Prominentní kritik islámu představí v Praze snímek Fitna

Autor: Redakce | Publikováno: 18.11.2009 | Rubrika: Politika
Mešita

Praha, 18. listopadu - Na jednodenní návštěvu Prahy přicestuje nejoblíbenější holandský politik, který je díky svým názorům známý po celé Evropě. Předseda Strany pro svobodu (PVV) Geert Wilders na pozvání senátora Jiřího Oberfalzera (ODS) a serveru www.eurabia.cz navštíví v pondělí 30. listopadu Prahu a v Senátu Parlamentu České republiky přednese projev a uvede svůj snímek Fitna.

„Těším se na návštěvu Prahy a na to, že budu moci pronést v Senátu svoji řeč,“ uvedl Geert Wilders, zakladatel a předseda pravicové Strany za svobodu.

Přednáška na téma Svoboda projevu a islamizace Evropy proběhne v jednacím sále Senátu Parlamentu ČR za účasti zákonodárců a několika desítek pozvaných hostí. Po projevu uvede Geert Wilders svůj několikaminutový snímek Fitna, který před časem vzbudil rozruch po celém světě, když se stal terčem kritiky ze stran muslimů a politického establishmentu.

Svoboda slova

Holandskému politikovi byl letos v únoru zakázán vstup na území Velké Británie, kam přicestoval na pozvání lorda Malcolma Pearsona, aby Sněmovně lordů představil zmíněný snímek. Na londýnském letišti byl zadržen a poslán zpět do své země, což britské úřady odůvodnily obavami o údajné ohrožení národní bezpečnosti. Případ vedl k diplomatické roztržce mezi Británií a Holandskem a ukázal především na hlubokou krizi svobody slova v západní civilizaci.  

 

Právě o svobodě slova chce Wilders v Česku mluvit. „Svoboda slova je nejdůležitější ze všech našich svobod, které musíme bránit,“ řekl nizozemský politik před svou návštěvou České republiky.

 

Wilders totiž dlouhodobě varuje před problémem islamizace Evropy, před imigrací a ideologií multikulturalismu. „Musíme zastavit islamizaci Evropy,“ uvedl Wilders serveru Eurabia.cz.

 

Kdo je Geert Wilders

 

Přestože z něj některá média činí extrémistu, především kvůli jeho vztahu k islámu, Wilders se distancuje od názorů politiků typu Le Pena či Haidera. Za svůj vzor považuje naopak Margaret Thatcherovou. Jeho kritika multikulturalismu není povrchní a populistická, ale promyšlená a vychází ze zkušeností, které Holandsko s přistěhovalectvím učinilo. Proto holandská veřejnost na Wildersova slova slyší a politik se ve své zemi těší velké oblibě.

 

Jeho strana má devět křesel v národním parlamentu, čerstvé průzkumy jí navíc přisuzují zisk až 32 mandátů. Kdyby se nyní konaly volby, stal by se Geert Wilders nejspíše předsedou vlády. V nedávných evropských volbách skončila PVV jako druhá, když získala 17 procent hlasů a čtyři křesla v Evropském parlamentu.

 

***

 

„Pan Wilders je velmi vyhraněný politik a říká věci možná kontroverzní, ale v jádru pravdivé. Problémy, které označuje, jsou vážnými výzvami Evropy. A má-li Evropa udržet svou identitu, bude se jimi muset zabývat. Wildersova rétorika se nemusí každému líbit, ale je v zájmu demokratické diskuse jeho slova slyšet,“ uvedl senátor Jiří Oberfalzer.

 

Senátor za Občanskou demokratickou stranu je znám svými odvážnými postoji. V poslední době na sebe strhl pozornost médií kvůli druhé stížnosti sedmnácti senátorů na Lisabonskou smlouvu k Ústavnímu soudu.

 

Návštěvu Geerta Wilderse po organizační stránce připravuje portál Eurabia.cz, který už pět let působí na české mediální scéně jako nezávislý server se zaměřením na téma islám v Evropě. Svým politicky nekorektním zpravodajstvím o tom, čemu se běžná média věnují spíše jen okrajově, si vydobyl respekt čtenářů. Pozváním významného kritika islámu chce portál Eurabia.cz rozpoutat i v České republice tolik potřebnou debatu o otázce imigrace a ztráty tradičních evropských hodnot.

 

„Česká republika se zatím s islámem nijak zásadně nepotýká, ale po přijetí Lisabonské smlouvy hrozí i naší zemi, že bude čelit masivnímu přílivu přistěhovalců muslimského vyznání. Proto jsou pro nás zkušenosti a poselství pana Wilderse cenné a chceme je zpřístupnit i české veřejnosti,“ uvedl šéfredaktor Eurabia.cz Edvard Steinský.

 

Kontakty:

 

Jiří Oberfalzer, senátor

Senát Parlamentu ČR, Valdštejnské nám 17/4, 118 01 Praha 1

 

Edvard Steinský, šéfredaktor Eurabia.cz

775 224 180, edvard.steinsky@eurabia.cz

5720 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Chcete válku s Ruskem? Chcete islamizaci Evropy? Chcete se stát otroky sluníčkářské diktarury?Jsme kolonií západu

Eurabia.cz

Doporučujeme: Jak novináři oficiálních medií manipulujíLituje, že Rusko porazilo Hitlera. Hayato Okamura lituje porážky nadřazených Němců

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Vrbětice a tajné služby USA. Rusofobní rasisté, zadání z NATO. Volný zboural sněmovnu, žádal trest pro KoudelkuKdo tu řeční o likvidaci kultury? Ti, co jinak jen uráželi a kádrovali národ. Kultura neskončí, leda váš snobismus, vzkazuje Vítězslav Jandák
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění