Lidové noviny přinesly zprávu podle níž se ministr vnitra Martin Pecina snaží ovlivnit vyšetřování útoku kameny proti Mirku Topolánkovi. telefonicky kontaktoval oběť útoku a snažil se Topolánka přemluvit, aby stáhl trestní oznámení.

Podivuhodná aktivita, avšak na špatném písečku. Trestní oznámení nepodával Mirek Topolánek, ale ODS. Jak Mirek Topolánek, tak podavatel trestního oznámení nechtějí o stažení oznámení ani slyšet. Možná by ODS trochu velkorysosti neuškodilo, ale podle toho, jak se celá věc vyvíjí, je možná dobře, že k takovému kroku nesáhla.

Útočníci se sami policii přihlásili  stím, že házeli jen vajíčka. To by pochopitelně byl jen přestupek, ale sama mluvčí břeclavské policie vyloučila, že by šlo o jiný útok než kameny. Útočníci prozradili, že se incident odehrál na objednávku a jeden z nich tajemně naznačil, že by za tím mohl být člověk z Topolánkova volebnío týmu.

Snaha exsocialisty Peciny o stažení trestního oznámení ale vypovídá omožné úplně jiné variantě, a to, že útok si možná objednala ČSSD. Celkem komické je jeho vykrucování a popírání vlastních slov. Nejprve prohlásí, že to byl on, kdo volal Mirku Topolánkovi: "Je pravda, že jsem mu volal. Udělal jsem to z prostého důvodu, protože kdybychom to trestní řízení... nebo kdyby to trestní řízení bylo zastaveno, tak by se celá situace uklidnila. ... V okamžiku, kdyby to trestní oznámení stáhli, tak by to asi bylo klasifikováno jako přestupek a bylo by to zastaveno."

Následně svá slova v prohlášení popře: "Nikdy jsem předsedu ODS Mirka Topolánka s cílem přimět ho ke stažení předmětného trestního oznámení aktivně nekontaktoval. ... Předseda Topolánek se na mne sám obrátil v souvislosti s incidentem v Hustopečích, aby celou záležitost konzultoval a aby mne mimo jiné požádal o zajištění ochrany mítinků ODS." Tak kde je tedy pravda? Volal Pecina nebo nevolal?

Když byl ministr Pecina dotazován novinářem, vcelku ochotně odpovídal až do té doby, dokud nepadla otázka: "Na post ministra vnitra jste byl nominován sociální demokracií, jste bývalým členem této strany. Nedá se to vnímat i tak, že jste se straně snažil pomoci, že mohli mít pachatelé motivaci od ČSSD?" Na to mlčky utekl do jednacího sálu Sněmovny, odkud se vynořil až za několik desítek minut.

Na stejnou otázku znovu ministr mlčí a teprve na vyzvání, že by  tomu snad mohl něco říct, jen suše odpověděl: "Nemohl. Já se s vámi vůbec nechci bavit." Čeho se ministr vnitra tak bojí? Je snad pro něj takový problém říct, že tato domněnka je absurdní? Následně ve svém prohlášení obviní novináře slovy: "Odmítám způsob, kterým s touto dezinformací pracuje redaktor Kolář, nijak se netající svými politickými preferencemi. Se zapnutým diktafonem mne bez předchozího upozornění včera odpoledne „přepadl“ ve foyer sněmovny a snažil se ze mne dostat „doznání“ předem účelově formulovanými otázkami."

Co tedy pan ministr skrývá? Není to jeho první přešlap. Stačí si vzpomenout, jak ještě coby předseda ÚOHS radil ČSSD jak obejít zákon ve vybírání zdravotnických poplatků, a to už samo o sobě by mělo být důvodem k nucenému odchodu z tak důležité funkce. On, který má dohlížet na čistotu hospodářské soutěže a dodržování platných zákonů radí, jak hospodáskou soutěž znečistit obejitím zákonů.

Pecinovo hadí kroucení tak zcela zákonitě vyvolá pochybnosti o jeho nezaujatosti a jeho "dobré vůli", aby si Mirek Topolánek a ODS trváním na trestním oznámení neuškodili ve volbách. Zároveň se tím spekulace, že jde o akci na objednávku ČSSD jen posílí.

ČSSD ústy svého předsedy vyzývala ke slušnosti v kampani a přitom je to ČSSD, která rozdává podpásovky všude, kde to jen jde. Od najatých internetových diskutérů, přes organizování různých protestů (viz fiasko se "spontánní" akcí "Jachta pro Topola") až po možné inicování přímého fyzického útoku.

ČSSD je stranou, která se ve své honbě za mocí neštítí ničeho a lež s nerealizovatelnými sliby je tím nejmenším. Jen doufám, že vyšetřování konečně bude ukončeno a ukáže se, kdo opravdu za tímto hloupým a bohužel pro zdraví nebezpečným útokem stál. Nebo se skutečně ministru Pecinovi povede případ zamést pod koberec?