Otevřený dopis politikům Sociální demokracie

Autor: Odjinud | Publikováno: 27.8.2009 | Rubrika: Politika
ČSSD

Vážení přátelé, jako pravicového voliče mě málokdy nechají klidným horlivé projevy členů levicových politických stran, ze kterých se dozvídám opravdu neuvěřitelnéí věci. Tedy celá předvolební kampaň ČSSD před volbami do Evropského parlamentu mě donutila reagovat. Tou reakcí byl dopis odeslaný členům vedení této politické strany, který bohužel zůstal bez odezvy. Rád bych se tímto podělil o některé své názory a postřehy i s Vámi, čtenáři blogů.

Vážená ČSSD, pane Paroubku a spol.
 
Rád bych zde zdůvodnil, proč nesouhlasím s Vaší politikou a tedy proč Vaši stranu volit určitě nebudu.
 
1. Vaše mítinky, prohlášení a předvolební inzeráty v novinách, na internetu atd. nejsou nic jiného než prachsprostý populismus využívající hospodářské krize a útočící na smysly všech, kteří nejsou v dobré životní situaci. Slibujete nesplnitelné a dobře to víte. Třeba chcete zrušit poplatky, ale na druhou stranu zvýšíte zdravotní pojištění, kde tedy lidé na zdraví ušetří? Nikde - a možná je to ve finále bude stát ještě víc. Obviňujete ODS, že nečerpá dostatek peněz z evropských fondů (asi 5 mld.) Vy podle svých prohlášení chcete čerpat až 300mld. ročně - myslíte si, že je to tak jednoduché, když jste si sami ještě za své vlády schválili zákon omezující čerpání peněz z fondů EU?
 
2. Dále píšete, že na hospodářskou krizi nesmí doplatit ti, co ji nezavinili - prý ji podle Vás zavinil G. Bush a M. Topolánek svou pravicovou politikou, jenže pravda je taková, že krize je prostě jen element kapitalismu a tak to chodí, někdy jde obchod dobře jindy zase ne a nastane krize To je (tzv. cyklické hospodářství). Žijeme-li v kapitalismu, využíváme-li jeho výhod a služeb, jsme tedy za krizi všichni více či méně spoluzodpovědní, takže to není zrovna dobrý nápad házet vinu jen na jednu stranu.
 
3. Citace: "Velký římský historik Tacius se v jednom ze svých děl krásně vyjádřil takto:"Nikdo nikdy nevykonával hanebně získanou moc dobrým způsobem" ". (Hradecký deník 3.6.2009 - Inzerce). Tak k tomuto můžu říct akorát to, že Topolánek nezískal moc hanebně, on ve volbách 2006 vyhrál, jestli si nevzpomínáte. Problémem ovšem byl, že hlasy pro pravici a levici byly tak vyrovnané 100:100, že vítězná strana potřebovala důvěru alespoň části politiků levice. Nevím proč jste jí tu důvěru nedali, když vyhráli a navíc pan Paroubek prosil V. Klause, aby nechal sestavit vládu právě jeho, poté, co důvěra vládě nebyla vyslovena, tuším už po druhé. Nakonec se pánové Pohanka a Melčák už nemohli dívat, jak jejich šéf svou tvrdohlavostí a mocichtivostí nesmyslně blokuje vznik vlády až nakonec vládu podpořili a dobře udělali, za tento krok si obou zmíněných pánů vážím. 
 
4. Další věc, privatizace. Jste zásadně proti privatizaci nemocnic, letišť a dalších institucí. Položili jste si už někdy otázku, jaká je nesporná výhoda privatizace? Takže pokud je daná instituce v rukou státu a do jejího vedení si politická strana či jiná instituce dosadí člověka, o kterém se domnívá, že jipovede dobře, obvykle opak bývá pravdou. Např. za vaši vlády jste si dosadili do vedení ČSA pana Tvrdíka, který za sebou po několika měsících vedení zanechal dluh okolo 300 miliónů, kdo to zaplatí? Pan Tvrdík asi těžko, čili my všichni z daní. Pokud bude daná instituce v soukromých rukou, nedovolí si společnost, která ji vlastní, hospodařit tak, aby tato instituce spěla ke ztrátě, protože by právě ona společnost prodělala popř. zkrachovala, tedy kapitalismus nám ukazuje, že co je soukromé, většinou lépe prosperuje, než když je to státní. Přitom sám D. Rath vlastní nemalou část polikliniky, tuším že na pražském Chodově. Na otázku jak je to možné, když je proti privatizaci uvedl: „To je ale něco jiného“. Je vidět, že pan Rath mluví a jedná podle toho, jak se mu to zrovna hodí.
 
Takže závěrem bych Vám chtěl popřát hodně štěstí do voleb – přeji Vám, abyste skončili jako druhá vítězná strana- stejně jako ve volbách v roce 2006.
 
David, volič ODS
 
Napsal David Houser pro http://www.blog.idnes.cz

7766 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupujeZe zápisníku demonstrantaO co jde v případu Koněv? Veřejná služba? Ne, propaganda!

euPortal.cz

Takovéto děsivé věci se opravdu dějí v českém zdravotnictví... Čtěte příběhy konkrétních lidíTragédie antických rozměrů: Lidový vůdce Salvini zradou odstaven od moci. Conteho vláda dosazena z Bruselu. Přístavy se migrantům opět otevírají. Kdy italský kotel vybuchne?

Eurabia.cz

Poslanec SPD a zkušený ex-diplomat Kobza analyzuje krizi kolem útoků na saúdskoarabskou rafineriíDnešní Londýn - dav v černém zahalených muslimek oslavuje multikulturalismus

FreeGlobe.cz

Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

eOdborar.cz

Švédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....Agent CIA promluvil: Šokující informace o tom, jak globální elita týrá děti a zneužívá je na satanistické rituály

ParlamentniListy.cz

Horší než Esmeralda! Výbuch ČT se show o ,,fake news": Trošku jde o Zdeňka TroškuPrů*er. Asi dojde na Zemanova slova. Šichtařová odhaluje skrytý problém
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění