Jediným vzkazem toho nešťastného balíčku je, že se místo úspor mají zvýšit daně o 50 miliard. Hrůza, stát, místo aby šetřil, natahuje pracky pro další peníze! Ale ty ovce určené k ostříhání, nejsou hloupé, takže plán výběru nemusí vyjít. A ti, co nemají prostor k „daňové optimalizaci", třeba zkrachují nebo toho sami nechají. Ba i občané budou méně nakupovat, aby stát pokračoval v mrhání, než to celé praskne.

Nepochopitelné pro mě je, že ODS jako pravicová strana prosadila navýšení majetkových daní. Ještě nedávno argumentovala, že výběr těchto daní je neefektivní a že se jedná jen o trest za to, když se lidé vlastním přičiněním postarali o vlastní nemovitý majetek a tím i zvelebili obce. Licoměrníci!

ČSSD zase prosazuje propopulační politiku nastavenou podle „reprodukčních kritérií" bez ohledu na „kvalitu chovu". Těm nejplodnějším a nejméně zodpovědným tak budeme všichni přispívat na šíření jejich pochybných genů bez ohledu na to, zda je takto nastavená populační politika žádoucí, jak jsem vysvětlil zde. Čtenář nechť mi odpustí záměrný naturalismus, ale nejsem to já, kdo svým sociálním inženýrstvím uplatňuje na intimní sféru rodiny „chozrasčot" chovné stanice. Zodpovědný rodič děti neplánuje podle dávek. Můj odsudek se netýká početných rodin, pro něž zodpovědnost k dítěti je primární a nezávislá na finanční motivaci státem.

Ani jedna strana neprosadila, aby postižení spoluobčané mohli prožít důstojný život, naopak. Šetří se i na těch, kteří se nemohou bránit a na rozdíl od různých flákačů si svůj těžký osud nezavinili. Ale je jich relativně málo a kdoví, zda vůbec dojdou k volbám, že. Raději budeme podporovat zdravé nefachčenky, kteří nikdy pracovat nebudou.

Politici si možná sníží dočasně příjmy o celá 4%. Z původních 20% to je opravdu síla! Stejně podezřívám, že většina z nich má svůj legální příjem jen jako kapesné, jinak by nemohli provádět takové řetězové sabotáže, ať už se staví dálnice nebo kupují programy pro školství.

V době, kdy se úspory skloňují ve všech pádech, má jít do parlamentu návrh, kde se výdaje státu mají snížit - v rozporu i s Janotovým umírněným návrhem restrikce o 25 miliard - jen o 13 až 16 miliard. Připomeňme si, že to je jen zhruba čtvrtina plánovaného zvýšení daní. Zde socialismus přerůstá do komunismu - i když jen pro někoho - a dopadne stejně. A nezapomeňte, i ta "úsporná" verze balíčku znamená, že dluh každého obyvatele by se i bez úroků zvýšil přičiněním státu o dalších 16 až 18 tisíc na zhruba 150 tisíc. Realita však bude podstatně horší.

A když bude krize eskalovat a ty daně se nevyberou? No tak vzhůru do Argentiny přes Budapešť! Hlavně, že zachováme podobné nesmysly, jako je Kocábovo ministerstvo pozitivní diskriminace.

Pokud by nás podobný osud postihl, a není k němu daleko, tak nezapomeňte na všechny, kdo tady  prožírali budoucnost v době konjunktury a kteří tady žonglovali nic neřešícími balíčky v době, kdy bylo třeba nasadit dietu jako terapii tomu největšímu Bumbrlíčkovi - nenasytnému státu.

PS Než jsem článek zveřejnil, agentury uvedly, že Paroubek pokračuje v dalším vydírání a popřel včerejší dohody. Paradoxně je radikálnější než odbory, které už dříve pochopily balíček jako kompromis. Tyto kotrmelce u Paroubka nepřekvapují (viz také zde). Bude-li to ještě horší než jsem popsal, tak situace není toliko vážná, ale kritická a zoufalá.