Grebeníček: Nemyslím to upřímně

Autor: Štěpán Braun | Publikováno: 31.3.2005 | Rubrika: Politika
KSČM

Komunisté zřejmě podpoří Grosse. Tím, že nebudou hlasovat ani pro, ani proti vládě. Grebeníčkova družina tak poprvé od Listopadu ponese odpovědnost za stávající podobu vlády. Už nemohou dávat ruce pryč tak, jako doposud. Nesou částečnou zodpovědnost.

Komunisté hned zpočátku podrazili své voliče s grácií sobě vlastní. U vlády tak pravděpodobně nechají „privatizačního maestra“ Grosse, jenž tedy zřejmě prodá telekomunikační moloch Český Telecom do privátních rukou. Mají na tomto obchodu zájem komunisté? Jaký? Tyto otázky jsou jistě relevantní. „S komunisty handlovat nebudu,“ prohlásil včera Gross. Ani tentokrát to tedy, zdá se, nemyslel upřímně. Ale což, už jsme si zvykli.

Ale vraťme se ke komunistům. Jaktože podporují nynější vládu v čele s Grossem a Sobotkou, kteří jsou mezi levičáky spíše „napravo“, alespoň dle slov, jež poslední dobou, v zájmu populistickém, samozřejmě, hojně vypouští z úst?

Grebeníček je pragamtikem, nikoliv zapáleným – a upřímným – komunistou, jak si přejí mnozí z jeho voličů. Tentokráte mu to zbaští. Skočí mu na lep ještě několikrát. Poté však i oni prokouknou, že komunisté jsou jen tmavší odstín socialistů. Ukáže se, že partaje k sobě mají blíže, než vyplývá z názvů. Jedna z nich proto velmi pravděpodobně, v delším horizontu, zanikne na prahu (ne)volitelnosti V současnosti to vypadá na ČSSD, ostatně „politickou sebevraždu“ jí věští i Miloš Zeman.

Ať už zítřejší hlasování dopadne jakkoliv, můžeme se v příštích letech těšit na vyšší frekvenci „politické turistiky“. Socialisté – mnozí z nich opět – budou oblékat komunistické kabáty. Vždyť moc je jako droga.

7939 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Velmi přátelský vztah k Rusku je už po staletí součástí české národní identityChcete válku s Ruskem? Chcete islamizaci Evropy? Chcete se stát otroky sluníčkářské diktarury?

Eurabia.cz

Západní mediálni diktatura již cenzuruje i havlisty ...Doporučujeme: Jak novináři oficiálních medií manipulují

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

„Naše služby mluvily s Rusy.“ Oheň ve Vrběticích: Generál Šándor dal nové infoNebezpečná Plzeň. Odešel bych hned, nechci umřít, říká Pavel Černý. Šéfovi strážníků zaskočí pivo
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění