšování přídavků na děti a sociálních dávek. V tomto smyslu jsou vzhledem ke svým nesterilizovaným kolegyním „diskriminovány". Také vysoudit nějaké odškodné není marné.

Zajímavé je také, že si své „nároky" nechaly promlčet. Zřejmě jim to někdo poradil pozdě. Takže jim zbývá jedině Štrasburk, s nímž se proti státu ohánějí.

A v tom jim naše oblíbená vláda poskytne munici: My se sice neomlouváme, protože bychom převzali odpovědnost, ale litujeme toho. Horké kaštany ať za nás tahají příští vlády. Tak to je tedy farizejství.

Tak se dělá obliba. Já nic, já muzikant. Ale hodný!

Zase se potvrdilo pravidlo, že nejlepší je, když vláda nedělá nic viditelného. A pokud ještě zbytečně neutrácí, bylo by to terno. O tom si však můžeme nechat jen zdát.

Napsáno pro http://www.blog.idnes.cz

7564 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupujeZe zápisníku demonstrantaO co jde v případu Koněv? Veřejná služba? Ne, propaganda!

euPortal.cz

Dnes je NATO paktem, který svou agresivní politikou, prosazovanou zejména americkými prezidenty, destabilizoval v podstatě celý světPutin dal příklad: jak se může Německo a Evropa stát finančně svrchovanými za pomoci zlata. Co má Putin společného s de Gaullem?

Eurabia.cz

Bičování mužů a žen za nemanželský sex v Indonésií. Brzy i v Evropě? Francouzský stát podporuje islamizaci formou propagace muslimské kultury ...

FreeGlobe.cz

Němečtí vědci tvrdí, že lidské rasy neexistují. Vede je k tomu věda nebo náboženství politické korektnosti?Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Mediální odborník, jehož ČT nikdy nepozve do přenosu, polknul a pak se hluboce zamyslel: Hahaha, Háma? Pawlowská? Gondíková? No, však si to přečtěteŠéf Čapího hnízda: Ta kauza se nás dotkla zásadně. Čapí Hnízdo ale není žádný problém, a už vůbec ne premiéra Babiše
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění