Rudý komisař David Rath

Autor: Rudolf Polanecký | Publikováno: 26.11.2009 | Rubrika: Politika
Rath_David

David Rath se vyznal z lásky ke komunistům. Možná si jen připravuje půdu pro další politickou anabázi, kterou by zakončil své putování za funkcemi a mocí.

Před pár dny si david Rath pochvaloval komunisty, jak se mu s nimi v krajské vládě výborně spolupracuje, jak jsou spolehliví a vstřícní, odmítající jakýkoli podraz. Nyní zašel ještě dál, když tvrdí, že komunisté jsou věrní a narozdíl od ODS nepředstavují nebezpečí pro demokracii.

Jak si David Rath demokracii představuje, jsme měli možnost zjistit už několikrát. Nejnovější příklad demokracie v podání středočeského hejtmana? Opozice chtěla mimořádně jednat o osudu dětského domova v Pyšelích. Tento domov se má podle Ratha přestěhovat (že by měl pro objekt nějakého jiného zájemce?), přičemž náklady na stěhování a úpravu nového objektu jednoznačně převyšují náklady na rekonstrukci stávajícího objektu.

Dokonce sami občané Pyšel sepsali petici za zachování dětského domova v tomto místě. I to svědčí o mnohém. David Rath musel požadavku na mimořádné jednání vyhovět, a tak to udělal po svém. Svolal schůzi na termín, kdy opozice byla zaneprázdněna stranickým sjezdem, tak, aby se ho opozice nemohla zúčastnit. Jak demokratické!

David Rath je pravý demokrat a proto také zavázal všechny své spolustraníky v krajském zastupitelstvu k naprosté loajalitě hrozbou čtyřmilionové pokuty. Krajší zastupitelé nesmějí hlasovat podle Ústavy dle svého nejlepšho vědomí a svědomí, ale podle přání Davida Ratha. To je, panečku, demokratická kultura.

Nebyl by to David Rath, aby narážku novinářů na vynucenou loajalitu jeho spolustraníků ihned neobrátil proti ODS. "Jsem přesvědčen, že kdybychom tuto smlouvu (čtyřmilionová pokuta, pozn. autora) neměli, Petr Bendl by měl nakoupené dva tři zastupitele a vládl by v kraji s podporou přeběhlíků," tvrdí David Rath. David Rath má určitě v rukou důkazy, protože jinak by to veřejně neprohlásil, anebo že by to bylo jako obvykle?

Komunisté nejsou ohrožením pro demokracii? V roce 1946 po vyhraných volbách také nebyli, dokonce sám Klement Gottwald vyrukoval v novinách s prohlášením, že není pravdou tvrzení o plánované kolektivizaci nebo znárodňování a každý ví, co se stalo o dva roky později. Komunisté že jsou demokratičtí? Pak asi nečetl jejich prohlášení k dvacátému výročí 17. listopadu anebo ještě hůř, souhlasí s ním.

Vždy přemýšlím, kde se v Davidu Rathovi vzala taková nenávist ke straně, jejímž byl kdysi členem. Je to bezcharakterní kariérista, to je všeobecně známá věc, stejně jako jeho snad až chorobná touha kumulovat různé dobře placené funkce (ale nebojte, on zase jednou za půl roku udělá loterii o nějakou tu tisícovku). Problém možná tkví v tom, že mu v ODS pšenka nekvetla a byl z této strany odejit.

Oklikou se dostal až do ČSSD, kde patří k nejvýraznějším tvářím, ale i zde se již začíná ozývat velký počet hlasů, že David Rath pouze využívá stranu k osobnímu prospěchu a že straně spíše škodí. Středočeský hejtman je konfliktní člověk, který si často nevidí do úst. Jeho posedlost ODS, kterou musí snad v každé vyřčené myšlence nebo odpovědi uvést v nelichotivém světle, začíná být sice komické, ale pro samotnou ČSSD přítěží.

Pokud se nyní začíná snad až nebezpečně přiklánět ke komunistům a pochvalovat si jejich věrnost a spolehlivost, může to znamenat, že tuší posun moci směrem k nereformovatelným komunistům a chce si dopředu zajistit další teplé místečko. Možná chce s komunisty spolupracovat po vzoru svého otce...

Uvnitř ČSSD jsou dva hlavní orientační směry. Jeden vede ke spolupráci s komunisty, druhý je umírněnější. Ten první začíná mít navrch, tedy alespoň do té doby, dokud strana strpí ve svém vedení lidi, kteří ke spolupráci s komunisty tíhnou a tímto směrem táhnou celou stranu. Bohužel, umírněnější směr se stále oslabuje a oslabuje. 

Nepovažuje-li David Rath komunisty za hrozbu demokracii, pak to znamená, že má s komunisty mnohé společného. Minimálně touhu po moci, aby mohl o všem rozhodovat sám a zároveň jím budovaný kultík osobnosti, kdy musí být všude zdůrazňováno jeho jméno, nejlépe s jeho fotkou.

"Člověk se má postavit zlu v době, kdy mělo sílu. Řekněte, komu dneska komunisti škodí? Koho zavírají, perzekují, šikanují? Nikoho," říká David Rath. K tomu stačí dodat pouze pár slov. Nikoho, protože nejsou u moci. Zatím. To se může snadno změnit, pokud je k moci osoby typu Davida Ratha nebo jeho předsedy opět pustí.

Napsáno pro http://www.blog.idnes.cz

15801 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Jsme kolonií západuTři měsíce po nástupu Bidena do úřadu hrozí v Evropě válka. NATO si zaslouží, aby se ztratilo ze světa

Eurabia.cz

Doporučujeme: Jak novináři oficiálních medií manipulujíLituje, že Rusko porazilo Hitlera. Hayato Okamura lituje porážky nadřazených Němců

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Ruská ambasáda vydala stanovisko na americkém Facebooku. Orkán reakcí by srovnal panelák se zemí„Jeden Pat a Mat na celou Evropu?“ Profesor Krejčí a Vrbětice: Je to na popravu
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění