Špidlova jistota desetinásobku

Autor: Rudolf Polanecký | Publikováno: 23.11.2009 | Rubrika: Politika
Špidla

Špidlovo eurokomisařské motto: "Je přeci správné mít stotisícový důchod"

Chudák Vladimír Špidla přišel o teplé místečko v Bruselu. Nahradí ho bývalý komunista Štefan Füle, který byl do současné dočasné prodloužené vlády delegován socialisty. Vladimíru Špidlovi končí zlaté časy a ani se nedivím, že se zpět do našeho politického rybníka nežene a raději chce být napojen na bruselský penězovod.

Být eurokomisařem je krásné. Sice se musí vykazovat nějaká činnost, většinou proto, aby se dokázalo, jak je tento post potřebný, vymyslí se pár dalších nařízení nebo norem, procestuje se Evropa a nejen ta a je vyděláno. Pravda, ta otravná zasedání se musí také přetrpět, ale neberte to, když je to tak královsky placeno.

Základní plat eurokomisaře je 19908 € měsíčně, tedy přibližně půl milionu a kousek. Za pět let si tedy český eurokomisař vydělal třicet milionů. Je to před zdaněním, takže se musí daně nějakým způsobem dorovnat, aby evropští byrokraté nestrádali. Proto ještě ke svému platu dostávají eurokomisaři 15% platu jako příspěvek na bydlení (bez pár drobných 3000 € měsíčně) a 607 € určených na zábavu. Suma sumárum 23500 €.

Poté, co český eurokomisař Špidla skončí, obdrží na odchodnou jeden plat navíc a následně po dobu tří let může čerpat odchodné v řádu stovek tisíc korun měsíčně. V roce 2016, až Špidla oslaví své pětašedesátiny, začne mu Evropská komise posílat doživotní penzi ve výši přes sto tisíc korun měsíčně. Řekněte sami, vy byste se dobrovolně odstřihli od takového zdroje financí za práci pochybné kvality?

Na otázku novinářů, zda je adekvátní, aby jako důchodce dostával doživotně sto tisíc měsíčně Vladimír Špidla odpověděl: "Ty peníze dostáváte za to, že nemůžete prakticky nic dělat. Komisaři získají znalost, která je mimořádně významná, a komise se snaží vytvořit podmínky, aby je nic nenutilo k tomu tuto znalost zneužít. Chtějí zajistit, aby svou odbornost používali ve prospěch veřejného blaha."

Vzletná slova o veřejném blahu... Jenže Špidlova socialistická aktivita byla příliš silná i pro jinak socialistickou EU, takže jeho nápady byly většinou házeny přes palubu jako neupotřebitelné a nesmyslné. Silně pochybuji, že by Špidlovy nápady skutečně byly prospěchem pro veřejné blaho. To si myslí snad jen on sám. 

Tak to je opravdu smutné, že Špidla jako důchodce nebude moci prakticky nic dělat. Jaká to významná změna proti dnešku... Spíše by se dalo uvažovat o tom, že doživotní renta je spíše jakýmsi druhem "držhubného", pokud mají eurokomisaři získané evropskounijní znalosti. Co kdyby náhodou někoho napadlo prozradit něco z jednání, či, řečeno s klasikem, to, oč tu běží?

Špidlův důchod je výsměchem všem voličům ČSSD, obzvláště, pokud sám Špidla považuje svou doživotní rentu za adekvátní. Fakt, že Vladimír Špidla působí jako mimoň je všeobecně známý, ale proč mu, kruci, někdo neřekl, že průměrný důchod v České republice je okolo deseti tisíc a voliči ČSSD většinou nemají ani ten? Pro Vladimíra Špidlu tedy platí Viktorova jistota desetinásobku...

Ne, jeho peníze mu nezávidím, ať si klidně za všechny možné příplatky koupí pozlacené vidle a svou hromadu peněz si jimi přehazuje. Zarážející a zároveň tragikomické na všem je to, že naši socialisté mají plná ústa chudých, spodních deseti milionů, ale jakmile dojde na jejich korýtka, tak ta jsou doslova a do písmene bezedná, jen aby se do nich vešlo co nejvíce.

Špidlova doživotní renta sice bude chodit z Bruselu, ale platit ho budeme ve skutečnosti my svými daněmi a odvodem státu do evropskounijní kasy. Paradoxně mu tak na jeho rentu budou přispívat i ti méně finančně ocenění. Zkrátka chudí si zaplatí svého stotisícového důchodce. To je, panečku, ta správná socialistická solidarita!

Socialisté stále poukazují na své ideové odpůrce nazývajíc je chamtivými zloději a nenažranci. Sami ale v těchto disciplínách jsou nedostižně vpředu. Tak tedy přejme zmatenému Špidlovi jeho jistotu desetinásobku důchodu, vždyť je to přeci adekvátní náhrada. Možná ještě závistivě pohlédne na důchodce, voliče ČSSD, kterak si u důchodu ještě vesele přivydělávají, zatímco on vlastně dělat nebude smět. I když, není zákaz jeho dělání pro tuto zem spíše štěstím?

Napsáno pro http://www.blog,idnes.cz

15654 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupujeZe zápisníku demonstrantaO co jde v případu Koněv? Veřejná služba? Ne, propaganda!

euPortal.cz

Pomozte, prosím, bránit Vaše blízké, Vaše domovy a naši vlastPozdně komunistický režim nás chránil před jinými totalitami - ekologickou a multikulturní. Na konci socialistického režimu ale došlo k tomu, že estébácké kádry se dokázaly dohodnout se Sorosovými lidmi

Eurabia.cz

Orbán elegantně setřel notorického opilce a šéfa EU: Lucembursko? A co ten národ dokázal? Na co může být hrdý?Socialisté s vedením EU otevřeli italské přístavy a již mají úspěšné výsledky: Nový africký uprchlík zneužil desetiletou holčičku

FreeGlobe.cz

Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Plukovník Šlachta promluvil. I o kauze Nagyová. Mnohým se to nebude líbitA Petříček mlčí! Tereza Spencerová žaluje Západ za jatka, o kterých se mlčí. Jde i o Trumpa. A o vás
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění