Řápková jde doslova přes mrtvoly

Autor: Odjinud | Publikováno: 10.11.2009 | Rubrika: Politika
ODS

S podivem už několik týdnů sleduji kauzu okolo plzeňské právnické fakulty. A vývoj z posledních dnů donutil i mě vyjádřit svůj názor na tuto kauzu. Poslední kapkou pro mne byly trapné lži chomutovské primátorky Ivany Řápkové.

Po pravdě jsem ještě nedávno I. Řápkové věřil. Pustila se s vervou do problému, který se naší republice mnoho lidem řešit nechce a i její názory byly poměrně realistické.

Ale postupně začala vyplouvat na povrch špína a lži. A Přijde mi, že těch lží už je nějak moc. Nejdříve si nepamatuje jméno jediného profesora (já bych i teď vyjmenoval všechny učitele ze základní školy, ale budiž, každému funguje paměť jinak) a za několik týdnů si zázračně vzpomněla a vyjmenovala celou šestici pedagogů, které si nakonec přeci jen pamatuje. Skvělý výkon si za 5let (nebo méně?) studia zapamatovat 6 profesorů.

Ale ještě více mě znechutila jiná část její kauzy. Před týdnem uvedl J. Baxa, že Řápková měla navštěvovat jeho seminář, ale ani jednou se ho nezúčastnila. Přesto má zápočty i zkoušku. Aby nebylo podivných okolností málo, vše má v indexu zapsáno v jeden den. Další pochybný detail je, že zápočet získala o rok dříve, než jí vůbec začal onen seminář trestního práva. Nějak moc záhad,nemyslíte?

Řápková na svou obhajobu uvedla, že navštěvovala seminář Baxova kolegy docenta Pipka. Ten je již rok po smrti, takže se jeho verzi nedozvíme. Avšak Baxa jasně tutu verzi vyvrací s tím, že doc. Pipek zápočet udělit nemohl, protože žádný seminář nevedl (to zní logicky, že?).

Kde je pravda, ať si každý rozmyslí sám, ale pokud I. Řápková lže, jakože tomu indicie nasvědčují, tak je její chování vrchol trapnosti, protože zaštiťovat se nežijícím člověkem, na to už musí mít člověk silný žaludek. A žádnou morálku.

Tu asi nemá ani Marek Benda, který ze své diplomové práce udělal změnou písma a formátování rigorózní práci. Divím se, že na to jeho školitel nebo oponent nepřišli, protože zde nejde jen o podvod ze strany M. Bendy a měli by být potrestáni i všichni, kterým tato práce prošla pod rukama a nic neřekli.

Asi každý, kdo psal jakoukoliv diplomovou práci ví, že jsou jasně daná pravidla, jak práci psát - od řádkování, přes velikost písma, až po odstavce. Nechápu, proč toto pro politika ODS neplatilo a nikdo práci nevrátil. Obzvlášť, když se jednalo o práci rigorózní, která by měla mít ty nejvyšší kvality.

A pak poslouchat Bendovo trapné žvatlání a vysvětlování proč, nač, zač, to už byl vrchol ubohosti. Divím se, že nemají dost morálky a sebeúcty, aby šli s pravdou na povrch. Ale co bych od politiků čekal...

Člověk se cítí opravdu zoufale, když porovná praktiky těchto "šikulů" s běžnými studenty, kteří musí roky tvrdě dřít, aby se dostali až ke kýžené metě v podobě titulu.

Nejhorší na tom všem je, že tito podvodníci o své tituly nejspíše nepřijdou, a tak se budou celý život honosit lživými tituly, stejnými jako my ostatní, kteří jsme je získali tvrdou a poctivou prací. To jsme to dopracovali. Když ne sebrat tituly, tak alespoň profackovat by tito šejdíři zasloužili.

Napsal Marek Papež pro http://www.blog.idnes.cz

13202 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Klaus ml. se odklonil od ODS. Novotný vyzývající k "utrácení" lidí program reprezentuje? Sociální sítě zaplavily fotky nahaté Kateřiny Bursíkové Jacques. Hodlá se stát českou Cicciolinou a vrátit se do politikyKdyž revoluce začne požírat své dětiPatnáctiletý student Sorosova gymnázia v Praze Jan Ťuhík byl nominován na Nobelovu cenu míru. Kvůli demonstracím za Václava HavlaZa Jakla se vylučuje z ODS?

euPortal.cz

Jak strašlivě hloupý nebo zkorumpovaný musí být člověk, který tvrdí, že máme patřit na takový Západ?Modrý pták chytil ptačí chřipku a zfialověl až do odstínů sTOP 0,9. Předseda, předstírající rozhodného vůdce, slibuje konfliktnost a připomíná z kabelky statečně ječící čivavu s fialovou mašličkou

Eurabia.cz

Konvička: Čučkaři z BIS zatím bojují s "dezinformačními zdroji" a mezitím Muslimskou komunitu v Praze ovládli radikální muslimovéCenzura na internetu zesiluje. Česko-švédská spisovatelka je cenzurovaná kvůli Tommymu Robinsonovi

FreeGlobe.cz

Velká multikulturní rvačka Arabů a Turků (+ video)Senegalec unesl autobus s dětmi a podpálil ho. Nesouhlasil s imigrační politikou italské vlády (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Nadšená Schwarzenbergova chvála Petříčka je nejtěžší obžalobou současné ČSSDMadeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti Kosova

eOdborar.cz

Boj za klima? Ale jděte! Naopak velice dobrý kšeft. Greta Thunberg je pro rodiče slepice snášející zlaté vejcePrivatizace sociálních služeb ve Finsku vede k zhoršení péče a otřesnému zacházení s lidmi

ParlamentniListy.cz

Ondřej Hejma: Klaus ml. je Havel naší doby! A Bendo, pamatuješ, jak to tenkrát bylo?Primář: Lidi už nejsou stádo. Nevěří televizi, zjišťují si sami. Prezident podle vzhledu? To ne
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění