Zeman: Škromach není coura ani primitiv!

Autor: Štěpán Braun | Publikováno: 25.3.2005 | Rubrika: HotNews

Už je to tu! Stranické legitky místo kraslic, kravaty místo pomlázek! Socialistický velikonoční sjezd může začít! Manažerský ňouma, který zamluvil prostory pro tuto podívanou právě na sváteční víkend, dostal podle zákulisních informací za uši zejména od moravských delegátů. Ale co, takových ňoumů je ve straně daleko víc. Minimálně dva z nich se ucházejí o post "Nejvyššího".

Grossovi však povážlivě klesá podpora. Má se Škromach radovat, nebo obávat? Je to skutečnost, nebo kachna, jež má vyburcovat nerozhodnuté, aby ještě jednou dali svůj levičácký hlásek "českému Blairovi, jenž měl ten pech, že vládl v zemi, kde žijí a tvoří zdaleka nejpodlejší novináři na světě"? Uvidíme.

Dveře jsou otevřeny i pro deux et machina - "prvoligového" Miloše Zemana. Ten ve svém předsjezdovém knižním pamfletu kritizoval celou "druhou ligu" ČSSD, avšak mezi všemi těmi blby, courami a primitivy pozapomněl na Zdeňka Škromacha. Značí to něco? Půjde do boje sám, nebo spojí své síly právě s ním? Nebo bude vše jinak? Nikdo neví, ani sami socialisté. Jisté je jen jedno. Hned v úterý se vyrojí smečka komentátorů, která ve svých textech mezi řádky naznačí, že obdobný vývoj vlastně čekala. Ve středu se k nim s důkladnějšími "analýzami" ve stejném duchu připojí i ostřílení "politologové", jimž při "politologickém zkoumání" vždy zbývá podezřele mnoho času na to, aby si mohli hrát na generály po bitvě.

Socialisté to ale nemají těžké jen u nás. Německo, kde sociálně-tržní levice vládne již drahnou dobu, se hospodářsky potácí a faktem je, že pomaleji než náš západní soused rostla v Evropě v devadesátých letech jen Moldávie. Tedy i kdyby se Gross, Škromach i Zeman někdy alespoň přiblížili svým blairovským či schröderovským vzorům, stejně jdou dávno po špatné cestě.

Levicová evropská utopie prostě mele z posledního. Čeká nás liberální renesance, nebo něco horšího? Sjezd ČSSD, ať dopadne jakkoliv, na to nebude mít sebemenší vliv. Takže jde jen o to, aby si několik politiků, politologů a komentátorů mohlo "honit trika". Pokud budete sedět doma, malovat kraslice nebo plést pomlázky, o nic nepřijdete.

7023 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Klaus ml. se odklonil od ODS. Novotný vyzývající k "utrácení" lidí program reprezentuje? Sociální sítě zaplavily fotky nahaté Kateřiny Bursíkové Jacques. Hodlá se stát českou Cicciolinou a vrátit se do politikyKdyž revoluce začne požírat své dětiPatnáctiletý student Sorosova gymnázia v Praze Jan Ťuhík byl nominován na Nobelovu cenu míru. Kvůli demonstracím za Václava HavlaZa Jakla se vylučuje z ODS?

euPortal.cz

Muslimští imigranti se pokusili unést ve Finsku autobusy za pokřiku Allahu akbar...Jak strašlivě hloupý nebo zkorumpovaný musí být člověk, který tvrdí, že máme patřit na takový Západ?

Eurabia.cz

Konvička: Čučkaři z BIS zatím bojují s "dezinformačními zdroji" a mezitím Muslimskou komunitu v Praze ovládli radikální muslimovéCenzura na internetu zesiluje. Česko-švédská spisovatelka je cenzurovaná kvůli Tommymu Robinsonovi

FreeGlobe.cz

Velká multikulturní rvačka Arabů a Turků (+ video)Senegalec unesl autobus s dětmi a podpálil ho. Nesouhlasil s imigrační politikou italské vlády (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Kauza V. K. junior po týdnu. Propad ODS do hnojiště. Pestrá skladba lidí typu Petříčka, Bartušky i Bartoše, Pospíšila i Kalouska, teď se k nim přidal i FialaNadšená Schwarzenbergova chvála Petříčka je nejtěžší obžalobou současné ČSSD

eOdborar.cz

Boj za klima? Ale jděte! Naopak velice dobrý kšeft. Greta Thunberg je pro rodiče slepice snášející zlaté vejcePrivatizace sociálních služeb ve Finsku vede k zhoršení péče a otřesnému zacházení s lidmi

ParlamentniListy.cz

„Tak kde jsou tedy ve Francii problémy?“ ptal se Takáč na ČT hosta. A byl zavalen hromadou příkladů, znáte je i vyKonec přijde, jsem o tom pevně přesvědčen. Miroslav Macek probral bolavou ránu Evropy
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění