Prominentní kritik islámu představí v Praze snímek Fitna

Autor: Redakce | Publikováno: 18.11.2009 | Rubrika: Politika
Mešita

Praha, 18. listopadu - Na jednodenní návštěvu Prahy přicestuje nejoblíbenější holandský politik, který je díky svým názorům známý po celé Evropě. Předseda Strany pro svobodu (PVV) Geert Wilders na pozvání senátora Jiřího Oberfalzera (ODS) a serveru www.eurabia.cz navštíví v pondělí 30. listopadu Prahu a v Senátu Parlamentu České republiky přednese projev a uvede svůj snímek Fitna.

„Těším se na návštěvu Prahy a na to, že budu moci pronést v Senátu svoji řeč,“ uvedl Geert Wilders, zakladatel a předseda pravicové Strany za svobodu.

Přednáška na téma Svoboda projevu a islamizace Evropy proběhne v jednacím sále Senátu Parlamentu ČR za účasti zákonodárců a několika desítek pozvaných hostí. Po projevu uvede Geert Wilders svůj několikaminutový snímek Fitna, který před časem vzbudil rozruch po celém světě, když se stal terčem kritiky ze stran muslimů a politického establishmentu.

Svoboda slova

Holandskému politikovi byl letos v únoru zakázán vstup na území Velké Británie, kam přicestoval na pozvání lorda Malcolma Pearsona, aby Sněmovně lordů představil zmíněný snímek. Na londýnském letišti byl zadržen a poslán zpět do své země, což britské úřady odůvodnily obavami o údajné ohrožení národní bezpečnosti. Případ vedl k diplomatické roztržce mezi Británií a Holandskem a ukázal především na hlubokou krizi svobody slova v západní civilizaci.  

 

Právě o svobodě slova chce Wilders v Česku mluvit. „Svoboda slova je nejdůležitější ze všech našich svobod, které musíme bránit,“ řekl nizozemský politik před svou návštěvou České republiky.

 

Wilders totiž dlouhodobě varuje před problémem islamizace Evropy, před imigrací a ideologií multikulturalismu. „Musíme zastavit islamizaci Evropy,“ uvedl Wilders serveru Eurabia.cz.

 

Kdo je Geert Wilders

 

Přestože z něj některá média činí extrémistu, především kvůli jeho vztahu k islámu, Wilders se distancuje od názorů politiků typu Le Pena či Haidera. Za svůj vzor považuje naopak Margaret Thatcherovou. Jeho kritika multikulturalismu není povrchní a populistická, ale promyšlená a vychází ze zkušeností, které Holandsko s přistěhovalectvím učinilo. Proto holandská veřejnost na Wildersova slova slyší a politik se ve své zemi těší velké oblibě.

 

Jeho strana má devět křesel v národním parlamentu, čerstvé průzkumy jí navíc přisuzují zisk až 32 mandátů. Kdyby se nyní konaly volby, stal by se Geert Wilders nejspíše předsedou vlády. V nedávných evropských volbách skončila PVV jako druhá, když získala 17 procent hlasů a čtyři křesla v Evropském parlamentu.

 

***

 

„Pan Wilders je velmi vyhraněný politik a říká věci možná kontroverzní, ale v jádru pravdivé. Problémy, které označuje, jsou vážnými výzvami Evropy. A má-li Evropa udržet svou identitu, bude se jimi muset zabývat. Wildersova rétorika se nemusí každému líbit, ale je v zájmu demokratické diskuse jeho slova slyšet,“ uvedl senátor Jiří Oberfalzer.

 

Senátor za Občanskou demokratickou stranu je znám svými odvážnými postoji. V poslední době na sebe strhl pozornost médií kvůli druhé stížnosti sedmnácti senátorů na Lisabonskou smlouvu k Ústavnímu soudu.

 

Návštěvu Geerta Wilderse po organizační stránce připravuje portál Eurabia.cz, který už pět let působí na české mediální scéně jako nezávislý server se zaměřením na téma islám v Evropě. Svým politicky nekorektním zpravodajstvím o tom, čemu se běžná média věnují spíše jen okrajově, si vydobyl respekt čtenářů. Pozváním významného kritika islámu chce portál Eurabia.cz rozpoutat i v České republice tolik potřebnou debatu o otázce imigrace a ztráty tradičních evropských hodnot.

 

„Česká republika se zatím s islámem nijak zásadně nepotýká, ale po přijetí Lisabonské smlouvy hrozí i naší zemi, že bude čelit masivnímu přílivu přistěhovalců muslimského vyznání. Proto jsou pro nás zkušenosti a poselství pana Wilderse cenné a chceme je zpřístupnit i české veřejnosti,“ uvedl šéfredaktor Eurabia.cz Edvard Steinský.

 

Kontakty:

 

Jiří Oberfalzer, senátor

Senát Parlamentu ČR, Valdštejnské nám 17/4, 118 01 Praha 1

 

Edvard Steinský, šéfredaktor Eurabia.cz

775 224 180, edvard.steinsky@eurabia.cz

5221 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupujeZe zápisníku demonstrantaO co jde v případu Koněv? Veřejná služba? Ne, propaganda!

euPortal.cz

Pomozte, prosím, bránit Vaše blízké, Vaše domovy a naši vlastUdálost 11. září proměnila svobodnou Ameriku v policejní stát a učininila z ní válečného štváče 21. století

Eurabia.cz

Orbán elegantně setřel notorického opilce a šéfa EU: Lucembursko? A co ten národ dokázal? Na co může být hrdý?Socialisté s vedením EU otevřeli italské přístavy a již mají úspěšné výsledky: Nový africký uprchlík zneužil desetiletou holčičku

FreeGlobe.cz

Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Jeden z šéfů ODS prý chlastá tak, že mu na radnici postavili vlastní bar i s židlema. Exkluzivní foto utajených prostorKlausovi ml. tohle neodpustím. Politik ODS se vrátil k válce uvnitř strany. Fiala prý ještě překvapí
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění